Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Czarny Dunajec i okolice
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 62
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.01.2020, 17:03 | czytano: 4638

2,3 mln euro na remont ruin zamku Pieniny, nowe odcinki ścieżek rowerowych i miasteczko komunikacyjne w Nowym Targu

zdj. Euroregion Tatry

W Urzędzie Gminy Nowy Targ obradował Komitet ds. mikroprojektów Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, na którym zatwierdzono do dofinansowania 33 polsko-słowackie przedsięwzięcia. Wśród nich jest remont ruin zamku Pieniny.

Przykładem inwestycji mającej na celu utworzenie nowego odcinka transgranicznego szlaku jest zaplanowana przez Gminę Czarny Dunajec ścieżka pieszo-rowerowa prowadząca ze Szlaku wokół Tatr na torfowiska w kierunku Odrowąża.

Miasto Nowy Targ wybuduje miasteczko komunikacyjno - rowerowe służące kształtowaniu nawyków oraz doskonaleniu techniki jazdy na rowerze a na terenie Gminy Jabłonka powstanie platforma widokowa rekreacyjno-turystyczna, którą zaprojektowano również z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto, w ramach dofinansowanych mikroprojektów realizowane będą liczne wydarzenia mające na celu zawiązywanie więzi na terenach pogranicza polsko-słowackiego.Beneficjentami mikroprojektów są polskie i słowackie gminy, miasta, instytucje kultury, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Z unijnej dotacji skorzystają gminy i instytucje z terenu powiatu chrzanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz myślenickiego a po stronie słowackiej z Kraju Preszowskiego i Żylińskiego.

Łączna wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla wybranych mikroprojektów wynosi około 2,3 mln euro. Realizacja inwestycji będzie zarządzana przez Związek Euroregion „Tatry” w Nowym Targu w partnerstwie z Preszowskim Krajem Samorządowym oraz Żylińskim Krajem Samorządowym.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
mloda fajna foczka08:33, 25 stycznia 2020
To już nie będzie delfinarium w Nowym Targu przy Dunajcu?
kuba21:47, 24 stycznia 2020
Kanalizacji wodociagow gazu; brak
Smog x500procent jest
Ale najwazniejsze sa pedlaki!!!!!
mord19:26, 24 stycznia 2020
Przecież całe miasto N.Targ jest wielkim ,,miasteczkiem komunikacyjnym,,.Wszędzie ze wsząd na każdym skrzyżowaniu w całym mieście,,elki,,.
kpina z podatnika18:35, 24 stycznia 2020
Przecież Zamek Pieniny był już remontowany przez firmę ze Szczawnicy.
Jan Tek17:20, 24 stycznia 2020
Gdzie będzie to miasteczko? Bo już jedno było i zrobili z niego plac zabaw...
Buhahaha17:14, 24 stycznia 2020
Przecież już jedno miasteczko komunikacyjne przepadło choć UM pozyskał dotacje ale Wojtaszek nie dopilnował spraw własnościowych jak z biletomatów na Szaflarskiej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij