Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.04.2020, 12:40 | czytano: 3551

W Maniowych powstaje PSZOK

zdj. UG Czorsztyn

Trwają prace w ramach projektu pn.: „Modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Czorsztyn”. Inwestycję realizuje firma Kapibara z Knurowa.

W ramach zadania zaprojektowano oraz przewidziano realizację prac budowlanych m.in. w zakresie: przygotowania terenu, utworzenia miejsc postojowych, placu gospodarczego, wykonanie drogi dojazdowej, modernizację istniejącego budynku, wykonanie wiaty stalowej czy dostawę i ustawienie kontenerów i pojemników na śmieci. Ponadto w ramach realizacji zadania na zewnątrz budynku powstanie ścieżka edukacyjna. Teren zostanie także oświetlony, oraz ogrodzony a na zewnątrz pojawi się monitoring.

Całkowity koszt robót to blisko 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ok. 1,2 mln. Celem projektu, jak uzasadniał samorząd w składanym wniosku jest „ (…) ograniczenie liczby odpadów deponowanych na składowisku w Maniowach” .

Projekt pn. „Modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Czorsztyn” nr RPMP.05.02.02-12-0176/18współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020".

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
komentarze
jo15:04, 14 kwietnia 2020
2 mln za modernizację? toż to rozbój w biały dzień :)
ciekawy15:00, 14 kwietnia 2020
Ciekawe czy do tego PSZOK-u w Maniowach będą dalej przywozić śmieci od strażaków z Krośnicy??
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij