Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
19°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 17.568 km/h Wilgotność: 85
Rain
15°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.01.2020, 17:13 | czytano: 1691

Pomysł na młodzieżową radę gminy

Mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna zwrócili się do wójta Tadeusza Królczyka z wnioskiem o powołanie młodzieżowej rady gminy.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radni wraz z wójtem dyskutowali na temat wniosku o powołanie młodzieżowej rady gminy. „Jesteśmy zainteresowani sprawami lokalnymi i chcemy zaangażować się w życie lokalnej społeczności” – napisali autorzy pisma.

Na wniosek mieszkańców został przygotowany projekt takiej uchwały. Przewodniczący rady Maciej Mikołajczyk powiedział, że cieszy się z takiej prośby. – Chcemy angażować młodzież w sprawy samorządu, aby decydowała o tym, co dla nich jest najlepsze. Dążymy do tego konsekwentnie, aby taka rada młodzieżowa powstała w naszej gminie – poinformował.

Wójt Tadeusz Królczyk zaapelował, aby radni poparli wniosek. – W momencie, kiedy powstanie młodzieżowa rada gminy, będę dążył do tego, aby w ramach budżetu gminnego, przeznaczać środki na projekty dla młodzieży – zapowiedział włodarz. Zaznaczył również, że radni z młodzieżowej rady nie będą otrzymywali diet, a pieniądze będą przeznaczone na projekty. – Jestem spokojny o to, że te pieniądze będą bardzo dobrze wykorzystane, a przy okazji wykształci się nowa generacja, która zadba o przyszłość naszej gminy – kontynuował wójt.

– Oni naprawdę mają fantastyczne pomysły. Takie, które nawet nam nie przychodzą do głowy – zauważył przewodniczący rady.

Tadeusz Królczyk powiedział, że ochotnicka młodzież jest niewykorzystanym potencjałem gminy, a to musi się zmienić. Zaoferował pełne wsparcie ze swojej strony. Na koniec zaapelował bezpośrednio do młodych mieszkańców: – Przygotowujcie się, ponieważ w niedługim czasie komisja statutowa przygotuje statut, który umożliwi powołanie młodzieżowej rady gminy. Będzie to forum, w którym będziecie mogli mówić i określać, co chcecie, żeby zmieniło się w konkretnych projektach. Jestem przekonany o tym, że rada przychyli się do tego, aby znaleźć na te pomysły środki finansowe – zakończył.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Jzk19:51, 1 lutego 2020
Dobrze może młodzi coś nowego sensownego wymyślą bo obecni to za ponad rok to tylko diety sobie popodnosili prawie 400% no i wymyslili czytelnię pod chmurką w Tylmanowej brawo Tylmanowa wojt was docenia
gość07:33, 1 lutego 2020
No własnie. Kiedyś robili w polu , dziś chodzą do knajpy
w.w.18:24, 31 stycznia 2020
brawo!!!!!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij