Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.03.2020, 11:01 | czytano: 5821

Podwyżki opłat za śmieci

Fot. Piotr Kuczaj

Mieszkańcy gminy Rabka-Zdrój zapłacą więcej za śmieci. Rabczańscy radni, na wniosek burmistrza, uchwalili znaczne podwyżki.

Od teraz mieszkańcy segregujący śmieci będą płacić 27 zł od osoby miesięcznie. W przypadku posiadania kompostownika stawka spadnie do 23 zł.

Zdaniem władz miasta, nie ma innej możliwości, bo ceny, jakie miasto musi płacić firmie odbierającej odpady, znowu poszły w górę. Tymczasem gmina nie możne dopłacać do odbioru odpadów, bo system musi się bilansować, czyli być w całości finansowany z opłat wnoszonych przez mieszkańców.

r/
najnowsze informacje
komentarze
j2316:23, 11 marca 2020
ciekawe czy ktoś w tym urzędzie ma rozum chyba nie grunty im się pomnożyły teraz śmieci ciekawe co następne niedojdy co wam nie będzie pasowało radni bez radni
Jagusia21:58, 10 marca 2020
Sprawdzam śmietniki codziennie, pojemniki na bioodpady pełne są np obierek ale w siatkach to są odpady niesegregowane bo nie mogą być w siatkach tylko wysypane. Pojemniki na papier zawierają ZAWSZE kilka siatek z różnymi zmieszanymi odpadami np. pampersami, opakowaniami po margarynie, puszkami itp. To dlatego odbierający pakują do jednej śmierciary bo wszystkie odpady są zmieszane. POJMIECIE TO wreszcie?
epo20:50, 10 marca 2020
Obiecać do wyborów to jedno , wykonać to drugie WSTYD !!! państwo ,Panie Burmistrzu, Radni- jak spojrzycie wyborcom w oczy , gdzie wasze pomysły przedwyborcze, może wasze diety na dopłaty do śmieci przeznaczyć , wice zwolnić , a szefowi dać jak na początku , nie ma kasy wywalić co nie potrzebne , zacząć od SM, paru Urzędników , zasada prosta brak pomyślunku, nie umieją wykonywać obowiązków pracy to po co potrzebni , ale najlepiej zwalić że na opłaty środowiskowe , to jest tylko jedna składowa , trzeba szukać , a jak się nie umie to do dymisji .
Rabczanin18:31, 10 marca 2020
Chyba kogoś powaliło !!!! Co z sortownią smieci w Rabce !!!!! Najlepiej było wybudować wywalić pieniądze a teraz stoi pusta , bo się nikomu nie opłaca ! Złodzieje >
p18:24, 10 marca 2020
bambosz obiecywał w kampanii wyborczej obniżenie stawki za odbiór śmieci - a jak jest bamboszku ?
strażak15:51, 10 marca 2020
A radna z chabowki za co bierze dutki, mam nadzieję że nie za to że chodzi po goralsku i nima czasu na głosowanie
WT15:36, 10 marca 2020
Fajnie, że w końcu ludzie posiadający własny kompostownik zostaną docenieni. Teraz proponuję jeszcze rzetelną weryfikację liczby mieszkańców w domach, choćby poprzez przejście się od drzwi do drzwi i popytanie kto tam mieszka - władze miasta powinny mieć możliwość sprawdzenia, ilu mieszkańców mieszka w gminie. Metoda z wodomierzami może być mało miarodajna i niesprawiedliwa.
fan politycznej propagandy13:22, 10 marca 2020
proponuję ludziom nagrywanie odbioru śmieci i podważenia sensu segregowania ich!
Robi się nas w ** i kroi na kasę, każe segregować śmieci, a zwróćcie uwagę na to, jak wygląda odbiór śmieci!
Jedna śmieciarka, panowie zbierają śmieci, to co się nie mieści do pojemników np na papier czy plastik, wrzucane jest do zmieszanych, po czym wszystko, papier, szło, plastik i zmieszane lądują w jednym aucie!
Nagrywajcie to i rozpowszechniajcie, bo robi się nas w balona!
AHN12:01, 10 marca 2020
Większość radnych podczas wyborów obiecywała obniżkę opłat za śmieci, a nie potrafili nawet zostawić na tym samym poziomie...
Pamiętamy!
lechu11:34, 10 marca 2020
Widzę że burmistrz dotrzymuje słowa...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij