Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Czarny Dunajec i okolice
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 89
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.02.2020, 21:04 | czytano: 7513

Sportowa konferencja w Nowym Targu. Brak pieniędzy i pytanie, skąd je wziąć (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

W hotelu Gorce odbyła się konferencja pt. „Działalność klubów sportowych i kierunki rozwoju sportu w Nowym Targu”, zorganizowana przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

- Celem tej konferencji jest spotkanie, integracja, poznanie się nawzajem wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie tego pięknego obszaru życia w naszym mieście, jakim jest sport – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. - Z dzisiejszych prezentacji wynika, że nasze miasto ma bogatą infrastrukturę, pomimo jej niedostatków i bolączek z obiektami, które lata świetności mają już za sobą, ale mamy też przecież obiekty nowe i odnowione.

Burmistrz Watycha wskazał na rozwój infrastruktury sportowej w Nowym Targu, współpracę miasta z klubami oraz zakres dotacji udzielanych na ich działalność. Mówił o wydatkach miasta na sport: 250 tys. zł na organizacje pożytku publicznego i 850 tys. zł na dotacje dla sportu. - To i dużo, i mało. Bo biorąc pod wagę bogactwo sportu, to tych pieniędzy chciało by się więcej - dodał, przyznając, że najwięcej na sport i tak wydają rodzice, na barkach których spoczywa finansowanie sportu. Podkreślał, że należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy miasto będzie stać, by w jeszcze większym stopniu finansować sport, czy system musi się zmienić. - Pracujemy i będziemy w tym roku pracować nad kryteriami podziału środków. Wiem, że nikt nie będzie z tego do końca zadowolony, ale dla nas jest to też trudna ocena waszej pracy. Szansą byłby większy sponsoring i zaangażowanie przedsiębiorców, ale oni odpowiadają, że nie widzą w tym korzyści marketingowych i podatkowych - mówił. Grzegorz Watycha dodał, że chciałby, aby powstała grupa robocza, która nadal będzie pracować i rozmawiać, jak i skąd pozyskiwać dodatkowe środki na sport w mieście. - Będziemy jednak nad tym pracować i dbać o to, by ten sport nadal był wizytówką naszego miasta - zapowiedział.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele kilkunastu nowotarskich klubów sportowych: Aeroklub Nowy Targ, Klub Hokejowy Podhale Nowy Targ, KS Gorce Nowy Targ, KS Górale Nowy Targ, KS Nowy Targ AMK Gorce, MMKS Podhale Nowy Targ, NKP Podhale Nowy Targ, Nowotarski Klub Sportów Walki Hoły Team, Nowotarski Klub Kolarski, Stowarzyszenie Sportowe Karate YOKOZUNA, Szkółka Piłkarska Górale Nowy Targ, UKS Delfin Nowy Targ, Klub Przyjaciół Siatkówki Gorce oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego klubu Obidowiec Obidowa. Obecne były władze miasta na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą, przedstawiciele rady miasta, Starostwa Nowotarskiego i Rady Powiatu Nowotarskiego oraz wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej i Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY.

Podczas spotkania reprezentanci każdego z przybyłych klubów zaprezentowali zakres działalności, swoje osiągnięcia, aktualne działania i plany rozwoju, a także napotykane problemy w funkcjonowaniu i szkoleniu kadr sportowych.
Wykładowcy PPUZ przedstawili zakres kierunków studiów dotyczących sportu, fizjoterapii i dietetyki, które związane są z działalnością sportową i mogą wesprzeć nowotarskie kluby. Jeden z referatów dotyczył także elementów procesu szkoleniowego w sporcie wyczynowym. Zaprezentowany został także Szlak wokół Tatr oraz rozwój infrastruktury rowerowej na terenie miasta i powiatu.

Jak zapowiedział dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa, konferencja inicjuje spotkania przedstawicieli klubów sportowych poświęcone ich działalności, wspieraniu ich rozwoju, współpracy miasta z klubami i spraw ważnych dla działalności sportowej na terenie Nowego Targu.

pyz, r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
cyngiel23:25, 20 lutego 2020
O na sali pojawił się były dyrektor MCSiR, który przez rok pracował w MCSiR i własnej firmie. Dyro kwadrat a Watycha udawał że nic nie widzi choć przepisy mówią że powinien zrezygnować z działalności gospodarczej. No ale to koleś królowej i co roku dostaje kasę na zawody rowerowe W tym roku dla urzędników skarbowych
Biegiem do ogonka18:27, 20 lutego 2020
Unia już nie daje? Podobno teraz ma rozdawać swoją kasę Marcin Gortat.
Olka14:40, 20 lutego 2020
Pogadali a i tak zrobią swoje. Kolesiom i na imprezki. Bez ładu bez składu.
Tadek13:39, 20 lutego 2020
Konferencja w "klitce przy recepcji hotelu Gorce *** "
Z założenia promocja hotelu ...?????
Salka "zaplecze recepcji hotelu" tak mała ,że zaproszeni goście musieli stać przy drzwiach .

Kilka Klubów z nadzieją na dofinasowanie ale co tutaj dzielić na tą ilość chętnych Klubów.

Na jednym ze zdjęć "sławny dyrektor MCSiR" , który już ma skłócony personel na lodowisku , stadionie , basenie a w przygotowaniu "strajk" pracowników Hali Gorce .

Panie Burmistrzu ,czas się przyjrzeć kwalifikacją dyrektora MCSiR bo to jest "beztalencie w zarządzaniu i pewnie zrekrutowany z tz. ŁAPANKI"
Anty13:01, 20 lutego 2020
Oj ale sie znależli malkontenci i opozycjoniści którzy tylko myslą jak tutaj dopiec władzy. Nie ważne co się zrobi to i tak źle. Jak tak źle to sobie zmieńcie miejsce zamieszkania tam na pewno bedziecie mieć swoj ideał. Swoje kluby i dyscypliny dotowane w taki sposób w jaki sobie marzycie.
Andrzej12:21, 20 lutego 2020
Dokładnie Pani Zofia to wie jak zorganizować pieniązki.. ale dla Siebie. Bawić się można ale bawcie się za swoje, wyników nie widać prezesowania w kilku klubach.
natka12:18, 20 lutego 2020
Prezes jest tylko jeden - Zdzichu
do Nikol11:41, 20 lutego 2020
A toś mnie chłopie rozbawił.

Sądząc bo PR jaki robi im pewna miejska telewizja, to odnoszę wrażenie że jedyne na czym się znają to balowanie i jedzenie.
kalkulator10:16, 20 lutego 2020
Pomimo dofinansowania Hokeistów Podhala z kasy Miejskiej niebagatelną kwotą !!! - rodzice młodych hokeistów ogłosili na Facebook zrzutkę na pokrycie kosztów wyjazdu młodych hokeistów na Turniej Czerkawskiego do Warszawy - bo Klub dla dzieci NIE MA PIENIĘDZY !!!
zawodowiec10:05, 20 lutego 2020
chcą sie bawić niech sie bawią ZA SWOJE a nie za nasze pieniądze pseudofachofcy ps. błąd z premedytacją , znam sporo uczestników tego spotkania i stąd ta mija opinia
Kibic prawdziwy09:53, 20 lutego 2020
250 tysięcy podzielone na 40 stowarzyszeń sportowych wychodzi średnio po 6 tysięcy. Na zawody dla urzędników amatorów zza biurek Watycha chce wydać 80 tysięcy.
Z kolei te 850 tysięcy przeje klub hokejowy i pingpongiości ze stajni Mozdyniewicza. Kluczem rozdawnictwa publicznych środków będzie kolesiostwo.
bulas09:44, 20 lutego 2020
Radni i włodarze to ciekawe typy osobowościowe. Ludzie ich wybierają, dają im robotę za nie mała kasę. Nagel Ci zapominają o tym i obrastają w piórka i bezczelnie jeszcze ciągną od ludzi. Jakim prawem bezkarnie, bez żadnego obciachu wydają na hulanki i swawole. Mają dbać o nasze sprawy i w miarę możliwości odpowiadać na potrzeby mieszkańców.
proste09:31, 20 lutego 2020
Jak to skąd? Z olimpiady dla skarbowców.
sponsor08:56, 20 lutego 2020
Stale szukacie środków w biznesie .Bo biznes ma i da kolejny raz .
Załóżcie swoje biznesy urzędnicy (teraz to proste ) i dajcie .
Zbychu08:01, 20 lutego 2020
Dofinansowanie przede wszystkim powinno dotyczyć dzieci i młodzieży. Nie każdy musi być mistrzem Ale powinien być sprawny fizycznie.
Katon07:57, 20 lutego 2020
Na dzieci nie ma pieniędzy a na zawody dla urzędników skarbowych wydaje się 80 tys zł. Watycha odleciał.
Podatnik05:58, 20 lutego 2020
Skąd wziąć pieniądze? Proste, wystarczy nie kraść. 40 mln na MOk to jest właśnie kradzież. Nfz, Zus i Milion niepotrzebnych urzędasów, to jest właśnie kradzież. Po prostu system postkomunistyczny jest złodziejski. Zmienić system i po problemie,ino wtedy trzebabybyło pracować i to jest problem.
Kibic01:56, 20 lutego 2020
Nowa jakość dialogu między zainteresowanymi podmiotami, a i działacze sportowi z całego miasta mieli okazję się poznać.
Tytuł artykułu jest mylący bo też prowokacja dziennikarska miała sprowadzić dyskusję do kłótni o kasę, a tu zonk! Pełna kultura i szacunku dla organizatora, prelegentów i wszystkich uczestnikow kochających sport. Czekamy na kolejne edycje.
Wyrocznia22:49, 19 lutego 2020
Mam dobrą radę dla wszystkich, którzy chcą mieć jakieś dofinansowania - Weźcie się za ostre treningi. Jak po tych treningach przyjdą sukcesy, to uwierzcie mi, że wraz z nimi pojawią się pieniądze. Tylko nie trenujcie dyscyplin, które mało kogo interesują, bo z tego kasy nie będzie. Albo inaczej - trenujcie co chcecie, ale nie myślcie, że ktoś będzie chętny sponsorować wasze pasje.
Pstrąg chodnikowy22:38, 19 lutego 2020
Hala lodowa zamiast być nową, wielofunkcyjną to jak popadała w ruinę tak popada dalej. Tu trzeba wędki a nie ryby
Marta22:32, 19 lutego 2020
Kluby z Nowego Targu mam nadzieję, że dokładnie wsłuchały się w wystąpienia Pani Faron z Obidowca i Pana Gąsiora z Uczelni. To był dla Was istny przewodnik i drogowskaz działania.
Witek22:30, 19 lutego 2020
Da się normalnie pogadać a nie jak pewien pan dziennikarz myślał że będzie nie wiadomo co, albo jak radni opozycyjni na sesji myślał tylko jak tu przeczytać interpelacje. Brawo dla Dyrektora MCSiR za ciekawy pomysł na spotkanie a dla klubów za to, że nie dały się podpuścić do nie wiadomo jakich działań i oby wspólnie z władzami wreszcie wypracowano zasady obiektywne podziału środków dla małych i dużych klubów. Komentatorzy od wstążek i innych zabiegów personalnych niech idą zbierać petycje aby kasę ze smogu zabrać na sport a może na odwrót bo już ciężko połapać się za czym jesteście komentujący z opozycji.
Nikol22:25, 19 lutego 2020
Paralotniarz- akurat wymieniasz te osoby co o sporcie w miescie mają pojęcie a nie to co kiedyś za poprzednich władz się działo dla sportu i promocji jego. Cóż trzeba było sie podpisać dawni szefowie wracajcie do władzy!
Kajso22:22, 19 lutego 2020
Nie zycze sobie aby z budzetu kasa szła na sport zamiast na wydarzenia dla dzieci, na ferie i na kulture. Niech kluby zacznął pisac wnioski i pozyskiwać środki z ministerstwa, od marszałka i ze środków unijnych. Nie można tylko miastem się wysługiwac.
Paralotniarz21:57, 19 lutego 2020
Kasia się uśmiechnęła bo nie wie o co chodzi. Grzegorz też zadowolony, Joanna myślała o wstążka i alpakach a reszta poczytała z kartki. Dobra konferencja. Arek wie co robi i będzie dalej biegał
Olek21:56, 19 lutego 2020
Wystarczy nie wydawać na wstążki, raut burmistrza (25 tys), renifery św. Mikołaja (15 tys), alpaki dwa razy w roku (30 tys), targi bożonarodzeniowe i wielkanocne (120 tys), i inne bzdury pani Joanny (1.2 mln) i na wszystko starczy.
Poli21:30, 19 lutego 2020
Dziwny tytuł. Jakoś padly propozycje na spotkaniu by szukać środków w biznesie. By zorganizować spotkanie w tym celu. Nie wiem czemu ale mam wrazenie że dziennikarze obecni na spotkaniu oczekiwali krwi i ataków. Nie tędy droga panowie redaktorzy....media mają rolę nie tylko szukania sensacji
Z klubu21:27, 19 lutego 2020
Cenna konferencja i dobry początek do rozmów. Niektórzy oczekiwali wielkich awantur a widać że można zacząć budować coś ciekawego w oparciu o dialog. Oby tak dalej
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij