Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
17°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Rain
19°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 50
Rain
14°
Wiatr: 17.568 km/h Wilgotność: 85
Rain
15°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.04.2020, 19:44 | czytano: 5854

Pracownicy szpitali będą mieć mierzoną temperaturę

Arch. Podhale24.pl

Wydane dziś polecenie Wojewody Małopolskiego zobowiązuje 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych do wprowadzenia regularnych badań temperatury ciała u pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na jego teren.

– Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren. Druga kwestia to konieczność reorganizacji SOR-ów i izb przyjęć, tak by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób. W tych działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach – mówi wojewoda Piotr Ćwik.

Natomiast szpitale prowadzące izby przyjęć lub szpitalne oddziały ratunkowe (w Małopolsce takich szpitali jest 30) zostały zobowiązane do przeorganizowania ich pracy w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z objawami choroby COVID-19 od innych osób przebywających na izbach przyjęć lub SOR-ach. Taka „brudna” izba przyjęć ma zminimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w obrębie szpitali. Wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 mających charakterystyczne objawy zmniejszy prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu z SOR-em lub izbą przyjęć.

Szpitale mogą te zmiany wprowadzić w oparciu o namioty przygotowane przez Państwową Straż Pożarną lub inne dostępne środki techniczne.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.10:36, 8 kwietnia 2020
"tak jest" - widzisz, test NIE leczy, test potwierdza zachorowanie! sam pomiar temperatury nic nie daje, jezeli jest podwyzszona, to nie jakas tam kwarantanna, ale TEST NATYCHMIASTOWY!!! wtedy wiadomo czy to jest grypa, czy konkretny wirus. a te gwiazdki sam sobie zadedykowales...
12320:55, 7 kwietnia 2020
Miłek, taaa...bo w każdym szpitalu w pl były maski dla wszystkich pracowników tylko w nt Wierzba jest bee... tytuł dzbana masz gwarantowany..
tak jest20:54, 7 kwietnia 2020
takitam.widze że ty kolejny uważający że testy leczą..jpd... Przychodzi pielęgniarka do pracy - robimy test CHOCIAŻ NIE MA żadnych symptomów...w związku z wykonaniem testu do pracy wejść nie może...ty *** jesteś.
?20:48, 7 kwietnia 2020
zatroskana - oczywiście że takie pomieszczenie jest, od miesiąca prawie, więc dlaczego kłamiesz?
zatroskana11:10, 7 kwietnia 2020
A może tak Pan Dyrektor mógłby przygotować pomieszczenie, gdzie personel mógłby spędzić kwarantannę, Jak na razie takowego nie ma i sami muszą sobie szukać.
czytelnik11:07, 7 kwietnia 2020
DO Miłek :
Kubus puchatek był mądrzejszy od ciebie !!!
Wiśnia11:01, 7 kwietnia 2020
rozumiem, że KAŻDA osoba pracująca na terenie szpitala będzie mieć mierzoną temp?
PLANdemia09:54, 7 kwietnia 2020
JESLI pracownicy spoca sie ,zagrzeja , ? hahah kabaret!
Miłek09:17, 7 kwietnia 2020
Propaganda, propaganda, propaganda.
Dyrektor Wierzba do odwołania!!!! Za co?? Za to, że nie przygotował szpitala na epidemie. Dlaczego szpital prosił o maski itp?? Dyrektor powinien zostać wypi... z HUKIEM. A prokurator powinien się zająć tym z urzędu, bo skoro brakuje masek itp. to znaczy, że ON jako pracodawca naraził pracowników szpitala na zarażenie, a za tym możliwość utraty życia.
Ale ON był zajęty radnowaniem......
takitam.09:05, 7 kwietnia 2020
a testy gdzie??? podwyzszona temperatura wystepuje nawet przy zwyklym przeziebieniu! 2 mld na ... BYLY, JEST kasa na wybory, a na zdrowie obywateli niema???
do Mikulski07:45, 7 kwietnia 2020
Nie ściemniaj maciek, kto ma to ma. Nie siej paniki bo wylecisz!
...06:23, 7 kwietnia 2020
Roni A ty byś chciał co? Wróżkę żeby sprawdzała pracowników ? Czy może jak niektóre *** testów dla wszystkich?"chodź do pracy zrobimy ci test wejdziesz do pracy za 24 godziny"???????? . Mierzenie temperatury jest prewencyjne.
Roni01:06, 7 kwietnia 2020
Nie rozumiem czemu wszyscy, za wyznacznik zarażenia, przyjmują podwyższoną temperaturę? To nie jedyny objaw zarażenia (jeat ich całe mnóstwo), a jeśli już wystąpi, to osoba z takimi objawami, zdążyła wyzarażać mnóstwo ludzi dookoła w sposób tzw. bezobjawowy (taka osoba zarażała już dużo wcześniej - nieświadomie). Gorączka to tylko jeden z objawów, ale już na etapie daleko rozwiniętej choroby/zarażenia. Ilu "polskich uchodźców" wjechało do naszego Kraju, tylko na podstawie termometru przyłożonego do czoła, czyli bez tzw. "objawów"? Widać to po statystykach. Teraz zaczynają się ujawniać, w postaci zwiększonej liczby" pozytywnych" + cała reszta mająca z nimi kontakt.
?20:56, 6 kwietnia 2020
jaga61, pacjenci szpitala mają rehabilitację. O co ci chodzi?
jaga6120:13, 6 kwietnia 2020
Bardzo się cieszę że pracownicy Sor-ów bedą zaopiekowani właściwie.Mam jednak pytanie co z osobami które są pacjentami szpitala a są kompletnie pozbawieni możliwosci powrotu do zdrowa.Mam na myśli osoby pozbawione rehabiilitacji w cięzkim stanie po wylewie każdy dzien bez rehabilitaji dniem nie do odrobienia.Może jakieś mocne zabezpieczenie dla rehabilitantów nieśmy pomoc też innym.Mam wielki szacun dla całego sztabu który niesie nam pomoc dziękuje
M. Mikulski20:09, 6 kwietnia 2020
W szpitalu w nowym Targu każdy pracownik przed wejściem ma mierzoną temperaturę już od WIELU dni. ????
antyświatło20:01, 6 kwietnia 2020
Po co? przecież nosiciel który zaraża nie ma wysokiej temperatury.
z tąd19:55, 6 kwietnia 2020
Mam trzy termometry rtęciowe(trzeba strzepnąć przed mierzeniem) zbędne,na grypę nie choruję.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij