Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 87
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
18°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 73
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.03.2020, 16:31 | czytano: 36476

Poseł Edward Siarka zarażony koronawirusem. "Czuję się dobrze"

zdj. Michał Adamowski

Po wykryciu zakażenia wirusem u pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Środowiska, wszyscy członkowie rządu oraz parlamentarzyści, którzy mieli kontakt z zarażonymi, poddani zostali testowi na obecność koronawirusa. U posła Edwarda Siarki z Podsarnia wynik był pozytywny.

Poseł Solidarnej Polski z gminy Raba Wyżna trafił najpierw do szpitala w Myślenicach, a potem do Krakowa, gdzie obecnie przebywa.

- Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio, więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" jego asystentka Aleksandra Antolak-Rust. - Jego bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem - dodaje.

Pytany przez nas, czy czuje się dobrze i czy w ostatnich dnia prowadził aktywną działalność polityczną, poseł Siarka mówi, że czuje się dobrze, a przez ostatni tydzień jego biuro w Nowym Targu było zamknięte, zaś on sam odwołał wszystkie spotkania.

Kwarantannie poddane mają zostać osoby, z którymi w ostatnim czasie poseł się spotkał.

Z danych z niedzieli wieczór wynika, że w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. Hospitalizowanych jest 40 osób, objętych kwarantanną - 7020, a objętych nadzorem epidemiologicznym - 1676 osób.

s/r/
najnowsze informacje
komentarze
oli17:41, 24 marca 2020
Ale jesteście beznadziejni.Czekać tylko jak wy złapiecie koronawirusa.Życzymy mu zdrowia,bo to zgodny poseł a nie taki jak ci z totalnych.
...09:52, 24 marca 2020
A ja wręcz przeciwnie .Panie pośle. Nie czuję się dobrze wiedząc ,ze pan latał z tym koronawirusem nie wiadomo gdzie i jak długo.
mieszkaniec16:18, 23 marca 2020
@nomen
"Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwraca się z prośbą o przekazywanie, bądź też odsprzedaż na rzecz szpitala - jednorazowego sprzętu ochrony osobistej - maseczek jednorazowego użytku oraz płynu do dezynfekcji".
Teraz widzisz na przykładzie naszego podwórka jak ten Twój "rząd działa dobrze".
mieszkaniec15:04, 23 marca 2020
@nomen
Ustalenia i zalecenia Agencji Wywiadu były opublikowane w biuletynie informacyjnie, ale skierowane były do polskiego rządu, a nie do innych państw. Skoro nasz rząd nie brał ich pod uwagę to znaczy, że nie tylko sojusznicy ale i pisowcy mają w małym poważaniu służbę, którą zresztą rozwalili, jeżeli tego nie rozumiesz to trudno. Na marginesie tak często przywołujesz stronę SokzBuraka, więc chyba na nią zaglądasz i jeszcze nie zrozumiałeś, że ona powstała właśnie po to aby szydzić z takich /.../ jak Ty. Jeszcze raz zdrowia życzę.
info13:39, 23 marca 2020
Być może łaził po tych instytucjach i instruował jakim sposobem zdobyć środki finansowe (euro ) z rządu .
pytanie z Orawy13:00, 23 marca 2020
pytałam w starostwie o pobyt posła w ubiegłym tygodniu tj. 16.03
nikt go nie widział w tym terminie, "był 4.03 "
mam prosbę - napiszcie czy był i w jakim celu jezeli pojawiają się takie info
AA12:47, 23 marca 2020
Hmm. Wniosek nasuwa się jeden po przeczytaniu komentarzy,
Mamy samych światowych ekspertów na Podhalu.
Każdy mądry po czasie.
do Krka11:52, 23 marca 2020
..nie stars nie stras i 500+ było znacznie przed wirusem i bedzie POwirusie...Gospodarki wszystkie oberwą, więc i ty się szykuj na gorszy standard, wyrzeczenia i mniejsze wynagrodzenie, ale nie stras, nie stras że tylko u nas katastrofa....
nomen do mieszkaniec11:48, 23 marca 2020
Jeśli "zalecenia pojawiły się w dwóch poufnych biuletynach informacyjnych NATO, do którego dostęp mają służby państw Sojuszu" to czemu Niemcy, Włosi Francuzi, nawet Anglicy nie podjęli chociaż takich działań jak Polsce...Czyżby Kanclerz Merkel, ?Boris Johnson w Anglii, Macaron we Francji,a nawet Truma w USA zamiast słucha wywiadu NATO sączyli polski "Sok z Buraka". Z twojej opinii widać, że buraków u nas nie brakuje - zwłaszcza ćwikłowych!
wojtek11:44, 23 marca 2020
do PAL proszę zmień lekarza bo obecny cię bardzo okłamuje
mieszkaniec10:56, 23 marca 2020
@PAL
Twoi idole polecają wybory, zdrowia życzę Adrianowi i Tobie.
Boczek10:47, 23 marca 2020
Kirka dobrze gada .....

Ale co z tego jak ludzie go nie słuchają bo są najmądrzejsi ehhhh
Krka10:28, 23 marca 2020
Jeszcze dwie rzeczy muszę poruszyć,
dzisiaj mamy informacje że dyrektor szpitala Pan Wierzba jest na kwarantannie ponieważ spotkał się z zainfekowanym posłem Siarką, a w zeszłym tygodniu dyrektor nawoływał w mediach żeby nie kłamać na temat swojego zdrowia-do kolegi posła i żony to nie trafiło...
Druga sprawa to prawie każdy wie że trzeba zawsze trzymać jakieś rezerwy na czarną godzinę, niestety nie nasz rząd który przez ostatnie lata rozdawał pieniądze na 500 plus dla wszystkich i teraz dodatek emerytalny dla wszystkich, generalnie jestem za pomocą biedniejszym ale jak widzę gościa w samochodzie za kilkaset tysięcy to on naprawdę nie potrzebuje 500 plus, tak samo emeryt który ma parę tysięcy miesięcznie nie potrzebuje dodatkowego tysiąca rocznie, takie dodatki powinni dostawać najbiedniejsi, ten dodatek emerytalny który mają wypłacić w kwietniu jest w całości finansowany z rezerwy demograficznej, i teraz nie mamy żadnych rezerw pozostaje tylko dodrukowanie pieniędzy czyli mega inflację, wiem że ciężko było przewidzieć taka skalę problemu ale powiem wam że za komuny były większe rezerwy...
PAL10:14, 23 marca 2020
mieszkaniec
W tvn POlecają SOK z BURAKA 8 wiader na dobe działa na na wirusa niestety zsKODzi na głowę
Jacek10:02, 23 marca 2020
Przyśla tragedija na Podhale
mieszkaniec09:52, 23 marca 2020
@nomen
Jeżeli rząd działa dobrze to życzę Ci dużo zdrowia, w tym psychicznego bo chyba jesteś zaślepiony propagandą TVPis. Dam Ci przykład tego dobrego działania cytatem z dzisiejszej prasy " Już w styczniu Agencja Wywiadu ostrzegała, że zagrożenie jest realne, trzeba się na nie przygotować, a epidemia na pewno nie ograniczy się tylko do obszaru Chin. Jaka była reakcja Polski i pozostałych państw NATO? Doniesienia Agencji Wywiadu pojawiły się w dwóch poufnych biuletynach informacyjnych NATO, do którego dostęp mają służby państw Sojuszu. Na podstawie tych doniesień Estonia przygotowała odpowiednią ilość m.in. maseczek, kombinezonów, płynów odkażających oraz mobilnych laboratoriów.
Część krajów, w tym Polska, bardzo długo trzymała się tezy, że skala zagrożenia jest wyolbrzymiana i wykorzystywana przez propagandę wrogą NATO i USA". Obecnie masz przykład tego "dobrego działania rządu" brakuje masek, kombinezonów, testów, respiratorów itd. a teraz choćby chcieli to nie za bardzo jest gdzie kupić ten sprzęt.
mieszkaniec09:29, 23 marca 2020
@Krka
Pełna zgoda, gdyby jeszcze rządzące oszołomy wzięły na poważnie zalecenia WHO cyt. "Zdaniem WHO należy testować wszystkie podejrzane przypadki, by uniknąć odrodzenia się wirusa. Powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich.
Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione", być może w znacznym stopniu ograniczono by rozprzestrzenianie się wirusa, na ale nasi rządzący są mądrzejsi czego przykład dał ich guru Jarosław udzielając wywiadu w RMF. Słuchając go na poważnie należny zastanowić się czy rządzą nami cytując p. Tuska "wariaci czy zbrodniarze".
nomen09:11, 23 marca 2020
Rząd działa dobrze ale nie ominął pułapek...Ale chcąc pomóc tym z zagranicy nasprowadzał dziadostwa... a jeszcze sprowadzeni skarżą się, że nie mają lux obsługi w samolotach..

Zamknąć więc granice, i to szybko, niech każdy się kuruje tam gdzie jest i nie roznosi po Polsce dziadostwa... Co innego patriotyzm o okazywanie pomocy obywatelom Polski a co innego epidemia i jej logika...

Więc absolutnie zakazać przyjazdów z zagranicy ...albo od razu z lotniska na kwarantannę, beż wyjątku !
Mieszkaniec09:06, 23 marca 2020
Czy jest gdzieś oficjalna informacja kiedy Pań Poseł był w budynku starostwa nowotarskiego. Też byłem ostatnio kilka razy i chce to wiedzieć dla dobra mojego i moich bliskich
Muniek08:38, 23 marca 2020
A ja mam pytanie /.../

Proszę przeczytać tekst. Moderator.
PL - DE08:00, 23 marca 2020
Jakby wszystkim zrobić test na Orawie to 1/3 ma wirusa. ...Ludzie nie macie pojęcia jak to szybko się roznosi .... MOŻE ZACZNIJCIE MYŚLEĆ !!!!!
Krka01:00, 23 marca 2020
Na początek życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Pana Posła,
podstawowy błąd jaki popełnił to wędrówki po Polsce (np. przyjazd na Podhale, wizyta w starostwie), jeżeli miał przeprowadzone testy to powinien czekać w kwarantannie w Warszawie,
i tutaj mam pretensje do partii władzy że jeżdżą po kraju nawołując żeby ludzie siedzieli w domach, tak samo Prezydent jako najważniejsza osoba jeździ sobie prowadząc kampanię na przykład oglądać jak się produkuje płyn do dezynfekcji...Pan Prezydent powinien być totalnie chroniony i komunikować się tylko przez media, no i ogłosić od razu że nie ma żadnej kampanii ani wyborów w maju !!!
po drugie okazuje się u nas w kraju że są równi i równiejsi, posłowie czy ministrowie mogą się poddawać testom bez żadnych przesłanek a codziennie dochodzą nas głosy że ludzie poważnie chorzy na te testy nie mogą się doczekać, a jeden człowiek w Głogowie zmarł nie doczekawszy się na test.
trzecie spostrzeżenie to fakt że w przypadku zwiększonej liczby chorych (oby się tak nie stało) będzie gorzej niż we Włoszech, ponieważ mamy śladowe ilości łóżek , respiratorów, lekarzy (dzisiaj podali że w Myślenicach już nie ma wolnych miejsc dla chorych (podobno jest tam 17 - słownie siedemnaście łóżek!!!)
no i po czwarte chorych pewnie jest kilkadziesiąt tysięcy w kraju ale nikt ich nie bada, dalej ludzie walą zza granicy samochodami, samolotami ich ściągają, przecież zmierzenie temperatury to nie badanie na koronawirus,
Panie Boże chroń nas przed rozprzestrzenianiem się choroby, ale rządzący obudźcie się żeby nie było za późno
antidotum00:05, 23 marca 2020
A ja mam pretensje nie do posła tylko do pacjenta zero i tych wszystkich co poprzyjeżdżali z zagranicy i nam to dziadostwo przywlekli, a reszta to skutki tego. Może tak być hejterzy, zadowoleni ?
Somsiad Złodziej00:05, 23 marca 2020
Ej nie cza wojny...
ech...23:53, 22 marca 2020
niezadowolony strzel to ty ale sobie ... i pomyśl -ubiegły tydzień to nie ten tydzień który jeszcze trwa 23.52
Niezadowolony23:32, 22 marca 2020
Do ech...
Proszę tak pana posła nie bronić. Nie mógł być przez tydzień w szpitalu w Myślenicach, bo był w ubiegłym tygodniu w Starostwie (są świadkowie), chyba że się sklonował. Nie chodzi też o to, czy wiedział, czy nie wiedział, że może zarażać - jako poseł powinien dać ludziom przykład i siedzieć na d... czy to w Warszawie, czy w Podsarniu. A tak strzelił sobie w kolano...
katar23:15, 22 marca 2020
@ też urzędnik. Zbadałeś się kiedyś na nosicielstwo wirusów,komórek wrednego raka? Ponad trzysta osób na jakiegoś raka i z tym powikłania umiera w Polsce dziennie.I co Ty na to panikarzu?
Niestety22:43, 22 marca 2020
Powinien być zakaz wjazdu na Podhale z miast o największej ilości zakażeń...W szczególności z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania a nawet z Krakowa. Tak samo naszym zakazać tam wyjazdów, bo to niebezpieczne czy poseł, czy urzędnik czy bisnesmen... Także ruch autobusowy i kolejowy musi być wstrzymany...
Magda22:40, 22 marca 2020
A z dyrektorem szpitala sę widział może w tym tygodniu?
Smok22:18, 22 marca 2020
Ja tam bym chciał drogi Moderatorze zobaczyć, co ten mądry pisze, czuć kontrowersjom...

No ba. :o)
Moderator.
nogaty22:02, 22 marca 2020
@też urzędnik.W życiu nie panikowałem z katarem,kaszlem(rzadko w moim życiu się zdarza) nie leciałem z ,,pierdułem,, do lekarza po zwolnienie,receptę na antybiotyk(na wirusy nie działa ale osłabia organizm potem na odporność na wirusy). Nie straciłem ,mam nadzieje, większości szarych komórek(mózgojad z głodu u mnie jeszcze nie zdechł).Co pięć lat przechodzę badania lekarskie i psychotechniczne(ostatnio trzy miesiące temu)jestem kierowcą zawodowym.Bądż rozsądny(a) nie panikuj.
gość21:59, 22 marca 2020
Ze Strażakami PSP i OSP też miał kontakt...Kwarantanny już się zaczęły
Koronka21:58, 22 marca 2020
Miejmy nadzieję że jutro nie otworzą Starostwa bo już wtedy poniżej krytyki . Najpierw dezynfekcja .Wszystkich witających się z p.poslem na kwarantannę a potem i tak tam już nikt nie przyjdzie. Brawo.
powodzenia21:55, 22 marca 2020
Wszystkim komentującym a zwłaszcza ejtującym życze zdrowia również rozumu i wyczucia. Jest nam to szczególnie w tym czasie
potrzebne.
kuba21:43, 22 marca 2020
Prawdopodobnie wirus był tu przed posłem u którego przeprowadzono test. Ile osób zostało na Podhalu czy Orawie czy Spiszu przebadanych? Ktoś ma takie statystyki? Brakuje wszystkiego maseczek testów itd. a mieszkamy w miejscowościach gdzie za granicą pracuje masa ludzi a to Austria, Anglia czy Niemcy. Prawdopodobieństwo tego że korona-wirus przybył tu przed Siarką jest naprawdę wysokie. Zawsze mnie zaskakuje jak łatwo jest na kogoś zwalić winę za to co się stało bo po prostu nie wiem jest Nam może wtedy łatwiej znieść sytuację w jakiej się znaleźliśmy. Już raz się zastanawiałem co musiał czuć pacjent zero. I prawdopodobnie poseł będzie się czuł tak samo dzisiaj. Czytam że powinien oddać mandat bo przywiózł wirusa? Kierowca autobusu przywiózł pasażera zero wiec powinni mu odebrać prawo jazdy? To nowa sytuacja i musimy zdać sobie sprawę że nie bedzie już nigdy tak jak w poprzednich latach ale proszę tylko o jedno, ktoś kto się zaraził nie jest trędowaty i prawdopodobnie martwi się teraz o swoją rodzinę. Jak nie wiem jak postąpić zawszę próbuję się wczuć w kogoś sytuację co bym zrobił pewnie martwiłbym sie o mojego małego synka o ojca czy matkę lub żonę i męża. Przestańcie wylewać pomyje na każdego kto wam się napatoczy choć to trudne. Wszyscy powinniśmy sie zastanowić bo gdy górę biorą emocje nad rozsądkiem to już jesteśmy przegranymi.
jóźwa21:20, 22 marca 2020
to jest jakaś masakra , jedynie właściwa partia ma przekazy na wszystko - " unikałem kontaktów , wszystko robimy jak należy! jednocześnie Pan Poseł olewa zalecenia i pojawia się i w starostwie i wśród ludzi ( 9-11 marca) . Życzę zdrowia jako człowiekowi , ale zastanówcie sie ile można kłamać że wszystko jest OK i narażać zwykłych ludzi , z których podatków de fakto żyjecie .
Wyrocznia20:57, 22 marca 2020
Ciekawski, jakby specjalnie roznosili tego wirusa, to raczej znaleźliby bardziej inteligentniejszy sposób na jego roznoszenie, aniżeli poprzez swoje osoby.
ech...20:55, 22 marca 2020
Co za bzdury wypisują tu niektórzy. A to że miał kontakt z rodziną urlopującą się we Włoszech, nieodpowiedzialny ,że nie był na kwarantannie etc..., skąd tyle jadu w was? Jak się okazało nieszczęśliwie zaraził się od nieświadomych wtedy jeszcze zarażonych wirusem pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Normalnie funkcjonował, bo skąd miał wiedzieć, że będzie chory jak nie miał objawów, więc o jakiej tu jego kwarantannie i łamaniu jej piszecie ? Skąd wiecie czy nie dosięgło to już was chociaż nie macie jeszcze widocznych wstępnych objawów ? a łazicie wśród ludzi. I co wtedy ja też mam na was psy wieszać ? Siarka przez ostatni tydzień był w Myślenicach na szpitalnym oddziale zakaźnym czekając zarazem na wyniki testów i to była jego kwarantanna. W końcu na nasz region kiedyś musiał zawitać wirus. Trafiło to na posła jako oficjalnie pierwszego z powiatu nowotarskiego, a równie dobrze to mógł być ktoś inny. Jak każdemu pacjentowi życzę posłowi w tych trudnych chwilach dla niego i jego rodziny szybkiego powrotu do zdrowia.
Czekamy na oświadczenie20:37, 22 marca 2020
Nie siejmy fake-newsów, ale czekajmy na oficjalne oświadczenie Starostwa i samego posła, czy był gdzieś w tym czasie gdy już zarażony.
Ciekawy20:17, 22 marca 2020
To nie chodzi o stwierdzone przypadki koronawirusa a ile testów przeprowadzono na Podhalu i kiedy będą wyniki? Wtedy poznamy prawdę. Pytanie do sanepidu.
Fbb120:16, 22 marca 2020
Ludziska... Czy wy myślicie, że Poseł i Jego Żona specjalnie jeździli i zarażali. Puknijcie się w te głowy swoje. Hejtujecie na okrągło. Na tego co z zagranicy wrócił, na tamtego co był tu i tam, na tego, że do kościoła poszedł, na tamtego bo to zrobił.
W Kielcach pewien pan, z zawodu lekarz, zarażony koronawirusem, wskutek hejtu strzelił samobója.
urzędas20:11, 22 marca 2020
Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, to jest prawdziwy Polak jego odpowiedzialność zasługuje na najwyższe uznanie.
A Pan, Panie Pośle Siarka zasługuje Pan na potępienie a tak poza tym szkoda słów.
Powinni Panu nałożyć taką karę, która uzmysłowi Panu, że nie jest Pan w niczym lepszy od innych ludzi. A najlepiej gdyby Pan złożył mandat.
znajomy20:11, 22 marca 2020
Siarkę i paru innych ważniejszych ściskaczy dłoni wyleczą nie martwcie się, ale rodzi się pytanie Co z nic nie winną biedotą uczestniczącą nieświadomie w tych spotkaniach, z których poza propagandą wyborczą nic korzystnego nie wynika? Zdrowia tobie Edek i wszystkim pokrzywdzonym.
mądry20:00, 22 marca 2020
zdrowia życzę /.../

Proszę się zastanowić, co Pan pisze. Moderator.
odrobinka19:56, 22 marca 2020
nie znam tego pana ale nie jest mi obojętne że i nas zachoruje bardzo dużo ...trzymajcie sie dużo zdrowia czytelnikom i Waszym bliskim
Janek19:52, 22 marca 2020
Jestem pewny że o tym wszystkim co piszecie jeśli nawet to prawda to w Wiadomościach nie usłyszymy jeżeli są jakieś dowody to powinno się tą sprawę napiętnować
...19:46, 22 marca 2020
Wyborca - zgłoś odpowiednim służbom, w przeciwnym razie powinieneś beknąć za fake.
ciekawski19:44, 22 marca 2020
A co jeśli to "władza" z całego kraju roznosi tego wirusa specjalnie w swoje tereny ? Dalej wierzycie w to, że nie mają na to lekarstwa ?

Cała ta afera to tylko szum medialny i zagrania polityczne które mają uderzyć w zwykłego kowalskiego. Ludzie mają się bać i zap*** za miskę ryżu w Polsce. Dlaczego wszyscy wracają zza granicy do Polski ? Boją się "wirusa" czy kosztów leczenia bez ubezpieczenia ?


Ciekawi mnie jeszcze jaki by był wynik zachorowań, gdyby w tym roku nie było wyborów Prezydenckich w Polsce, lub jakby na czele była inna partia ? ( 2 mld na TVP, po to żeby robić szum, zatajać wyniki badań i pokazywać jaką mamy świetną władze w tej chwili, która sobie świetnie radzi i mamy "mało chorych" ? )

Obudź się narodzie !
spm19:44, 22 marca 2020
Źle się stało. Nie tylko dlatego że pan Siarka został zarażany. Teraz to on będzie oskarżany za każdy przypadek zarażenia i nie daj Bóg - śmierci kogoś na naszym terenie. Nieważne czy to będzie jego wina czy nie. To on będzie wskazywany jako winny. Jest mi panie pośle z tego powodu przykro, ale sam Pan do tego doprowadził.
Dr.Edke19:43, 22 marca 2020
Jeśli jest człowiekiem honoru,powinien złożyć mandat poselski i poddać się karze.Tylko kto by chciał zrezygnować z ...
Mieszkanka gminy19:41, 22 marca 2020
Zdrowia to trzeba życzyć tym co z nimi mieli kontakt, posłowi 30 tysięcy kary, bo jak robili mu testy w Warszawie to czemu tam na kwarantannie nie siedział tylko nam to dziadostwo tu przywiózł, zachowanie nieodpowiedzialne, a jak jeszcze widziany był w starostwie? Pracownica biura z Raby Wyżnej, jak widział się że starostą to on też z Raby, a jak jeszcze jest prawdą jak piszą co niektórzy że jego żona widziana była w urzędzie gminy w Rabie, to pewnie i zakupy robiła , normalnie nieodpowiedzialne zachowanie. To już następna kadencję ma z głowy jak rozsiał to dziadostwo w swojej gminie, pozamiatał sobie, i oni nas reprezentują to nie posły tylko ...
asz19:37, 22 marca 2020
widział się z ministrem Wosiem? no brak słów
przywlókł na Orawę zarazę
pl19:34, 22 marca 2020
1 test w powiecie i zaraz trafiony.Ale jakby co to jesteśmy silni,zwarci,gotowi. :)
baciok@19:34, 22 marca 2020
Zaczęło się na Podhalu.
jaga219:29, 22 marca 2020
Nie dawno skarżyła sie tu na portalu mieszkanka Orawy że dużo przyjechało rodaków za granicy . Posel Siarka nie przywlókł choroby. Zdrowia życzymy
też urzędnik19:25, 22 marca 2020
Do nogaty i innych broniących zachowania Pana Posła.
Miejmy nadzieję, że nie byliście w pierwszej linii zetknięcia z Panem Posłem i nie musicie teraz się denerwować. Może ten czosnek i aspiryna wystarczy Ci nogat aby Twój mózg nie stracił wszystkich szarych komórek.
Tacy ignoranci powinni odpowiadać za podżeganie do zachowania, które innych naraża.
Jestem ciekawy czy Pan Poseł i Władza Samorządowa zadba o Ciebie, Twoją rodzinę i zapewni Ci testy, tak jak oni mają to zapewnione.
A tak nawiasem mówiąc czy Sanepid nie powinien poinformować o zarażeniu na Podhalu od razu jak Pan Poseł trafił do szpitala i było potwierdzenie. Gdzie komunikat Pani Dyrektor - aha - no tak, Pani ma inne problemy - Termy w Chochołowie i te sprawy.
mk19:23, 22 marca 2020
dziękujemy panie pośle za wirusa hehe
Gromek19:19, 22 marca 2020
No to Podhale już zainfekowane zostało. Straszne i trudne chwile przed nami.
Aaaa19:16, 22 marca 2020
A dlaczego szanowny Poseł nie siedział na kwarantannie ??? Czy ktoś wyciagnie konsekwencje ,?
RK19:15, 22 marca 2020
A ja w takiej sytuacji w odróżnieniu od posła wcale nie czułbym się dobrze mając świadomość co mógł nawywijać swoją niefrasobliwością
urzędnik S.N.19:13, 22 marca 2020
Każdy każdemu w tym trudnym czasie życzy zdrowia. Panu Posłowi też życzymy jednocząc się w tym czasie.
Chciałbym jednak wiedzieć co zrobił Pan Starosta w czasie gdy Pan Poseł witał się w jego budynku z osobami reprezentującymi duże zakłady - skupiska osób pracujących, z kierownikami wydziałów itd. Czy Pan Panie Starosto w tym czasie myślał o swoich pracownikach i ich rodzinach. Dlaczego mam poczucie, że Panowie myślicie, że to Was nie dotyczy. A jednak Poseł zachorował. Niestety jego ignorancja (chodzenie do urzędów, witanie się, brak ostrożności w kontaktach z innymi) może
doprowadzić do choroby i nie daj Panie Boże śmierci kogoś niewinnego, kto w poczuciu odpowiedzialności stara się postępować tak jak apeluje Minister Zdrowia i nakazuje mu zdrowy rozsądek.
Czy osoby które miały bezpośredni kontakt z Posłem wykażą swoją odpowiedzialność i jutro nie przyjdą do pracy, tylko poddadzą się somoistnie kwarantannie.
Zobaczymy kto jest w Starostwie odpowiedzialny - bo kto kpił i witał się z Posłem to pracownicy wiedzą.
Zdrowia wszystkim
Do orawców19:11, 22 marca 2020
Wszyscy orawcy panikowali jak to ludzie wrócili z Austri i Niemiec chodzą po sklepach a tu trach nie przyjechał z austri ani z niemiec .
mk19:11, 22 marca 2020
to będzie wiadomo kto przywlekł na podhale koronowirusa brawo panie pośle
nogaty19:10, 22 marca 2020
Poseł się nie udziela żle,udziela żle.Robiliście testy panikarze, malkontenci? Nie?To siedżcie na tyłkach w domach,wchłaniajcie czosnek,aspirynę i nie siejcie wirusa w internecie.Zdrówka Panie pośle!
Cov1919:08, 22 marca 2020
Trzymajcie się ciepło i zdrowo.Za 3-5 dni będzie tu wylęgarnia koronki.I pomyśleć że zwykły obywatel ma więcej w głowie.Żenada.Urząd Gminy ,sklepy, Starostwo,rodziny, dziesiątki ludzi zagrożonych.
WD19:05, 22 marca 2020
Zdrowia kolego.
Szymon18:58, 22 marca 2020
Już rozumiecie dlaczego m.in. Starostwo i Gmina powinno być całkowicie zamknięte? Baliście się że zagranica coś przywlecze a tu proszę, pierwszy poseł.
Z Miasta Nowy Targ18:50, 22 marca 2020
Powiem krótko, jeśli to wszystko prawda o tym gdzie był i co robił on i jego bliscy, to bezmyślny ...z niego.
Jeśli to robił świadomie, a "czuł się średnio" to powinien stracić mandat poselski oraz to co podają w TV na innych przykładach dostać nawet 8 lat#.
Miecio18:47, 22 marca 2020
Ja tylko tyle, że kilka osób mimo że ma koronę i zostali przebadani siedzia w domu..... A Pan poseł od razu w szpitalu i to jeszcze w Krakowie. Zwykły Kowalski ma czekać w domu, a Władza od razu w szpitalu.
Borg18:42, 22 marca 2020
I jest. Pacjent "0", nie budowlaniec z Niemiec , nie narciarz z Włoch, nie pomywaczka z Ukrainy, ale nasz własny polski, poseł z PS-u. Dziękujemy Panu. Kto będzie następny???
Baca18:39, 22 marca 2020
Gdzi w N. Targu mozna zrobic tet na koronowirusa moze ktos powiedzic bo wladza milczy???
Zaniepokojona18:38, 22 marca 2020
Po kiego grzyba poszedł chory do Starostwa ... moja córka tam pracuje ehhhh . Mam nadzieje ze wszystko będzie oki
Łapu18:38, 22 marca 2020
@bibi
Naoczne. Pierwsza ręka
Przerazony18:25, 22 marca 2020
Jeśli złamał zasady kwarantanny to powinien poddać się karze !!!!
Polka18:23, 22 marca 2020
Panie Edwardzie dużo zdrowia, będzie dobrze
Ork18:16, 22 marca 2020
Jeśli to jest prawdą że chodził po starostwie a już czuł się średnio to powinien zostać ukarany za nieprzestrzeganie kwarantanny.
A to lipę odwalił!
bibi18:10, 22 marca 2020
@Xxx. @Łapu

Jeżeli to potwierdzone info to ciekawe co na to Starostwo...
Adam18:10, 22 marca 2020
Z jakimi wójtami i burmistrzami się widział ?
Ewa18:02, 22 marca 2020
Czy to prawda , że był w starostwie w Nowym Targu ?
podhalanin18:02, 22 marca 2020
Życzę powrotu do zdrowia i do działalności społecznej . Podhale i polska potrzebuje Pana
Do Sanepidu17:55, 22 marca 2020
Apelujecie do ludzi, żeby nie okłamywali, a sanepid kłamie prosto w oczy, wczoraj opublikował, że nie ma żadnych przypadów na naszym terenie a teraz nagle po kilku dniach taka informacja. Panie Pośle życzę szybkiego powrotu do zdrowia
olsen17:54, 22 marca 2020
Kobieta nie mogła się doczekać na pogotowie i na teksty a tu proszę pokaz Władzy wszystko mają jak Urban powiedział władza się sama utrzyma.
rabczanka17:53, 22 marca 2020
co to znaczy, że czuł się średnio? Pani asystentko?. A żona biegała w piątek po urzędzie Gminy w Rabie Wyżnej i po sklapach. Wzorowe zachowanie pani Dyrektor szkoły
machajcyk17:50, 22 marca 2020
szybkiego powrotu do zdrowia zycze
Góralka17:48, 22 marca 2020
Jeżeli był w Starostwie i gonił po sklepach to jest jawna nieodpowiedzialność. Jak Pan teraz panie pośle wytłumaczy to ludziom, pańskim wyborcom. Jak tak można....
Turysta17:48, 22 marca 2020
Tak plujecie, ale jak przyjeżdżają do was goście , i wynajmujecie kwatery , ludziom , z różnych miejsc z Polski, to cicho siedzicie. A no tak, oni nie mogą zarażać. Wasz tok myślenia. Nawet sołtysowa z ktościenka potrafi udawać że nic nie wiedziała i udaje g..... uwaga : bo myślała że zakaz dotyczy hoteli. Śmiech na sali.
olsen17:42, 22 marca 2020
Dlaczego cyganią że biuro było zamknięte, są świadkowie że z biura Posła Siarki odchodziły odgłosy na dodatek próbowała wejść głównym wejściem Pani Radczyni po co szła jak było zamknięte.Pewnie mieli jeszcze do załatwienia sprawy papierkowe i po cichu to robili .
wirusolog17:39, 22 marca 2020
zdrowia fizycznego panu życzę a psychicznego trollom..
Donośny17:37, 22 marca 2020
Przeszkadzało, że Starostwo pracuje na pół gwizdka? podczas gdy inne urzędy zamykają się całkowicie na obywatela? Przeszkadzało? Za mało było? To teraz patrzcie sobie i obserwujcie co się będzie działo jutro! Starostwo dawało wam dłoń, wy chcieliście całą rękę - to teraz g... dostaniecie!
Ciekawy17:34, 22 marca 2020
Ciekawe czy Wójt Rafał Szkaradziński z Szaflar również jest poddany w tej kwarantannie związanej z koronawirusem ? Brak na ten temat jakichkolwiek wiadomości
Mm17:34, 22 marca 2020
Był na kwarantannie a jeździł po sklepach i rozmawiał z ludźmi, powinien zapłacić za nie siedzenie w domu ??????????????????
Mieszkanka Rabki17:33, 22 marca 2020
I dziwic się że zwykli ludzie nie przestrzegaja kwarantanny jak tu poseł -wydawać by się mogło mądry i rozsądny czlowiek. No gratulacje "posle".
fk17:33, 22 marca 2020
No nareszcie ktoś z Podhala.Bo do tej pory pozostawaliśmy daleko w tyle za innymi regionami.Ale też wystrzeliliśmy z grubej rury.Teraz już worek się rozwiąże wystarczy tylko zbadać paru Lipnicanów.
tożsamy17:32, 22 marca 2020
Gratuluję Panu posłowi odpowiedzialności szczególnie tej społecznej. Ciekawe ile osób PAn Siarka zaraził w Starostwie i poza nim - jeśli prawdą jest że był w tym tygodniu w Starostwie w Nowy Targu.
Krakuska17:31, 22 marca 2020
Super. Ciekawe co Faber na to. We wtorek był zarząd jeszcze a on sobie spacerował swobodnie dzień wcześniej.
AGH17:29, 22 marca 2020
Ludzie Kochani,
skąd w Was tyle jadu? ("Kochani Ludożercy / nie zjadajmy się nawzajem")
Lepiej zmówmy "Zdrowaśkę" za Pana Posła. Każdemu z nas może się to przydarzyć. Zachowaj, Boże!
dawid17:29, 22 marca 2020
Powrotu do zdrowia.
mieszkaniec gminy Raba Wyżna17:23, 22 marca 2020
A ja osobiście widziałem, żonę posła Edwarda Siarki w Rabie Wyżnej w piątek 20.03.2020r. przed wejściem do Urzędu Gminy. A co z przestrzeganiem kwarantanny?
Łapu17:16, 22 marca 2020
@Xxx
Dokładnie tak było. Chory gonił po Starostwie.
Judos17:12, 22 marca 2020
Tak nie miał spotkań w biurze ale po sklepach chodził.
Uuuuuu17:03, 22 marca 2020
Szybko przyszła nagroda
Xxx17:02, 22 marca 2020
Ponoć w poniedziałek byl na spotkaniu w Starostwie a w sobotę już mówili że w Ministerstwie chorują. Gratuluje
Anka17:01, 22 marca 2020
Ciekawe czy był w ostatnim czasie w budynku urzędu gminy. Masakra
e17:00, 22 marca 2020
Zdrowia życzę panie pośle.
s16:58, 22 marca 2020
przestańcie łazić bez potrzeby. !!!!!!!!!!!!!

odpuśćcie se dentyste, zakupy ponad stan, kosciół itp.
LJ16:57, 22 marca 2020
Trzymamy kciuki Zdrówka
Taa16:56, 22 marca 2020
Podsarnie należy do gminy Raba Wyżna, ale Podsarnie to Orawa. Może Orawę odgrodzimy kwarantanną.
===16:48, 22 marca 2020
Podsarnie należy do Gminy Wyżna wiec może tak być. Już nie bądź gościu taki purysta.
Rolnik16:46, 22 marca 2020
On przypadkiem nie z Podsarnia?
Martyna16:45, 22 marca 2020
Teraz Skawę i Rabe trzeba obtoczyć taśma na kwarantanne. Zamknąć starostwo, szpital itp. Bójcie sie teraz kolesie
Miejscowy16:44, 22 marca 2020
Poseł Siarka pochodzi z Podsarnia a nie Raby Wyżnej dla jasności
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij