Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Szczawnica i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
-4°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
-2°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Clear
-5°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 75
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dostateczna
30.04.2020, 15:03 | czytano: 7076

Nowotarscy policjanci rozbili szajkę Romów, która na Podhalu kradła elektronarzędzia

Fot. KPP Nowy Targ

Złodziejska grupa pojawiała się pod pretekstem sprzedaży pościeli i korzystając z okazji kradli najczęściej piły spalinowe, wiertarki, szlifierki i inne cenne narzędzia, które znalazły się pod ręką. Ostatnie ich kradzieże miały miejsce w Ochotnicy Dolnej i Groniu.

Od jakiegoś czasu na terenie powiatu nowotarskiego dochodziło do kradzieży elektronarzędzi. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy analizując wszystkie zdarzenia ustalili, że sprawcy działali w grupie kilkuosobowej, a elektronarzędzia znikały z niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych prywatnych posesji, również na terenach sąsiednich powiatów.

Na terenie powiatu nowotarskiego ostatnia kradzież miała miejsce na początku tego tygodnia w Ochotnicy Dolnej, gdzie złodzieje ukradli piłę spalinową oraz walizkę z wkrętarką o wartości 1400 złotych, a w poniedziałek w Groniu, próbowali ukraść piłę spalinową, lecz zostali spłoszeni przez mieszkańca miejscowości.

Działania operacyjne nowotarskich policjantów doprowadziły do ustalenia sprawców. Mężczyźni często zmieniali samochody oraz miejsce zamieszkania, co kilka dni przebywali pod innym adresem, na terenie różnych miejscowości, a nawet na terenie różnych powiatów, co dodatkowo utrudniało czynności. We wtorek tj. 28 kwietnia br. w Krakowie funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn narodowości romskiej w wieku 23, 44 i 58 lat. Cała trójka był ze sobą spokrewniona. 58-latek to dziadek najmłodszego z nich i teść 44-latka. Podczas przeszukania samochodów policjanci znaleźli łupy pochodzące z kradzieży. W sumie odzyskano i zabezpieczono pięć pił spalinowych, trzy szlifierki, wiertarkę, dwie wyrzynarki i wkrętarkę. W środę wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Wnuczek działał w recydywie i odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży mienia o wartości blisko 9 tys. złotych na terenie Ochotnicy Dolnej i Zubrzycy Górnej, a także sąsiedniego powiatu w miejscowości Groń.

44-latek nie tylko kradł, ale był też kierowcą dla wspólników. Najstarszy z grupy 58-latek usłyszał najwięcej zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży elektronarzędzi na terenie powiatu nowotarskiego w Ochotnicy Dolnej, Zubrzycy Górnej, Szaflarach i Harkabuzie, a także tatrzańskiego w Groniu o wartości ponad 12 tys. złotych. Za kradzież 44 i 58-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 23-latkowi za działanie w recydywie grozi nawet 7,5 roku odsiadki.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Swój07:51, 1 maja 2020
I co im zrobią Poprostu nic, mniejszość narodowa. Policja zazwyczaj z dala od nich
Tomek07:04, 1 maja 2020
Jaka odsiadka - 5 lat ciężkich robót dla takich powinno być przepisywane z urzędu. Może nauczyliby się w końcu normalnej pracy
xxx21:50, 30 kwietnia 2020
Niech ich.......
inny19:56, 30 kwietnia 2020
Narodowy sport narodowości romskiej(zdarzają się wyjątki które tego ,,sportu,, nie uprawiają).
wieśniak19:46, 30 kwietnia 2020
To już zasiłki i domy budowane za nasze pieniądze nie wystarczają?
k15:37, 30 kwietnia 2020
czemu mnie to nie dziwi? nie dość że ich utrzymujemy z naszych podatków to nas jeszcze okradają.
HAHA15:22, 30 kwietnia 2020
Cygany jak zawsze
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij