Poniedziałek, 21 wrzesień 2020, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zakopane i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clear
25°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 43
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.01.2020, 20:59 | czytano: 3935

Uwaga kierowcy, w sobotę możliwa blokada zakopianki

- Pomimo poinformowania mieszkańców Krzyszkowic przez GDDKiA na jakim etapie jest przebudowa skrzyżowania na bezkolizyjne i przedstawienia kolejnych działań część mieszkańców zapowiedziała, że będzie blokować zakopiankę, w sobotę 25 stycznia, pomiędzy godz. 8.00 i 11.00 - informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeżeli do blokady dojdzie i w przypadku tworzenia się zatorów policja będzie kierowała podróżnych na objazd (szczegóły na mapce powyżej).

Dla jadących od strony Krakowa objazd rozpocznie się w Głogoczowie, gdzie na węźle policjanci skierują ruch na DK52, w Biertowicach nastąpi zjazd na drogę wojewódzką nr 956 i po przejechaniu miejscowości Rudnik w Jaworniku nastąpi ponowne włączenie się do DK7. Ruchem będzie kierowała policja.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami mieszkańców Krzyszkowic, władz gminy i powiatu dotyczące przebudowy skrzyżowania na DK7 w tej miejscowości na bezkolizyjny węzeł.

- Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o tym, jakie działania już zostały pojęte ze strony GDDKiA w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła. Zgodnie ze wstępną koncepcją po przebudowie skrzyżowania przejazd drogą powiatową odbywał się będzie pod jezdnią drogi krajowej DK7, czyli zakopianki. Również pod jezdnią będzie ciąg pieszo-rowerowy. Wykonana została analiza techniczna dla tej inwestycji, przygotowano Program Inwestycyjny i w tym roku planowane są badania geologiczne i analiza inwestycji pod względem środowiskowym. Sama budowa przewidywana jest na lata 2022-2023- relacjonuje Iwona Mikrut.

Przedstawiciel samorządu powiatowego poinformował wtedy zebranych, że 16 stycznia br. Rada Powiatu podjęła uchwałę o przeznaczeniu 2 mln zł na budowę węzła w Krzyszkowicach. Obiecał, że służby powiatu działać będą bez zwłoki przy wydawaniu niezbędnych uzgodnień. Burmistrz Myślenic zapewnił o przeznaczeniu pół miliona zł na tę inwestycję z budżetu gminy.

Część przedstawicieli mieszkańców Krzyszkowic po wysłuchaniu wyjaśnień i odpowiedzi na zadane pytania uznała jednak, że zorganizuje protest 25 stycznia. Będzie on polegał na chodzeniu po przejściu dla pieszych w Krzyszkowicach, na zakopiance.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
baciok@09:19, 25 stycznia 2020
Suweren się burzy, A tak jest dobrze.
Powolniak09:05, 25 stycznia 2020
@Bolus-Podziękujcie Ślimakowi. :-)
starsza pani07:46, 25 stycznia 2020
A co my mieszkancy Zakopanego mamy powiedziec? Chcemy spokojnie zyc i mieszkac. ale sie nie da, bo turystow od rana do wieczora i tak caly rok!!!
Bolus00:25, 25 stycznia 2020
To samo już wkrótce zrobimy w Szaflarach.. Światła już 4 miesiące stoją nieużyteczne... A my nadal stoimi godzinami aby dostać się do centrum miejscowości bądź do ośrodka zdrowia... Dosyć tego!!!
Loko21:28, 24 stycznia 2020
Mam nadzieje ze protest bedzie skuteczny i krakowska GDDKiA jak i lokalni politycy sie obudza w sprawie S7 Krakow Myslenice.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij