Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 62
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 62
Rain
18°
Wiatr: 12.636 km/h Wilgotność: 64
Rain
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 67
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.04.2020, 18:45 | czytano: 10079

Koronawirus w Małopolsce: bieżące informacje

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 10 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 24 do 75 lat, z Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (1 osoba), powiatu limanowskiego (4 osoby), wielickiego (4 osoby), nowosądeckiego (1 osoba), suskiego (1 osoba) i dąbrowskiego (1 osoba).

11 osób z tej grupy przebywa w izolacji, a pozostałe są hospitalizowane.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 398 osób.

Źródło: WSSE w Krakowie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Heniek08:15, 10 kwietnia 2020
Kilka dni temu sanepid w Nowym Targu poinformował że na Podhalu wykonano 77 testów po miesiącu pandemii jak to jest bardzo dużo to ja przepraszam. ,a propagandę i kłamstw to sieje tu chyba kto inny.
Krzysiek00:21, 10 kwietnia 2020
@Heniek
Rozumiem, że bardzo ci przeszkadza, iż u nas liczba zakażeń będzie o 10 razy mniejsza niż na Zachodzie. Tak że aż posuwasz się do bezczelnych insynuacji i kłamstw. Testów wykonuje się w Polsce bardzo dużo - nawet do 10 tys. dziennie, więc o co ci chodzi? Nie brakuje - jest prawie milion, a i polski instytut (IChB PAN, Poznań) produkuje na miejscu. Powody mniejszej liczby zakażeń w Polsce są bardzo racjonalne - tylko trzeba być uczciwym, aby to dostrzec, a nie bawić się w prymitywną propagandę. Po prostu, gdy już w Włoszech widać było, że jest naprawdę źle (początek marca) rząd szybko zorientował się, że nie ma żartów i z wyprzedzeniem wprowadzone znane restrykcje (przedszkola, szkoły, uczelnie, granica, ograniczenia w zgromadzeniach, centra handlowe, nagłaśnianie zagrożeń itd). To zadecydowało, że u nas będzie maks. 9 tys., a we Włoszech Hiszpanii czy Niemczech po 200 tys.

Warto też przypomnieć, że gdy we Włoszech był już poważny stan epidemii, to marszałek Grodzki (PO) jeździł do pn. Włoch. A drugi z PO
pan Struk (marsz. woj. Pom.) to tam jeździli na narty nawet 8 marca!! No i przywiózł koronę, teraz leży chory. Cały urząd Marszałkowski trzeba było w Gdańsku zamknąć, a ludzi wysłać na kwarantannę.
zdrówko18:48, 9 kwietnia 2020
@Marcos.Ile twój organizm posiada różnych wirusów,komórek raka? Lepiej się nie badaj. Wszyscy mamy takie i takie(złe i bardzo złe). Nie panikuj.Wszyscy na coś kiedyś umrzemy. Na pewno na ,,starość,, (oby nie wcześniej w jakimś wypadku).
Halo17:12, 9 kwietnia 2020
Do mieszkaniec.

Masowa psychoza jako broń. Ostatnie wydarzenia unaoczniły nam, że można wywołać i
zastosować psychozę jak broń masowego rażenia. Dotąd zastanawiano się, jak uniknąć
zniszczeń materialnych i zlikwidować jedynie siłę żywą.

Teraz możemy osiągnąć sytuację, w której nie tylko baza materialna będzie do
dyspozycji agresora, lecz także sterroryzowana strachem siła żywa, zamiast ją
niszczyć, będzie można ją wykorzystać. Społeczeństwo sterroryzowane strachem o
życie nie będzie zdolne do stawienia oporu, ponieważ zmieni się w zbiór jednostek
wzajemnie obawiających się siebie. Więzi społeczne znikną, wystarczy jedynie
wywołać strach przed nieznanym, wygenerować histerię i można zajmować kraj
przeciwnika bez jednego wystrzału. Dwie grupy zawodowe są niezbędne do wywołania
psychozy: dziennikarze, w tym youtuberzy, blogerzy i komentatorzy, oraz politycy.

Jeśli można pisać o jakimś zagrożeniu bardziej realnym niż koniec świata i atak
asteroidów, to dla dziennikarzy żyła złota. Nic tak dobrze nie sprzedaje się, jak
strach i zagrożenie. Dodatkowo nie wymaga to od piszących ani wiedzy, a przecież
żadnej nie posiadają, ani wielogodzinnego badania naukowego. Dla polityków to
idealne narzędzie do zaatakowania rządzących. Można ich oskarżyć o bierność wobec
kataklizmu, ukrywanie strasznej prawdy, a nawet współudział w mordowaniu własnego
narodu, i ubierać się w szaty jego zbawców.

Histerii raz rozpętanej nikt nie może się przeciwstawić, chyba że jest świadomie
samobójcą. Powstaje masowa psychoza społeczna, której jeśli ktoś się nie
podporządkuje, zostanie napiętnowany przez sąsiadów, media i polityków. Machina
puszczona w ruch staje się perpetuum mobile, w którym wszyscy muszą wziąć udział.
Im bardziej apokaliptyczne wieści, tym większa popularność i dochody.
---------------------------------------------------------------------------------
Pójdziemy w maskach, rękawiczkach, będziemy przestrzegać zasad ochrony osobistej
i ZAGŁOSUJEMY. Lub zagłosujemy korespondencyjnie. Bo POLSKA jest najważniejsza.
Drodzy mieszkańcy, nie dajcie się oszukiwać totalnej opozycji.
Heniek16:36, 9 kwietnia 2020
Wychodzi na to że jak nie będzie się robić testów to będzie lepiej , no pięknie i kto tu nie myśli? . Ludzie zastanówcie się niektórzy co piszecie bo ten wirus to nie jest bajka.
Marcos13:45, 9 kwietnia 2020
Uświadomcie sobie wreszcie, że choroba wywoływana przez koronawirus SARS Cov 2 jest NIEULECZALNA. Na dzisiaj NIE MA na to żadnej szczepionki ani żadnego lekarstwa. Przeżyją tylko silne organizmy, słabi umrą i taka jest brutalna prawda. Pandemia potrwa z rok, dwa lub dłużej i zbierze potężne żniwo na całym świecie. Nie łudźmy się, że tak ekspansywny i mega zaraźliwy wirus przejdzie koło nas bokiem. NIE. NIE PRZEJDZIE. Każdy z nas może się zarazić. Najgorzej mają ci z nas, którzy chorują i zarażenie się tym wirusem oznacza wyrok śmierci i nic ich nie uratuje. NIC. Stąd naszym OBOWIĄZKIEM jest bezwzględne przestrzeganie środków ostrożności w trosce o zdrowie swoje i cudze. Miejmy to na uwadze.
mieszkaniec09:40, 9 kwietnia 2020
@Wincyj testuw
Nie masz racji, pacjent tzw. bezobjawowy może zarażać inne osoby a sam przejdzie chorobę bez objawów bądź ze znikomymi np. katarem więc masowe testowanie ma jak najbardziej sens. Prezentujesz w swoim poście typowe dla rządzących oszołomów tłumaczenie, oni prezentują takie stanowisko aby ukryć swoje zaniedbania w zaopatrzeniu w sprzęt. Zauważ jak p. Szumowski na początku epidemii tłumaczył, że noszenie masek przez osoby zdrowe nie ma sensu, teraz zmienia zdanie bo zakupili trochę masek. W jednym masz rację, kilka państw podchodzi do testów w taki sam sposób, bo tak samo jak my w początkowym etapie zlekceważyli zagrożenie, przypomnij sobie te wypowiedzi pis-owców z lutego i początków marca jak to świetnie jesteśmy przygotowani, przypomnij sobie co powiedział niejaki p. Pinkas ( pis-owski nominat ) gdy politycy rożnej opcji mówili o zagrożeniu cyt. " wielu polityków, którzy posługują się koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek." Według tego pana bądź co bądź Głównego Inspektora Sanitarnego ostrzeżenia o koronawirusie to gra polityczna, po takich słowach człowiek honoru podałby się do dymisji. Wiem, teraz przesadziłem, trudno oczekiwać od pis-owca honoru. Partia rządząca zrobi wszystko dla utrzymania władzy, nawet wyśle Cię do urn.
Obrońca08:07, 9 kwietnia 2020
Dajcie już spokój biednemu Heńkowi następnym razem jak coś napisze to najpierw pomyśli.
Giynek07:08, 9 kwietnia 2020
Ciekawe ile takich Heników jest na Podhalu, a ile w Polsce. Krzykaczy.
XXX06:59, 9 kwietnia 2020
Do Spostrzegawczy
Jakbyś używał mózgu to byś wiedział, że takie dane podaje się dopiero po uzyskaniu wyniku dodatniego.
Normal23:47, 8 kwietnia 2020
Do @ Heniek - kto ci broni zrób sobie test sam, jak nie masz to se zamów prze AliExpress a nie tyko wołaj dawać, robić, to się powinno tamto się powinno - do roboty Heniek
Wyrocznia21:45, 8 kwietnia 2020
Heniek, a czym się leczy osobę u której w porę wykryto koronawirusa? Zdradź nam tę tajemnicę, a może pozbędziemy się niebezpieczeństwa.
Wincyj testuw21:04, 8 kwietnia 2020
Heniu. Nie ma zarażenia tzw. bezobjawowego. Ktoś może mieć wirusa, który jeszcze się na tyle nie rozmnożył, żeby wystąpiły objawy. Tylko że takiemu wyjdzie wtedy test negatywny. Zarażony zaczyna siać w przededniu wystąpienia typowych objawów, wtedy już uzyska się wynik dodatni. Ale jak rozpoznać, że jutro wystąpi kaszel i gorączka? Dlatego nie robi się testów osobom, które albo nie mają objawów, albo nie znalazły się w kręgu osób z już potwierdzonym wirusem. Po prostu w ten sposób można osobę faktycznie z rozwijającym się zakażeniem, ale jeszcze z wynikiem ujemnym, przeoczyć i wprowadzić w błąd. Masz przykład marszałka z Gdańska, Struka. Po powrocie z Włoch pod naciskiem otoczenia zrobił test i dostał wynik ujemny. Wrócił więc do urzędu i pracował między ludźmi. Efektem jest kilka chorych osób z jego otoczenia, choć sam marszałek już wyszedł ze szpitala. Podobnie czyni wiele państw. Powszechne testowanie jest stratą nie tylko pieniędzy, ale blokadą laboratoriów. To nie jest test ciążowy czy cukrzycowy.
spostrzegawczy20:17, 8 kwietnia 2020
Dlaczego cisza o Lubniu i ośrodku zdrowia?Przecież ośrodek jest zamknięty a lekarze i pielęgniarki na kwarantannie i czekają na pobranie .
Heniek19:53, 8 kwietnia 2020
Więcej testów jak władza będzie się tak dalej bawić dla dobrej statystyki, to niedługo coraz więcej nas będzie umierać. W porę wykryty wirus w okresie bezobjawowym dużo łatwiej wyleczyć , a u nas się robi testy kiedy są już objawy -paranoja ,wtedy i tak wiadomo ,że jest się chory.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij