Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Nowy Targ i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
13°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.03.2020, 10:00 | czytano: 3092

Maszt telefonii komórkowej - jedni protestują, a w Grywałdzie nie mogą się doczekać

Arch. Podhale24.pl

Do końca tego roku polepszyć ma się zasięg telefonii komórkowej w Grywałdzie w gminie Krościenko. Od lat mieszkańcy wsi narzekają na słaby zasięg lub jego brak u wszystkich operatorów komórkowych. Najgorsza sytuacja jest w samym centrum wsi.

- Jedni protestują przeciwko ich stawianiu, jak w sąsiednich miejscowościach. Drudzy nie mogą się ich doczekać. A tak jest u nas – mówi mieszkaniec jednego z domów znajdującego się w pobliżu miejscowej szkoły. - Żeby złapać zasięg trzeba czasami przejechać pół kilometra. A jakość jest i tak słaba. Podobno jakiś maszt ma powstać do końca roku, ale urzędnicze procedury są w toku i pewnie potrwają, a my rachunki za telefony musimy płacić.

Informacje mieszkańców potwierdzają władze gminy. Jan Dyda, wójt Krościenka, zdecydował, że na budowę nowego nadajnika, o który stara się jedna z firm, nie trzeba wykonywać ekspertyzy oddziaływania na środowisko. Zdanie wójta podzieliły takie instytucje jak: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Sanepid.

- Tym samym inwestor może starać się w starostwie o pozwolenie na budowę. Przewiduje, że maszt powinien stanąć do końca roku. Na pewno mieszkańcom pomoże też budowany we wsi światłowód – mówi Tadeusz Topolski, zastępca wójta Krościenka.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Sera07:05, 4 marca 2020
Niech Wam nie stawiają masztu bo będziecie łazić z tymi telefonami po drogach jak zombie. Wiem bo jestem kierowcą Tira i w całym kraju tak jest. U Was przynajmniej ludzie patrzą czy jedzie auto...
Torpeda13:02, 3 marca 2020
Ewa Na jakim Rynku ? ja w Grywałdzie rynku nie ma...
ewa12:27, 3 marca 2020
na rynku ni ma zasiegu ;]]]
Andrzej10:53, 3 marca 2020
Powinni już go dawno postawić!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij