Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 90
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.02.2020, 20:07 | czytano: 15581

Upadek mleczarni w Nowym Targu coraz bardziej realny? Radni interweniują

Arch. Podhale24.pl

Utrata pracy przez 160 osób i źródła zarobku dla ok. 430 rolników - to możliwe skutki likwidacji zakładu mleczarskiego w Nowym Targu, do której ma dojść 1 czerwca. Do władz powiatu i gminy dotarły niepokojące informacje w tej sprawie. Dlatego rada powiatu podjęła na czwartkowej sesji rezolucję w obronie mleczarni.

Jeszcze miesiąc temu Mariusz Broniszewski, prezes Zarządu OSM w Radomsku w odpowiedzi na nasze pytania zapewnił, że Zakładowi Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu nie grozi upadłość, choć, jak przyznał, konieczna będzie restrukturyzacja zakładu. Ale w ciągu miesiąca sytuacja uległa najwyraźniej zmianie.

17 lutego przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy OSM w Radomsku zwrócił się do starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera o "pilną interwencję, wszelką możliwą pomoc i stanowcze wsparcie na wszystkich możliwych polach oddziaływania" w związku z planowaną przez radę nadzorczą spółdzielni likwidacją i sprzedażą mleczarni w Nowym Targu.

W związku z tym władze powiatu zdecydowały się przyjąć rezolucję w sprawie wstrzymania planowanej likwidacji zakładu mleczarskiego. Przypominają w niej, że mleczarnia powstała w 1977 roku i ma bogatą tradycję w produkcji wyrobów mleczarskich, w tym produktów opatrzonych marką „Hej!”. Zakład jest ważnym pracodawcą w regionie, zatrudniającym ok. 160 pracowników i zrzeszającym ok. 430 rolników, producentów mleka. Wskutek likwidacji, pracownicy stracą pracę, a rolnicy źródło dochodów. Dlatego Rada Powiatu Nowotarskiego wezwała władze spółdzielni do utrzymania zakładu.

Na sesji odczytano również pismo rolnika, sołtysa Harklowej Grzegorza Gurosia, w którym apeluje do władz samorządowych o pomoc w tej sprawie. „Rok 2019 OSM w Radomsku zakończyła stratą finansową, za którą winą w większym stopniu obciążono zakład w Nowym Targu” - napisał. Jak dodaje w swoim piśmie, 10 stycznia tego roku Rada Nadzorcza OSM w Radomsku podjęła uchwałę o likwidacji z dniem 1 czerwca 2020 zakładu mleczarskiego w Nowym Targu. Uchwałę tą, jak przekonuje, podjęto bez konsultacji z ardą oddziałową spółdzielni w Nowym Targu, stawiając pracowników i rolników oddających mleko do nowotarskiej mleczarni przed faktem dokonanym. 6 lutego odbyło się spotkanie grupy członkowskiej dostawców mleka do zakładu w Nowym Targu, na którym przedstawiciel zarządu miał powiedzieć, że nie podziela tak drastycznych środków rady nadzorczej. W obawie o likwidację zakładu i wyprzedaż majątku, zwrócił się do Rady Gminy Nowy Targ o podjęcie rezolucji wzywającej radę nadzorczą i zarząd spółdzielni do podjęcia kroków naprawczych bądź też umożliwienie zakładowi w Nowym Targu podjęcie współpracy z innym podmiotem.

W głosowaniu Rada Powiatu Nowotarskiego niemal jednomyślnie (26 za i 1 przeciw) podjęła rezolucję w tej sprawie, która zostanie przekazana władzom spółdzielni mleczarskiej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kaśka Baska20:26, 27 lutego 2020
Szkoda ludzi, stracą pracę, szkoda mleczarni bo wypracowała markę. Nie ważne co mówicie i co piszecie... że PiS że PO, tu o mleczernie chodzi, gdzie i kto przerobi to mleko które szło do NT mleczarni. Przecież oscypki nam *** zapchają... ja lubię te nowotarskie produkty i wiem, że na rynku są dużo gorszej jakości wyroby innych firm, a ten co pisze ze wie co znajduje się w produktach to pewnie pracował lub nadal pracuje w mleczarni i wstydziłby się teraz pisać o zawartościach produktów, bo gdzie był jak działo się to co działo?? Jest anonimowy i BO-C-HATER teraz.
Romano23:13, 25 lutego 2020
Hehe zabawne są te komentarze pseudoekspertów co powinien zarząd co powinna rada . Jeśli oddział jest nierentowny to się go zamyka proste jak prywaciarz otworzy np sklep i wladuje pół miliona i zbankrutuje to poseł nie interweniuje bo to normalne . A tutaj wielkie podniecenie komentarze a propos rady i osób zarządzających . Ta mleczarnia to relikt przeszłości a tak przy okazji jest własnością Radomska . . .
Halo15:10, 23 lutego 2020
To wszystko wina PO.
Po co nam mleczarnie, cukrownie, jak Niemcy mają lepsze
itd.
pla pla07:01, 22 lutego 2020
@ obserwator
Nauczyłeś się obserwacji od Balcerowicza? Mentalnie żyjesz jeszcze w latach dziewięćdziesiątych?
Taka prawda05:07, 22 lutego 2020
Biydok Masz rację po co? A po to żeby was kupili za bezcen i nałożyli swoje sankcje przy najniższym wkładzie własnym. To jest plan Balcerowicza niczym sprawa sprzedaży LOTu
Rafi00:25, 22 lutego 2020
To tylko przykrywka, mlekovita to wezmie zobaczycie i wszyscy będą uradowani jaka to mlekovita dobrodziejka, bo nie od dziś wiadomo,ze dyrektor mlekovity zakopane i dytektorka radomsko nowy targ mają wspólne plany polecone z gory...
asterix00:10, 22 lutego 2020
Bzdura.
Radni zajęci są zaglądaniem ludziom do sypialni i debatą nad tym kto z kim może i jak ten teges
obserwator22:01, 21 lutego 2020
W jakim celu Rada Powiatu zajmuje się sprawa nierentownego zakładu, jeśli nie ma żadnych realnych możliwości na zmianę obecnej sytuacji. Na wolnym rynku bardzo często zdarzają się tego typu sytuacje, jedne firmy działają prężnie, inne upadają jeszcze inne są przejmowane przez mocniejszą konkurencje.
Biydok18:27, 21 lutego 2020
No niestety..ale firma ma także inne wydatki m.in utrzymanie nowej pani dyrektor (wynajęcie domu, remont biura itp.).. skoro zakład miał już wcześniej problemy z zadłużeniem to po co było wydawanie kasy w niepotrzebne remonty,kupowanie nowych maszyn które po zakupie stały przed mleczarnia i kwitły po czym po połroku i tak zostały sprzedane?! Po co było inwestowanie w kart i inne bajery jak kasy brakowało?! Moim zdaniem ktoś nie ma doświadczenia i rządzi i rozwala to wszystko!!
BYK18:21, 21 lutego 2020
niech robia mleko roslinne np z platkow owsianych :)
Krowa17:44, 21 lutego 2020
@zzzzz to co w nowym targu się produkuje???? Przykro że zaś kupi to zagraniczny inwestor
Zzzzz16:23, 21 lutego 2020
Do krowa
Od dawna śmietanę robi Radomsko jak i kefir więc zmieniona produkcja oni psują markę...
popisjednozło15:39, 21 lutego 2020
niech zgadne, kolejny upadek Polskiej firmy i za chwile wejdzie niemiecka korporacja? !!!!!!!!!
Krowa14:44, 21 lutego 2020
Ktoś napisał , że dobre mieli produkty , taaa zwłaszcza śmietanę ze skrobią modyfikowaną, jakby już się porządnej śmietany nie dało zrobić. Już dawno nie kupowałam produktów hej tylko jeszcze masło mieli ok
@Stas14:10, 21 lutego 2020
Niem wiem jaka strata (wielkość)... ale strata jeden roki kiedy zakład dobrze postrzegany to p8ikuś...Parę manewrów księgowych, parę inwestycji i operacji produkcyjno marketingowych... W tym przypadku warto i wszystko się z roku na rok może zmienić... Najważniejsze nie zarżnąć krowy, bo się nie podniesie, racyj bycka nowego dać Zaś w razie głupach decyzji smrodu będzie co niemiara !
do @ polas12:40, 21 lutego 2020
...aha ! O to chodzi ? Najlepiej wyburzyć wszystko w Polsce i oddać niemcom, francuzom czy zydom... Z ciebie taki Polak i gazda jak koziej...fujarka!
Stas12:02, 21 lutego 2020
Pan v-ce przewodniczący pan f twierdzi że najlepiej połączyć się z mlekowitom . Ja myślę że to połączenie skończy się jeszcze gorzej, No dla niego lepiej.
Stas11:59, 21 lutego 2020
Dzień dobry ja w tej sprawie spółdzielni jak może ktoś był na spotkaniu spytkowicach to wie że przedstawiciel na walne zebranie nie umie nawet czytać drugi siedzi cicho a pan przedstawiciel rady Nadzorczej wymachuje kartką i mówi że jest zaskoczony on j jako v-ce przewodniczący rady nie wiedział że Spółdzielnia przez rok przynosi straty to ja się pytam co on tam robił przez cały rok i w ogóle wiedział że zmieniono dyrektora w Nowym Targu i czy był świadomy że wszyscy pracownicy twierdzą że pani dyrektor się nie nadaje do pełnienia tej funkcji jeszcze raz pytam kiedy poda się do dymisji jeden drugi trzeci a nie wiem czy na dwóch pozostałych zebrania jak grupy członkowskiej nie było tak samo.
polas11:39, 21 lutego 2020
wyburzyć tę ruinę i działki oddać prawowitym właścicielom
juhas10:51, 21 lutego 2020
Niech likwiduja wszystko bo we wsi na 100 jeden gazduje reszta pany bo im smierdzi krowa swinia ale na talerzu schabwego golonke pieczen to wd....ja sami do tego doprowadziliscie wiesniaki.Belgijskie i inne swinki to dobre nie ale od swojego chlopa niedobre zryjcie te chemie zagraniczna.
serek10:28, 21 lutego 2020
Przecież zarząd wykonał plan Balcerowicza. Więc nie wiem o co chodzi opozycji.
Góral z Polski10:25, 21 lutego 2020
Wyglad budynku swiadczy ze spolka nie za bardzo inwestowala w Nowym Targu. Jesli upadnie wtedy bedzie zle dla wielu ludzi. w Nowym Targu zamiast w sile rosnac firmy zaczynaja upadac. Spolka jesli niechce niech sprzeda np Mlekovicie. Trzeba wszystko zrobic zeby zatrzymac miejsca pracy zeby Ludzie mogli pracowac.
Powodzenia
normal10:24, 21 lutego 2020
do ROLNIK - tak według ciebie należy pozwalniać pracowników bo wtedy będą mniejsze koszty tylko ja się pytam dlaczego przyjeżdżacie do miasta do roboty a nie gazdujecie - to że 80% pracowników we wszystkich zakładach w mieście to są ludzie z okolicznych wsi którzy ubezpieczają się w Krusie to chyba nie jest tajemnicą. W moim zakładzie tylko 10% to mieszkańcy Nowego Targu reszta to dzieci rolników.
fan politycznej propagandy10:21, 21 lutego 2020
kiedy wchodziliśmy do unii europejskiej, wszyscy byli zadowoleni bo będziemy światowi. jednak z biegiem czasu, patrząc np. na cukrownie, unia europejska podniosła normy, polskie cukrownie zaczęły upadać, bo nie spełniały standardów unii, kiedy Polskie cukrownie kupiły niemieckie firmy, unia obniżyła normy i było wszystko w porządku. teraz, kiedy już kilka lat jesteśmy w tej unii, śmiało mogę powiedzieć, że unia zabiła wiele małych gospodarstw i zarzyna resztę gospodarki w Polsce swoimi wyśrubowanymi, chorymi przepisami. co się za tym wiąże? właśnie upadek mleczarni. zanim weszliśmy do tego mafijnego systemu, ludzie w Polsce mieli gospodarstw i tyle lat potrafili przetrwać bez tej zakichanej unii, żyło się lepiej i nie było tyle dziwactwa.
optymista10:08, 21 lutego 2020
Mnie się wydaje, że zakład ten ma tradycje, dobre produkty, co najwyzej zmieni się właściciel... Nie powinni na tym stracić ani rolnicy ani pracownicy - tylko trochę rozwagi i dynamiki by się przydało...Radomsko ma swoje problemy i tam się koncentruje... Może rzeczywiście Mlekovita to dobre rozwiązanie, ma dobre rozwiązania w pobliskim Zakopanem, tym bardziej że polskie produkty mleczarskie zdobywają świwat, nie "nowoczesnością" ale tradycją... Rynek mleczarski się centralizuje organizacyjnie...W Nowym targu jest ważne tylko to0, ab7y n8ie zaprzestać produkcji i nie sprzedać terenu jakiemu "zydowi"...
Rolnik09:53, 21 lutego 2020
Jakby była mniej rządzących to nie potrzeba aż 160 pracowników i niema wtedy aż takich strat
ali09:47, 21 lutego 2020
to jak z kopalniami cały czas trzeba dopłacać a i tak zawsze bedzie strata .
:))09:26, 21 lutego 2020
Fajnie napisane 430 rolnikow, rolnicy to sa Polsce 500 hektarów pola a nie jeden hektar i cala rodzina na krusie - porażka znam takich co nawet psa nie maja ale oni sa rolnicy, 5 krow to tez nie rolnik bardziej hobbista
PasterzPPP09:24, 21 lutego 2020
Budynek i teren wygląda jakby tam czas zatrzymał się 50 lat temu. Mam nadzieję, że jest szansa na uratowanie tego, potrzebny jest nowy energiczny właściciel z umiejętnościami biznesowymi i managerskimi.
Zbyszek09:13, 21 lutego 2020
Pewna pani z Radomska rozwaliła kulturę w mieście teraz Radomsko niszczy mleczarnie. To Radomsko to symbol zagłady
Ha09:10, 21 lutego 2020
Magda ciekawie z tematu wybrneła. Ta Szaflarska mleczarnia - wiecie że produkują już tylko jogurty roslinne? Nie mają już w ogóle do czynienia z krowim mlekiem.
niech rozwiąże ten problem PIS i Solidarna Polska09:03, 21 lutego 2020
A czy to też wina Tuska, PO, "niemieckojęzycznych mediów" itd.? A może wreszcie zrobią coś z tym konkretnym problemem posłowie i senator z naszego terenu? A nie tylko widzimy zdjęcia z nimi z rautów, balów, akademii itp.
Ekonomista08:59, 21 lutego 2020
Pierwsze efekty dojnej zmiany na górze.....ceny rosna małe firmy będą upadać, to dopiero początki.
Mleczarnik08:44, 21 lutego 2020
Prawda jest taka że sami radni spółdzielni są sobie winni że nie kontrolują włodarzy mleczarni (prezesa , Vice , Dyrektora zakładu nie mającego pojęcia o tym stanowisku ) co robią jakie decyzje podejmują. To Radomsko jest głównym producentem więc na chłopski rozum jak może mniejszość przynosić stratę większości ??? To Radomsko narobiło długu nie Nowy Targ przykład : koniec Roku 2018 Nowy Targ na plusie nagle z nową" panią dyrektor "w jeden rok 2019 strata????? Aż do zamknięcia zakładu???? Coś jest nie tak.... Ostatnio mleko sprowadzane z Francji , Litwy ??? Za ile to mleko zostało kupione ??? Robi się sztuczne koszty aby strata była jeszcze większa??? Szkoda Zakładu z taką tradycją ... Ale najlepiej jakby się rozlaczyli z Radomskiem i szukali innego Producenta zarządzanego przez profesjonalistów. Ale zobaczymy jak to się zakończy
zielony08:38, 21 lutego 2020
Ludzie coraz bardziej tesknią za PRL , kombinaty , PGR-y itp . Dlaczego ano dla tego że to było państwowe i moża było robić co sie chce , ludzie kradli na potegę a nadal wszystko było . A u prywaciarza też cos mozna wynieść ale nie w takiej skali .
mleko08:04, 21 lutego 2020
Komunistyczny zarząd zniszczył mleczarnie.
Roco07:59, 21 lutego 2020
Myślę że najważniejsze jest to , aby Rada Nadzorcza , członkowie spółdzielni poszli po rozum do głowy i odwołali cały zarząd (Prezes , Vice , Dyrektora) a zrobili konkurs na ludzi doświadczonych menadżerów którzy znają się na Zarządzaniu zasobami spółdzielni i ludźmi. Bo coś jest nie tak jak przedstawicielka z Radomska zostaje Dyrektorem Zakładu !!! Sory ale gdzie jakaś ścieżka kariery np: typu Kierownik handlu - Dyrektor Handlu- Dyrektor Zakładu - Prezes Firmy.
Aby się nie obudzili z ręką w nocniku.... Jak będzie koniec... I dalej sobie pozwalać mydlić oczy. Taka jest prawda
hary07:53, 21 lutego 2020
Wincej podatków . wincej 500 +, by żyło się lepiej
Andrzej07:46, 21 lutego 2020
Może ABW powinno sprawdzić jak to było z połączeniem się z OSM Radomsko? Spółdzielnia w Nowym Targu dobrze się miała. Nie było potrzeby się łączyć. A jak to jest że mleko Hey jest tańsze np w Leclerc niże w sklepie zakładowym?
do mleczarni07:44, 21 lutego 2020
a tymczasem wszyscy wokoło zbijają kokosy na oscypkach .......
:/07:11, 21 lutego 2020
kupilam raz smietane 30% tej marki, przez przypadek, bo zawsze kupowalam inna, ubijalam godzine, dodawalam cytryny, nic sie nie ubilo, musiala wiec byc oszukana zawartosc tluszczu w produkcie, i to sporo oszukana, poszla w kosz, kupuje dalej u konkurencji..
Baca07:01, 21 lutego 2020
Administracja zPania prezes dprowadzila do upadku tyle w temacie...
Bez zbędnej zwłoki06:41, 21 lutego 2020
To jest poważna sprawa. Ogólnie jest wiadomo, że najczęściej takie zakłady upadały na "zamówienie". Skoro ten zakład dotrwał do dzisiaj, należy tym bardziej przyjrzeć się sytuacji.Powinni inicjatywę przejąć rolnicy wspólnie z pracownikami. Wynająć rewidenta.
Wyrocznia23:57, 20 lutego 2020
Ludzie jacy "mądrzy" przy urnach, tacy później przy prowadzeniu działalności, kiedy przez nich wybrani politycy rzucają im kłody pod nogi. Trzeba sobie jasno powiedzieć - jesteśmy strasznie ogłupiałym narodem, mimo, że statystycznie w skali światowej w czołówce rankingu IQ.
Rolnik.23:46, 20 lutego 2020
Już miesiąc temu było wiadomo że upada tylko pan Broniszewski jak i p.Gajek chcieli poprostu to utaic żeby nie siać paniki....Nie wiem i nie rozumiem jak można doprowadzić zakład do bankruta skoro pracy było coraz więcej i wgl...czyżby było to specjalnie?! Czyżby zadaniem nowej pani dyrektor było rozwalenie tego wszystkiego??Szkoda że ludzie krada dla sb żeby ktoś na tym ucierpiał...
kalkulator23:33, 20 lutego 2020
Zakład kupi Mlekowita z Zakopanego - myśle, że to idzie w tym kierunku.
antywyborca23:23, 20 lutego 2020
a ja powiem tak likwidują bo PEWNIE juz wnuki rośną na wyrobach z tzw deputatów do pensji z mleczarni
takie życie23:22, 20 lutego 2020
Do Hej hej. W obecnym systemie po 89 nie wiem czy zauważyłeś, że kosztem jest pracownik. :-(
Strażak23:20, 20 lutego 2020
Uważam, że trzeba poprosić o pomoc Pana Posła Edwarda Siarkę. To niezwykle skuteczny parlamentarzysta. Na jesieni 2019roku brał udział w przekazaniu niezliczonej ilości samochodów strażackich. To musiało kosztować Skarb Państwa bardzo dużo pieniędzy. Na pewno Pan Poseł już dawno pracuje nad skuteczną pomocą dla Mleczarni Nowotarskiej.
Sdsss23:12, 20 lutego 2020
Dlaczego nikt nie pyta jak to jest ze stratami, tylko od razu trzeba ratować, nie wolno dopuścić do zamknięcia?
W każdej normalnej firmie jak jakiś dział generuje straty, to się go zamyka, likwiduje. I nikogo nie obchodzi że ktoś pracę straci. To nie jest rynek sprzed kilkunastu lat gdzie o pracę było ciężko. Teraz pracy jest więcej jak ludzi do niej.
Tylko dawne spółki państwowe robią najwięcej szumu. Takich na przykład górników to bym ich tym kilofem pogonił. 13-14 pensja a im jeszcze mało. Pracy jest w brud! Zmienia się ludzka mentalność, zmienia się rynek, to trzeba się do niego dostosować, a nie robić wszystko żeby utrzymać coś, co nie generuje zysków.
bolo4923:11, 20 lutego 2020
Ludzie, wy ciagle zyjecie w socjalizmie!! Jak wlasciciel chce zamknac jakis zaklad to go zamknie i nie pomoze tutaj ani zwiazek zawodowy ani radni powiatowi ani PiS ani nawet biskup krakowski ze o papiezu nie wspomne. Chyba ze ktos kupi ten podupadly zaklad od terazniejszego wlasciciela. mozna sie tylko domagac rekompensaty dla zwolnionych pracownikow. Dopoki ta kapitalistyczna prawda nie dotrze do waszego umyslu bedziecie sie niepotrzebnie podniecali.i
Wstążka22:39, 20 lutego 2020
Klątwa z Radomska wisi nad miastem
Jas22:36, 20 lutego 2020
czyli teraz z podatków chcą to dofinansowywać ? Przykro jak ktoś traci prace ale w tedy trzeba zacząć coś nowego, a nie sztucznie utrzymywać.
Głosujcie dalej na PIS :) - NAIWNIACY !!!22:24, 20 lutego 2020
LUDZIE OTWÓRZCIE WRESZCIE OCZY !!!01:09, 20 lutego 2020
@pingpong

Jaki TUSK, taki Kaczyński !!!
Czego TUSK i PO nie zdążył sprzedać , to Kaczyński i PIS dokańcza i wykańcza.
Swoimi durnymi przepisami wykończą niedługo hodowców zwierząt, rolników i drobnych przedsiębiorców!!!
Wszyscy rządzący przez ostanie 30 lat działali na szkodę POLSKI i na korzyść zagranicznych koncernów !!!!!
Obserwator21:51, 20 lutego 2020
Zwrócić się do posłanki Paluch, Ona wiele zdziała
gazdaII21:49, 20 lutego 2020
takie zakłady ,stare ,z przestarzałymi technologiami na zachodzie wysadza się w powietrze i buduje nowoczesne firmy. W latach 90 -tych upadły NZPS i 10 tys ludzi poszło na bruk ,można by wymieniać jeszcze inne ,czy ktoś się nad tymi ludźmi rozczulał, kapitalizm jest bezlitosny i tyle na ten temat.
z tąd21:43, 20 lutego 2020
Nie na darmo się mówi że na spółki sra... (fajdają) jaskółki.Ta mikro mleczarnia z Radomska bliżej Warszawki i tyle.
e221:43, 20 lutego 2020
To było do przewidzenia , Radomsko po to przejmowały mleczarnie, aby je wyeksploatować i doprowadzić do ruiny = sprawdźcie to. A na miejscu Mleczarni postawią spalarnię śmieci ?, czy inną śmieciarnię? Nowy Targ po mału "umiera', miasto ; przy drodze, a wokół miasta wyrastają same szkodliwe firmy do tego smog i brak jakichkolwiek perspektyw, Nowy Targ się wyludnia!!!
ekonom21:42, 20 lutego 2020
@milki: polityki tu nie mieszaj. Jak ktoś jest nieudolny to musi ponieść skutki nieudolności .
proste21:40, 20 lutego 2020
Już widzę jak radni bezradni powiatowi lecą z pomocą ? Oni maja taki dar do likwidowania jak nikt inny. Jest proste rozwiązanie - połączyć się z Mlekowitą zakopiańską , ale to byłaby obraza dla wielu .
wzrokowiec,21:39, 20 lutego 2020
upadki takich firm w kapitalizmie to nic nadzwyczajnego, od początku istnienia GPW upadło około 80 firm ,jedni tracą inni zyskają takie życie
A21:27, 20 lutego 2020
jak się woli śmietankę z biedronki to nie dziwota...
Marek21:09, 20 lutego 2020
No szkoda bo wyroby mieli dobre,a ostatnio kupiłem oszczypki od Pani obok Zdrojowej w Rabce i były tak niedobre i robione chyba w skandalicznych warunkach.Sprzedająca w towarzystwie jakiś bezdomnych i pewnie bez badań Sanepidu i lekarskich-zgroza gdzie służby i włodarze Miasta
ech20:54, 20 lutego 2020
Mój zakład też restrukturyzowano (zwalniano pracowników) i nikt nie płakał w naszej obronie. Nie rozumiem po co ten płacz i jęki. Wszyscy w Polsce mieli dość komuny każdy chciał pracować na swoim i być panem. Fakt, że oczekiwano kapitalizmu z ludzkątwarzą ale takiego systemu nie ma. Podobnie jak nie rozumiem pojęcia mniejsze zło, zło to zło.
Były takie firmy, które przepaństwowiono za czasów AWS i UW, choćby TPSA i co?
Mleczarz20:50, 20 lutego 2020
Powinno się rozliczyć stary zarząd Spółdzielni za niepotrzebną decyzję połączenia się z Radomskiem
Hej hej20:33, 20 lutego 2020
Nikt nie liczy rzeczywistych kosztów związanych z likwidacją .
Na poziomie biznesowym ,społecznym i regionalnym .
Hej łza się w oku kręci .
ja20:31, 20 lutego 2020
sprywatyzować i po problemie .
milki20:27, 20 lutego 2020
dobra zmiana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wiem lepiej20:26, 20 lutego 2020
rozkradli a teraz zrzuta dla biedaków
mądry20:25, 20 lutego 2020
złe zarządzanie prowadzi do upadku taka prawda
avivat20:17, 20 lutego 2020
Nieudolne rządy, czy to na szczeblu spółdzielczym, spółki czy jednostki samorządowej, zawsze odbijają się czkawką na Bogu winnych ludziach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij