Środa, 01 kwiecień 2020, Imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 38
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 29
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
24.03.2020, 15:57 | czytano: 7991

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziesięciu osób. To mieszkańcy powiatów myślenickiego, nowosądeckiego, wadowickiego i brzeskiego. Na Podhalu nie ma kolejnych przypadków.

Jak informują służby Wojewody Małopolskiego, potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
brak orientacji??18:07, 25 marca 2020
nie wiem czy wam wierzyć , kwarantanna nie wychodzenie z domu to podstawa a tak nie jest!
Do Markos19:18, 24 marca 2020
Nie siej paniki i nie podawaj błędnych albo inaczej, niekompletnych informacji. To, że miałes do czynienia z kimś, kto wrócił przed obowiazkiem kwarantanny o niczym nie świadczy ( no chyba, że został potwierdzony pozytywnym testem, albo występują u Ciebie objawy zarażenia). Jeśli wszyscy zaczniemy dzwonić i chodzić się badać, bo ktoś tam skądś wrócił, czy miał z kimś kontakt to zakorkujemy cały system sanitarno medyczny. Pamiętajmy - Higiena, zasady kwarantanny i odpowiednie zachowanie podczas nie daj Bóg objawów. A tak poza tym, za łamanie zasad kwarantanny kary nie 30 tys zł a 100 tys zł lub jak np w Czechach równowartość ok 500 tys zl
Widz18:15, 24 marca 2020
Zamiast siedzieć w domu i przeczekać kwarantanne to chodzą jakby byli na wakacjach. Jakby to przestrzegali to nie trzeba było by nam żadnych testów i zakazów.
Wyrocznia17:22, 24 marca 2020
Ludzie nie róbcie testów, a zaraza nas ominie! :D
Marcos16:18, 24 marca 2020
Przestrzegać bezwzględnie zasad kwarantanny i nie zatajać kontaktów z osobami, które wróciły z zagranicy przed obowiązkową kwarantanną!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij