Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89
Rain
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.02.2020, 21:26 | czytano: 4962

Przygotowali serca, by oddać je innym - VI edycja Serce dla Hospicjum na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

W święto zakochanych absolwenci, uczniowie oraz ich opiekunowie z nowotarskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Szkoły Podstawowej nr 11 im. Armii Krajowej, spotkali się na Rynku w Nowym Targu, by móc wspólnie uczestniczyć w akcji Serce od Hospicjum- Serce dla Hospicjum.

Podczas wydarzenia zostało rozdanych na ulicach miasta ponad 4 tysiące serduszek w różnych kolorach, a także 200 czerwonych baloników w kształcie serca.

Grupa młodzieży odwiedziła również budynek Urzędu Miasta Nowy Targ, Delegaturę Kuratorium Oświaty w Nowym Targu oraz Starostwo Nowotarskie. W ten sposób wolontariusze zachęcali do przekazywania 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie oraz promowali Centrum Opieki Wyręczanej im. Hanny Chrzanowskiej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.

Przygotowania do tak wspaniałego przedsięwzięcia rozpoczęły się już na początku stycznia bieżącego roku, kiedy uczniowie z różnych szkół i instytucji wykonywali serduszka metodą origami. Organizatorem wydarzenia na terenie Stolicy Podhala był po raz szósty Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I LO w Nowym Targu wraz z ich opiekunami: mgr Alicją Bryniarską oraz mgr Wojciechem Grzybkiem.

źródło: organizatorzy, zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij