Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
16°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.04.2020, 13:22 | czytano: 7342

Ratownicy GOPR wezwani do... migających świateł

Fot. GP GOPR / Facebook

Wczoraj wieczorem ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymali zgłoszenie o migających światłach w rejonie góry Ćwilin w Beskidzie Wyspowym. Osoba zgłaszająca miała widzieć sygnały świetlne na północnych zboczach góry sugerujące wzywanie pomocy.

Z uwagi na niejednoznaczną sytuację zapadła decyzja o sprawdzeniu zgłoszenia. Trwające do godz.2 w nocy poszukiwania w terenie doprowadziły do ustalenia źródła światła - prawdopodobnie pochodziło ono od osoby przebywającej nocą w środku lasu.

Działania zakończono po godz. 2 w nocy. W ich czasie padał śniegu, był silny mróz i spore oblodzenie. W akcji wzięło udział blisko 20 osób z różnych służb, kolejne 10 ratowników było w gotowości do dalszych działań.

Na miejscu oprócz kilkunastu ratowników GOPR pracowała Policja oraz Straż Pożarna.

Źródło: GP GOPR, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
trutututu13:52, 2 kwietnia 2020
Fajny żart na "prima-aprylis "Pan redaktor wymyślił !
T10:51, 2 kwietnia 2020
Misiu przebudził się w gawrze , wyglądał na zewnątrz czy pora już ją opuścić.Te światełka to miśka oczy .
ian.07:10, 2 kwietnia 2020
od goprowców to może z daleka bo jak zawiśniesz nad przepaścią to będziesz becał żeby cię zdjęli.. część potrafi tylko :D: obrabiać myślę że za fałszywe zgłoszenie powinna być kara i tyle ..ale jeżeli ktoś zobaczył jakieś sygnały świetlne to mógł pomyśleć że faktycznie ktoś potrzebuje pomocy....
sos23:14, 1 kwietnia 2020
SOS to trzy krótkie, trzy długie na przemian. Tak tylko informuję.
znawca16:39, 1 kwietnia 2020
Poszedł po świeże.. powietrze ,albo chrust..bi zima idzieee.
A koszty akcji....o tym już nie pomyślał?
gajowy16:16, 1 kwietnia 2020
Koszty ,jakie I kto ponosza ? Bo ja nie zgazdzam sie zeby ponosili wszyscy,to znaczy podattnicy i po co tyle ludzi angażować ?
Michał15:18, 1 kwietnia 2020
A niby dlaczego głupi kawał? Ktoś zauważył światła (raczej nietypowe zjawisko w obecnej sytuacji i w danych okolicznościach), poinformował w dobrej wierze GOPR, a reszta to była już decyzja ratowników.
Opop14:22, 1 kwietnia 2020
W ten sposób świetnie się bawią goprowcy. Nie wiem jaki jest sens utrzymywać towarzystwo na zasadzie pospolitego ruszenia. Brak pieniędzy na wszystko a goprowcy maja mercedesy. srodki powinno się przeznaczyć na profesjonalna służbę mająca siedzibę w szpitalach i będąca w systemie ratownictwa krajowego a nie jakieś dziwne towarzystwo na zasadzie ZBoWiD. Tak funkcjonuje to w cywilizowanych krajach gdzie są profesjonalne sluBy ratownicze a nie koledzy funkcjonujący na zasadzie dotacji i zbiórek.
1 kwietnia14:15, 1 kwietnia 2020
A GOPRowcy wiedzą, że tam byli? ;)
zastanów sie zanim zrobisz głupstwo13:52, 1 kwietnia 2020
A ten zgłaszający to był trzeźwy, bo chyba RACZEJ NIE ?Ludzie powoli dostają jakiegoś szoku przez to siedzenie w domach . Wyrywanie całego sztabu z domów w taką pogodę to jest po prostu chore. Trzeba się dobrze zastanowić zanim się popełni jakiś głupi kawał .
UFO13:38, 1 kwietnia 2020
to byli kosmici
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij