Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Zakopane i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.02.2020, 17:24 | czytano: 4503

Akcja ratunkowa w Tatrach

Arch. Podhale24.pl

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ruszyli dziś na pomoc turystce, która upadła z wysokości w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami.

Kobieta przeżyła groźny upadek. Była przytomna, gdy przybyli po nią ratownicy. Została zabrana do szpitala.

Komunikat turystyczny Tatrzańskiego Parku Narodowego:

"W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. W dalszym ciągu zapowiadane są silne podmuchy wiatru, które mogą powodować łamanie gałęzi i drzew. Szlaki dojściowe do schronisk w większości pokryte są warstwa lodu (zalecamy zabrać raczki oraz kijki trekkingowe). Powyżej górnej granicy lasu pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Na grani w wielu miejscach brak pokrywy śnieżnej i wystają kamienie, miejscami śnieg jest grząski i przepadający. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca z nawianym śniegiem, gdzie utworzyły się nawisy. Prognozowany wiatr z opadami śniegu mogą zwiększać lokalne zagrożenie lawinowe. Wybierając się w wyższe partie gór, należy posiadać duże doświadczenie górskie oraz odpowiedni sprzęt".

r/
najnowsze informacje
komentarze
misiek z gór11:10, 26 lutego 2020
Witam ; jak nie rozumieją ostrzeżeń i komunikatów o trudnych warunkach w tatrach ,obciążyć za akcję i zrozumieją ,czemu na Słowacji nie ma takich przypadków ,bo trzeba płacić ,wiem jak jest bo jężdżę do rodziny i rozmawiamy o tym .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij