Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Nowy Targ i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.04.2020, 14:10 | czytano: 3285

Odroczona płatność podatku od nieruchomości

ZAKOPANE. Podczas dzisiejszej sesji, radni miejscy zdecydowali o przedłużeniu przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem konsekwencji ekonomicznych wywołanych COVID-19 - terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Opłaty za kwiecień i maj odroczono im do końca sierpnia. Uchwalę przygotował burmistrz Leszek Dorula.

Projekt uchwały pozytywnie zaopiniowała wcześniej Komisja ekonomiki (koncepcję poprało 6 radnych, 2 wstrzymało się od głosu). Podczas sesji radny Zbigniew Szczerba zaproponował pójście krok dalej i umorzenie, a nie przesunięcie terminu płatności, ewentualnie - zmniejszenie opłat dla tych przedsiębiorców, których działalność gospodarcza została zahamowana lub całkiem wstrzymana.

Radny Stanisław Karp powiedział, że "burmistrz wykonał gest, zauważył problem". Ale jak dodał: - Ważna jest dalekowzroczność. To się nie skończy na jednym, czy dwóch miesiącach. Odpadną nam turyści z zagranicy i część gości z Polski. Będzie mniej wpływów do miasta. Gastronomia ma wielkie znaczenie, a jej w tej chwili nie ma. Widziałbym odroczenie, albo rozłożenie na raty, na przykład o do końca roku - tłumaczył, określając obecny projekt uchwały "działaniami pozorowanymi".

Paweł Strączek zaproponował, by "po weekendzie usiąść i popracować nad tematem na spokojnie", a Jacek Kalata zauważył, że kryzys dotknąć może nie tylko przedsiębiorców określonych w projekcie uchwały.

- Miasto stoi, a szara strefa funkcjonuje. Może teraz jest okazja, aby ta szara strefa też miała udział w dochodach miasta. Trzeba się temu przyjrzeć. Trzeba wspierać uczciwych ludzi - przekonywał Marek Donatowicz.
.
W odpowiedzi Tymoteusz Mróz stwierdził, że "gdyby zlikwidować szara strefę mielibyśmy wpływy 10 milionów, a nie 4 miliony do kasy miasta, które są teraz".

Lucyna Galica-Jurecka zaapelowała o pomoc dla przedsiębiorców, którzy płacą podatki i nie zwalniają pracowników.

Stanisława Chowaniec, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat przypomniała radnym, że nie ma możliwości umorzenia podatków, można tylko przesunąć płatności. W tym wypadku - do sierpnia

Uchwała została przyjęta 14 głosami "za", przy 5 wstrzymujących się.

- Dziękuję za przyjęcie uchwały - powiedział Leszek Dorula. - To jest droga do podjęcia działań, żeby pomoc mieszkańcom i przedsiębiorcom w naszym mieście - dodał burmistrz Zakopanego.

pks/
najnowsze informacje
komentarze
rab11:42, 1 maja 2020
Niestety,tylko odroczona,czyli i tak trzeba zapłacić,chociaż nie ma z czego.
poinformowany15:03, 30 kwietnia 2020
Jest możliwość umorzenia podatku-
patrz gmina czarny dunajec i kościelisko.
Ciekawe jak z tego kłamstwa wytłumaczą
się urzędnicy i burmistrz?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij