Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.04.2020, 16:11 | czytano: 30795

Fatalny skutek ucieczki przed policją (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

KOŚCIELISKO. Niefortunnie zakończył się pościg policjantów za motocyklistą. W rejonie ul. Nędzy Kubińca, na skręcie do Salamandry, motocykl przewrócił się. Czy stało się to na skutek uderzenia w radiowóz - nie wiadomo.

- Patrol ruchu drogowego próbował na Harendzie zatrzymać do kontroli motocykl typu cross, którym jechały dwie osoby. Motocyklista zaczął uciekać. Zostali zatrzymani w Kościelisku. Jedna z osób odniosła obrażenia. Na miejscu jest pogotowie, a nasi funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności zdarzenia - mówi Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Xyz15:41, 29 kwietnia 2020
Ciekawe ludzie ile przestępstw popełnił każdy z was, osobiście uważam się za motocyklistę i jak czytam komentarze np. Pana Roberta mam ochotę /.../
A co do komentarza mówiącego o tym że to nie jest żadną pasją, ani trochę się z tym nie zgodzę, ponieważ tak samo można powiedzieć o każdej innej pasji któaa zagraża życiu osób wykonujących te czynności. Myślicie że samochody są takie bezpieczne.
Więc jeżeli siedzicie już w tych samochodach to siedźcie tam i nie odzywajcie się jeżeli macie do powiedzenia tylko tyle : "Brawa dla policji. Takich to od razu taranować albo zastrzelić bo uciekając mogą kogoś zabić"
daro09:57, 29 kwietnia 2020
BRAWO PANOWIE POLICJANCI !!!
Lucjan01:21, 29 kwietnia 2020
Bardzo dobrze Robert.Ja równieżi gratuluję Policji.
Na dodatek debile niszczą lasy,pola i straszą zwierzęta.
Noniezle00:14, 29 kwietnia 2020
Aż się odechciewa żyć jak sie czyta te komentarze. Typowa polska mentalność. Nie jeżdżę na crossach i nie sądzę żeby crosy wyrządzały tyle szkód w lesie ile rzekoml wyrządzają.
Dario21:31, 28 kwietnia 2020
Robert walnij się w głowę według ciebie policja jest ponad prawem
Dawca20:56, 28 kwietnia 2020
Taka właśnie jest policja lepiej małolatą zajechać drogę..
Na jedno gdzie są rodzice
Na drugie czy nie było innej opcji zatrzymania motocyklu?
Ale patrząc z innej strony lepiej aby już jeździli tylko ostrożnie lepsze to niż narkotyki a w tych czasach jest tego mnóstwo i dzieciaki coraz częściej po to sięgają
sr asja20:41, 28 kwietnia 2020
To żadna pasja nie jest, tylko zwykła durnota ludzi, którzy nie umieją nic ciekawszego wymyślić, niż wsiąść na śmierdzącą pierdziawkę. Brakuje im wyobraźni kompletnie, żeby wymyślić jak można inaczej, fajniej czas wykorzystać, nie szkodząc przy tym innym. Budzą te biedne mentalne dzieci moje współczucie i politowanie.
ceper z Krakowa20:40, 28 kwietnia 2020
No to ciekawostka,z tym pościgiem policji za motocyklistą. Zgodnie z przepisami obowiązującymi patrol policji w Polsce. Jest absolutny zakaz ścigania radiowozem motocyklisty. Ponieważ zachodzi obawa . że pościg spowoduje skutki wielokrotnie przewyższające przewinienie w postaci ofiar śmiertelnych poprzez rozjechanie ściganego,lub innych pokrzywdzonych.W związku z podaniem takiej informacji ,niestety ścigający popełnili również przestępstwo narażenia życia użytkownika ruchu drogowego.Czyli reasumując przestępcy w radiowozie ścigali pirata drogowego. Konsekwencje powinni ponieść wszyscy'.
Ja tylko przejazdem16:43, 28 kwietnia 2020
Zbigniewie, ciekawe dlaczego różnej masci bandyci bezkarnie mają jszaleć na swoich crosowych motocyklach marażajac na śmierć nieqinnych przechodniów. Osobiście wolę, żeby ginęli w pośvigach policyjnych niż zeby przejechali moje dziecko
Jaa16:35, 28 kwietnia 2020
Śmieszni jesteście cross po działce i wielkie halo
Zero zrozumienia dla pasji lamusy
Zbigniew14:04, 28 kwietnia 2020
Może by policjanci wreszcie trafiali do więzień. Nie może być tak, że policji wszystko wolno, łącznie z zabijaniem ludzi (niejeden człowiek zginął od policyjnej kuli). Te pościgi policyjne też powinny być zakazane, gdyż sa bardziej niebezpieczne niż nieprzepisowa jazda przez cywilnego kierowcę, ale nieściganego, czyli skoncentrowanego na prowadzeniu pojazdu. Jak policjant sięga po pistolet, to powinien go zastrzelić oficer wojska albo autobus rozjechać na miazgę, nim służyjewka premiera zdąży zastrzelić człowieka. Swoją droga, dobrze byłoby, gdyby sędziowie powsadzali trochę policjantów do więzień.
ja a co?11:30, 28 kwietnia 2020
I bardzo dobrze. Powinni mu przestrzelić opony i spałować ,a motocykl zabrać i sprzedać . Jeżeli ktoś się nie zatrzymuje do kontroli oznacza to że coś ukrywa. Nie ma OC , nie ma przeglądu, nie ma uprawnień. Czyli jest nie FAIR w stosunku do innych. I niech się cos stanie to taki typ potem umywa ręce, a poszkodowani nie mogą dojść swoich praw. KARAć a jak ucieka łapać i KARAĆ !!!
plandemia10:57, 28 kwietnia 2020
tia dobrze ze nie zastrzelili, na razie tylko najechali.
Wójciak09:39, 28 kwietnia 2020
Zapraszamy policjantów z Zakopanego do Rabki, jest tu kilku do spacyfikowania którzy jeżdżą bezkarnie po Grzebieniu, Bani, Luboniu W... i po drogach publicznych pojazdami niezarejestrowanymi. Niestety policja z Rabki i powiatu nie widzi problemu i nic z tym nie robi.
Krzysztof09:20, 28 kwietnia 2020
Do Bartek!!! Problem jest taki że to właśnie oni jeżdzą po mojej prywatnej działce a także łące która używam. Więc nie pisz że hejtujemy. Koło własnego domu nie mam spokoju bo po pod okna przejeżdżają, uważasz że to w porządku?
takitam.09:18, 28 kwietnia 2020
mozna do sprawy podejsc w kilka, kilkaset sposobow, ALE! uciekajac przed policja trzeba sie liczyc ze skutkami. w ukochanym naszym jankesowie jak jest? policja pyta o co chodzi i strzela, czy najpierw strzela, a potem pyta bandziora o co chodzi... jesli oczywiscie dany jeszcze zyje.
obserwator08:43, 28 kwietnia 2020
Karać, karać to co robią crossowcy w lasach i polach to nie da się bez emocji opisać. Crossowcy za nic mają szacunek do właścicieli pól i lasów ich pracy,niszczą wszystko. Z tego tez powodu nie mam dla nich szacunku są najzwyklejszymi szkodnikami.
DiDi07:38, 28 kwietnia 2020
Brawo! W Nowym Targu taka policja by się przydała. Zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionej konieczności, ale crossowcy po schodach z wałów wyjeżdżają na Kościuszki i na jednym kółeczku, bez rejestracji tną po moście, a jakże, bezkarnie. Dramat, co ci ludzie mają w głowach? Wczoraj znowu jakiś ćwierćinteligent do nocy palił gumy i wyścigi po ulicach robił tym razem samochodem. Policji brak. Jak zwykle.
Mam motor06:19, 28 kwietnia 2020
Slabo kierowcy jezdzicie na tych krosach ale po prywatnych polach umiecie sie popisywac a co do policji jak se jechal droga to co wam wadzilo
kolarze05:44, 28 kwietnia 2020
Motocykliści, gdybyście używali przepisowych tłumików, to może i nikt by się Was nie czepiał. Ale Was to cieszy, że wydajecie hałas na całą okolicę, więc się nie dziwcie, że ludzie Was nie lubią. Na drogach ze ścigaczami jest to samo. Kto mierzy ilość db i jak to się ma do przepisów ?
Danka00:11, 28 kwietnia 2020
@Bartek, niestety, ale do parku narodowego, na prywatne działki, a nawet i w miejsca tak nie do uwierzenia, jak np. lotnisko, też się typy nieraz pchają . Nie ma dymu bez ognia i co się dziwić, że ludzie mają z wolna dość tej dziczy i wolnoamerykanki wszędzie.
Gojda23:18, 27 kwietnia 2020
Dobrze ze nie strzelali za nimi
marcin23:14, 27 kwietnia 2020
Nie no pytanie do tych ... co piszą zastrzelić mandat karny za poruszanie się po drogach publicznych bez uprawnień na cross zazwyczaj te osoby chcą tylko przejechać z drogi polnej na inną droge polną. Pomyślcie zanim coś na piszecie.... Tera pomyślcie o swoich pociechach które jeżdzą po drogach nap.na rowerach tak samo bez uprawnień nie posiadąjąc na przykład karty rowerowej tak samo na motorach bez karty motorowerowej ?????
Bartek22:41, 27 kwietnia 2020
Jest to pojazd crossowy jednoślad waży może 100kg nie niszczy tak lasu jak dajmy Jeepy quady wszyscy hejtujecie jakby to był przestępca jakby nie wiadomo co robil popatrzcie na siebie czy sprzątacze w lesie po sobie czy zostawiacie syf jak to jest u nas nikt nie wjeżdża w parki narodowe zawsze są kulturalni jeśli by ktoś z was zasłabł w lesie on jako pierwszy wezwalby pomoc ale tak czy inaczej żyjemy w kraju cebulandi w której niszczy piętnuje się hobby i zainteresowania młodzieży za niedługo niczego nie będzie można robić przez takich ludzi jak wy odbierających hobby młodzież stacza się na dno zaczyna interesować się narkotykami przestępczością czy zostaje tak zwanym kibolem.Pamietaj jeśli tak bardzo te pojazdy ci przeszkadzają proszę nie obrażaj nikogo po prostu pójdź do parku narodowego czy na swoją działkę tam będziesz mieć cisze i spokoj.Dziekuje
88821:28, 27 kwietnia 2020
Mandaty i kary!!!to już jest przesada z tymi krosami /.../
jo21:07, 27 kwietnia 2020
dowalić mu kare taką żeby popamiętał. w polach i lasach dojeżdżone jak cholera.
hahah21:06, 27 kwietnia 2020
Hahaha jaki motocyklista taka ucieczka ;d

Naprawdę.. rozumiem na ścigaczu, lub innym motorem ale crossem uciekać po drodze ? Serio ?

Z harendy do salamandry jest kilka km, co najmniej kilkanaście zjazdów w boczne uliczki, żeby uciekać w pola ;D

kierowca amator ( bo nie da się go nazwać motocyklistą ) niech wróci lepiej na rower, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi.

Wielkie brawa dla Policji, choć z umiejętnościami kierowcy jednośladu powinni go w sumie dużo wcześniej zgarnąć ;D
Rys20:30, 27 kwietnia 2020
Aż musiałem skomentować. Ludzie ile w was zła, hejtu , nienawiści , pychy pogardy dla drugiego człowieka. Masakra ! Ten człowiek tylko uciekał... I ma co ma to jego sprawa.
Ciekawski Jan20:20, 27 kwietnia 2020
jaki fatalny ?? Jaki fatalny ?
stasek20:19, 27 kwietnia 2020
deb... nie brakuje .
góral ZK20:02, 27 kwietnia 2020
Skoro ucieka to policja powinna móc nawet strzelać. Brawo Policja .
Mówimy jednogłośne NIE dla takiego bezmózgowego podejścia pseudo motocyklistów.
Obciążyć sprawcę kosztami!17:45, 27 kwietnia 2020
Jak uciekał przed policją to powinien pokryć koszty akcji policyjnej a przede wszystkim koszty leczenia i przyjazdu karetki. Za głupotę trzeba płacić. Dodatkowo duży mandat za ucieczkę.
mandat 5000zł17:41, 27 kwietnia 2020
I bardzo dobrze, że zatrzymali powinni dać tym pseudo motocyklistą mandat 5000zł. Jeżdżą tymi motocyklami crossowymi po drogach, czyli tam gdzie im nie wolno te motocykle nie są przeznaczone na drogi, nie mają oświetlenia czy kierunkowskazów i nie są dopuszczone do ruchu. Ale cwaniaczki i tak jeżdżą, bo przecież na takim sprzęcie policja ich nie złapie a tu klops? nie jednokrotnie mi taki wyjechał w nocy bez świateł lub za dnia skręcił oczywiście bez kierunkowskazu.
Walek17:19, 27 kwietnia 2020
W kościelisku to plaga. Brawo policja.
Danka17:14, 27 kwietnia 2020
Dzicz na crossach myśli, że są ponad prawem. Każdy kierowca musi się zatrzymac do kontroli, a dzicz na crossach nie. Oni nikogo i niczego nie szanują.
Patryk16:52, 27 kwietnia 2020
Chcącemu nie dzieje się krzywda.
Robert16:41, 27 kwietnia 2020
Brawa dla policji. Takich to od razu taranować /.../ bo uciekając mogą kogoś zabić .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij