Wtorek, 02 czerwiec 2020, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 88
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.02.2020, 15:11 | czytano: 7140

24-latek zatrzymany za wywołanie alarmu pożarowego

Policjanci z Zakopanego zatrzymali 24-letniego mężczyznę pochodzącego z Krakowa, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu pożarowego w hotelu. Za bezpodstawne włączenie systemu przeciwpożarowego oraz jego uszkodzenie mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W sobotę 22 lutego, około godziny 13.00 tatrzańscy policjanci zostali wezwani razem z kilkoma zastępami strażaków do pożaru w jednym z hoteli na ul. Małe Żywczańskie w Zakopanem. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe nie stwierdziły zagrożenia pożarowego, a podjęte działania kontrolne potwierdziły celowe uruchomienie systemu przeciwpożarowego. Sygnalizatory dźwiękowe, czujniki i włączniki zostały powyrywane na kilku piętrach hotelu.

Policjanci podczas penetracji kolejnych kondygnacji zatrzymali na gorącym uczynku 24-latka, niszczącego urządzenia alarmowe. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany nie potrafił logicznie wytłumaczyć powodu swojego zachowania. Śledczy oceniając zebrany w sprawie materiał przedstawili dzisiaj zatrzymanemu zarzut uszkodzenia mienia, za co może mu grozić do 5 lat w więzieniu oraz zarzut bezprawnego wywołania alarmu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
obserwator18:54, 26 lutego 2020
Jak nie umiesz pić to sobie to podaruj!!!Alkohol jest dla mądrych!!!
rusa17:01, 25 lutego 2020
Alkohol to legalny narkotyk. Mózg to dziadostwo niszczy, ludzie głupieją i zachowują się jak małpy. Albo i gorzej.
Czytelnik19:49, 24 lutego 2020
Po co więzienie Naprawa szkód z własnej kieszeni i 100 godzin prac na cele społeczne albo do Osielca tam jest kamieniołom
Energia rozpiera młodych bo brakuje fizycznej pracy
oczywista oczywistość18:24, 24 lutego 2020
Kasta i tak go puści wolno jak wszystkich
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij