Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Nowy Targ i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.02.2020, 16:30 | czytano: 2341

Wsparcie finansowe od województwa dla ratownictwa górskiego i wodnego

zdj. UMWM

Wicemarszałek Łukasz Smółka spotkał się z przedstawicielami ratownictwa górskiego i wodnego z terenu Małopolski, by omówić działalność jednostek ratowniczych, a także wsparcie finansowe od województwa dla GOPR i WOPR. Jednym z tematów była kwestia budowy dyżurki ratowniczej na Turbaczu.

- Jednym z priorytetów działania Województwa Małopolskiego jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenie naszego regionu, dlatego też województwo dokłada wszelkich starań, aby wspierać wszystkie służby, które za nie odpowiadają. Poprawa efektywności działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Małopolan i turystów jest dla województwa bardzo istotnym zadaniem, które konsekwentnie realizuje poprzez udzielanie m.in. finansowego wsparcia - mówił wicemarszałek Smółka.

W tym roku w budżecie województwa zaplanowano środki finansowe na wsparcie ratownictwa górskiego w wysokość 750 tys. zł i ratownictwa wodnego w wysokości 450 tys. zł. Ponadto zaplanowano kwotę w wysokości 350 tys. zł na budowę dyżurki Grupy Podhalańskiej GOPR na Turbaczu.

Do 2019 r. na utrzymanie gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych oraz na organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników górskich i wodnych województwa przekazały łączne środki w wysokość 4,84 mln zł.


Na terenie województwa małopolskiego funkcjonuje pięć grup ratownictwa górskiego: Grupa Jurajska GOPR, Grupa Beskidzka GOPR, Grupa Podhalańska GOPR, Grupa Krynicka GOPR oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Grupy ratownictwa wodnego to: Krakowskie WOPR, Sądeckie WOPR, Tarnowskie WOPR, Gorlickie WOPR, Miejskie WOPR w Chrzanowie, Miejskie WOPR w Oświęcimiu, Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach, Oddział Regionalny w Olkuszu Śląskie WOPR.

opr.s/ zdj. UMWM
najnowsze informacje
komentarze
Pietrek18:31, 27 lutego 2020
ONI,ratownicy górscy bez kasy ratują,ale na pewno przyda się IM.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij