Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Czarny Dunajec i okolice
Rain
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Rain
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 3
Rain
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Rain
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Rain
15°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 99
Rain
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.03.2020, 12:42 | czytano: 8353

Starosta nie jest na kwarantannie, ale rozważa zdalną pracę

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Starosta Krzysztof Faber zapewnia, że od dłuższego czasu nie miał kontaktu z zarażonym koronawirusem posłem Edwardem Siarką. Ostatni raz widział się z nim ponad dwa tygodnie temu. Mimo to, jak mówi, w trosce o swoich pracowników rozważa przejście na pracę zdalną.

Po informacji o tym, że ktoś zaraził posła z gminy Raba Wyżna groźnym wirusem, zaczęły pojawiać się spekulacje, kto i kiedy miał z nim kontakt, a tym samym jest w gronie osób zagrożonych. Kwarantannie poddał się m.in. dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba z rodziną, który widział się z posłem, a także burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Z kolei inny bliski współpracownik posła, starosta nowotarski Krzysztof Faber, zapewnia, że z posłem nie miał już kontaktu od dłuższego czasu. Nie ma też, wbrew pogłoskom, potwierdzonych informacji, że parlamentarzysta był w starostwie. Mimo tego starosta nie chce być ofiarą plotek i domysłów, dlatego zamierza przejść na pracę zdalną, poza starostwem, by uciąć spekulacje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ocenka z Krakowa15:34, 24 marca 2020
cieszcie się bo zarażeni jesteście jadem podhalanskim
dobrzy katolicy wkoło
Zaciekawiona14:54, 24 marca 2020
Niech nasz Starosta się tak "nie poświęca". Zamiast przejść na pracę zdalną niech wykorzysta zaległy urlop. Teraz na pewno nikt go nie będzie z niego ściągał. A podatnicy nie będą musieli mu wypłacać ekwiwalentu. Mam nadzieję że rządzący nie będą już ukrywać z kim zarażonym mogli mieć kontakt. Dziś piszą że strażacy kończą kwarantannę (!!!) bo spotkali Siarkę a my od 3 dni wiemy że on jest chory. Przypadek?! Pozdrawiam. I dużo zdrowia.
ffff11:45, 24 marca 2020
Dać wszystkim urlopy zaległe, nikt nie jest nie zastąpiony. Urlop to przecież prawie 2 miesięczna wypłata.
Asia09:37, 24 marca 2020
Wychodzi nieodpowiedzialność naszych pesudosamorządowców. Z tymi z którymi poseł rozmawiał powinni być w kwarantannie wszyscy Łacznie z mieszkąncami Podarnia I Orawy.Jeżeli starosta się nie spotkał, to dlaczego ma zadalną pracę, jak urząd działa? Absurd....
obiektywny08:39, 24 marca 2020
To jednak można przejść na tryb pracy zdalnej. W niektórych urzędach jest to niemożliwe na zasadzie nie bo nie...... Zalecenia rządu w tej sprawie są jasne umożliwić wykonywanie pracy zdalnej.
Qwerty20:50, 23 marca 2020
Dzieci w przedszkolu zachowują się poważniej. To jest sprawa życia i śmierci nie polityczna przepychanka nie wybory do władzy. Skoro jeden Pan kontaktował się z drugim trzecim czwartym itd. to dla dobra swojego sumienia i zdrowia osób z którymi się spotykał niech powie otwarcie z kim i kiedy. Ten wirus zabija ludzi naprawdę. To jest wojna a "kule" noszą nieodpowiedzialne osoby. Są statystyki, że jedna zarażona osoba zaraża w ciągu doby 10 następnych. Zostań w domu.
Obserwator20:32, 23 marca 2020
Brawo Panie Faber pracownicy z pewnością są wdzięczni za takie poświęcenie :) szczególnie Ci ktorzy w dalszym ciągu czuwają na swoich stanowiskach w urzędzie.. paranoja
Urzędnik20:15, 23 marca 2020
W dobie trudnych czasów dla nas wszystkich lepiej może się wzajemnie wspierać bo nic nikomu nie pomoże wzajemne wylewanie rynsztoku na siebie...
ciepłoludek17:52, 23 marca 2020
Niech sobie urlopy wybierają , aby starostwo nie musiało ekwiwalentów wypłacać ponownie , bo teraz to już nikt z wyborców tego nie popuści .Zrobimy taką aferę jakiej jeszcze w powiecie nie było.
z zewnatrz17:27, 23 marca 2020
to starosta w trosce o innych pracowników myśli by przejść na pracę zdalną i zostawić pracowników w urzędzie ? czy to jest OK?
Jp8716:20, 23 marca 2020
Panie Starosto wykorzystaj urlop byśmy po odejściu nie musieli za ten zaległy panu płacić my podatnicy ,
Patrzący na ręce władzy15:46, 23 marca 2020
moja sąsiadka pracuje w starostwie i widziała Pana siarkę 9 marca w starostwie
Coron14:55, 23 marca 2020
Albo wszyscy,albo nikt.Niech pracuje ze wszystkimi a nie mixsuje się.Tyle przecież że co wolno wojewodzie to ........
Acha.Popatrzcie na monitoring to się dowiecie czy p.Siarka był w starostwie,chyba że zginął zapis.Życzę zdrowia bo będzie potrzebne za 4-6dni..
Ja tylko przejazdem14:14, 23 marca 2020
jeżeli pan starosta nie miał kontaktu z zakażonym posłem ponad dwa tygodnie i nie miał w tym czasie żadnych objawów chorobowych, to praca z domu nie jest podyktowana troską o pracowników a co najwyżej o siebie.
Co oczywiście nie jest samo w sobie naganne, ale warto uściślić.
Coś tu nie gra13:21, 23 marca 2020
A to ci dopiero! Pan starosta wykorzystuje nie jasną sytuację i czmycha na pracę zdalną w zaciszu bezpiecznego domku! Plotki jakie plotki? Albo się widziałem z zarażonym i poddaję się kwarantannie albo nie widziałem i chodzę do pracy jak reszta pracowników. Dlaczego oni mają się narażać? Przecież też widzieli się z krążącym po urzędzie starostą.
do lekarzy -każdy ma prawo do zdrowia13:03, 23 marca 2020
tak róbcie i leczcie tego syfa i leczcie właściwie choroby współistniejące - to jest nie do przyjęcia ze ktoś umiera na tego WIRA
KNT13:03, 23 marca 2020
Pan Starosta zamierza przejść na pracę zdalną, poza starostwem, a co z pozostałymi pracownikami? Też przejdą na pracę zdalną, poza starostwem?
ewa12:58, 23 marca 2020
Czy pracownicy też przejdą na pracę zdalną, aby zminimalizować ewentualne zarażenie korono-wirusem.
ar12:51, 23 marca 2020
A co z całą resztą pracowników starostwa, które miały kontakt z Panem Starostą ???
Bądźmy wszyscy odpowiedzialni. Obowiązkowo maseczki W jakiejkolwiek formie szalik, chustka, maska - wszyscy zakrywajmy usta i nos przy kontakcie z innymi osobami w miejscach publicznych ! Czechy za przykład.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij