Niedziela, 12 lipiec 2020, Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.03.2020, 09:28 | czytano: 1542

Strażacy z Ochotnicy i Tylmanowej mają problem z łącznością. Gmina deklaruje pomoc

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej mają problemy z łącznością. Czasami warunki atmosferyczne i ukształtowanie terenu uniemożliwiają poinformowanie strażaków o alarmie.

Sprzęt radiowy coraz częściej odmawia posłuszeństwa. Niemal natychmiast po wyłączeniu prądu w ogóle przestaje działać sieć GSM.

Władze gminy wiedzą, że obecna sytuacja opóźnia wyjazdy strażaków. Kiedyś problemy z łącznością mogą doprowadzić do tragedii. - Nie możemy sobie pozwolić, żeby spłonął dom, a strażacy nie mogli zadziałać – twierdzi wójt Ochotnicy Dolnej Tadeusz Królczyk, zapewniając, że gmina szuka rozwiązania problemu.

Wójt Królczyk przypomina, że Ochotnica i Tylmanowa są oddalone od zawodowych jednostek państwowej straży pożarnej, szczególnie tej w Nowym Targu. - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców spoczywa praktycznie wyłącznie w rękach druhów z lokalnych OSP – twierdzi wójt. – Brak systemu powiadamiania stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców całej gminy.

Łącznościowe kłopoty miejscowych strażaków gmina próbuje rozwiązać na dwa sposoby. We współpracy z Powiatową Komedą Straży Pożarnej w Nowym Targu ma zostać zamontowany kolejny nadajnik na terenie gminy. Drugim sposobem ma być zakup profesjonalne krótkofalówek.

- W tym tygodniu mają do nas trafić pierwsze egzemplarze do testowania. Jeśli testy przebiegną pozytywnie dokonamy zakupu zapewnia Królczyk.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Zdziwiona23:58, 11 marca 2020
Jestem zdziwiona. Nigdy nie mam problemu z połączeniem z rodziną z Ochotnicy, a mam dużą.
radzik etatowy16:38, 11 marca 2020
problemy z łącznośćia świeszne , 21 wiek ludzie w kosmos lecą a strażacy nie mogą sie dogadać drogą radiową kpina ,zmienić te śmieszne motolole przede wszystkim zmienić anteny bo te antenki na budynkach remiz to troche kiepskie, pozdrawiam brać krótkofalarską 73!
SP9XXX13:16, 11 marca 2020
Nie było problemu jak w okresie wakacji obozowała szkoła pożarnictwa, chyba z Nowej Huty
sq 9 ...10:15, 11 marca 2020
Krotkofalowcy problemu nie maja .prowadza lacznosci miedzynarodowe .zamontowac przemienniki i po problemie poza tym odpowiedni sprzet i lacznosc gwarantowana.istnienie jeszcze takz zwana łącznąść kryzysowa mozna zobaczyc jak to sie sprawdza
ja10:02, 11 marca 2020
dopiero teraz nasobne gmina kupuje ? a wcześniej na czym działali ?
Staszek Turnia09:50, 11 marca 2020
No działa Pan Wójt Tadeusz, super ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij