Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.02.2020, 09:36 | czytano: 3437

Nowy kierownik i wicewójt w jednej osobie

Gmina Ochotnica Dolna ma nowego wicewójta. Zastępca Tadeusza Królczyka będzie pracował na dwóch stanowiskach w urzędzie gminy.

Na przedostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt poinformował radnych o nowym pracowniku. Do tej pory najbliższym współpracownikiem włodarza była sekretarz Maria Łojas-Jurkowska. Od połowy stycznia nastąpiła jednak zmiana.

– Mamy nowego kierownika zespołu ds. planowania przestrzennego, geodezji, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska, który w listopadzie wygrał konkurs, pana Krzysztofa Jurkowskiego. Natomiast 16 stycznia mianowałem również pana Krzysztofa moim zastępcą – poinformował Tadeusz Królczyk.

Nowy wicewójt jest mieszkańcem gminy. Posiada 12-letnie doświadczenie w pracy samorządowej i urzędniczej. Zajmował stanowiska związane z zakresem planowania przestrzennego, inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami. Pracował w urzędzie miasta i gminy Szczawnica jako kierownik referatu. Posadę wicewójta będzie sprawował w oparciu o 1/5 etatu, a 4/5 jako kierownik.

Wójt tłumaczył swoją decyzję prośbami mieszkańców i sugestią ze strony innych urzędów samorządowych. – Zwracali uwagę na to, że gminy, w których nie ma zastępcy, to wyjątki na mapie Małopolski. Biorąc pod uwagę ilość projektów, które realizuje nasza gmina, mówili wprost, że bez zastępcy, który może jeździć na część spotkań i być decyzyjny, to wręcz niemożliwe – przekonywał. – Każdy mieszkaniec ma święte prawo przyjść do urzędu i mieć wszystkie problemy szybko rozwiązane. Stąd moja decyzja o powołaniu zastępcy – zakończył.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Jolka13:53, 3 lutego 2020
Brawo Tadeusz
TW Turnia11:58, 3 lutego 2020
Eee taki wicewójt...Wójt Ochotnicy może być tylko jeden!
on11:34, 3 lutego 2020
Brawo Panie Krzysztofie!! Powodzenia!! Gmina Ochotnica tylko zyska na tym transferze!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij