Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Zakopane i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Rain
15°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 77
Clouds
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 42
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.05.2020, 08:32 | czytano: 8444

Kupcy proszą o zwolnienie z opłaty targowej. Szybka reakcja Miasta

zdj. Podhale24

NOWY TARG. "W imieniu kupców pracujących na nowotarskim jarmarku zwracamy się z prośbą o całkowite zaniechanie pobierania przez Miasto opłaty targowej na czas pandemii koronawirusa" napisał do burmistrza i radnych preses Stowarzyszenia Kupieckiego Nowa Targowica. Samorząd zareagował błyskawicznie.

Jak tłumaczy w piśmie do władz miasta Roman Kurańda "Po 1,5-miesięcznej przerwie w działalności, spowodowanej ogólnopolską kwarantanną i restrykcyjnymi ogólnopolskimi przepisami, w czwartek, 23 kwietnia, niewielka część kupców z Nowej Targowicy rozpoczęła jakże długo wyczekiwaną pracę. To dopiero początek wybudzania naszego jarmarku z letargu. Nie ma mowy o zyskach, pozwalających na odrobienie poniesionych przez kupców i producentów gigantycznych strat, nie ma słowackiego - a więc naszego głównego - klienta, granice pozostają zamknięte, a i po ich otwarciu trudno w dobie epidemii spodziewać się dużego ruchu."

Prezes Stowarzyszenia Kupieckiego Nowa Targowica dodaje, że działalność handlarzy "ma więc dziś na celu głównie przypomnienie o tym, że słynny od wieków w kraju i poza jego granicami nowotarski jarmark żyje i - na przekór koronawirusowi - funkcjonuje, bo na zyski przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Liczymy, że Pan Burmistrz pomoże nam w tej promocji Miasta, a jednym z przejawów tej pomocy będzie zrezygnowanie z pobierania opłaty targowej."

W odpowiedzi przygotowana została uchwała w sprawie czasowego zwolnienia z opłaty targowej. Projekt przewiduje zwolnienie z opłaty sprzedaż dokonywaną na terenie Miasta przez 4 tygodnie - od 12 maja do 10 czerwca br. Radni zajmą się uchwałą podczas sesji zwołanej na 11 maja.

s/
najnowsze informacje
komentarze
jo11:12, 4 maja 2020
do szmata z waksmundzkiej.to po co komu eleclerc i biedronki jak tylko korki na alejach
Szmata z Waksmundzkiej09:52, 2 maja 2020
Paragon ma racje .....

Proszę się zastanowić po co te kiermase , korek na Waksmundzkiej i tyle
Monika bez Stanika09:48, 2 maja 2020
Poco komu te jarmaki , ja majtki se kupuje w sklepie a stanika nie potrzebuje to nie kupuje , wszystko inne mamy tez w sklepach , jarmaki były dobre w latach 70-80 jak w sklepach nic nie było a teraz wg. Mnie to jest Szara strefa .
Pozatym wszystko droższe niż w sklepach i nie ma promocji .
Edek15:36, 1 maja 2020
Ja też proszę by mnie zwolnili z podatku z ZUS i niech miasto mi vda pensje? Panowie kupcy i Panie każdy z Nas musi sobie radzić jak minie wirus też będziecie narzekać do roboty innej się brać....
anka g.15:35, 1 maja 2020
Spółka dawno obniżyła kupcom opłaty na czas przestoju i to wszyscy wiedzą, wystarczy sobie wygooglować, bo media pisały. Zamiast wcześniejszych 4 zł kasuje za rezerwację miejsca nawet tylko od 30 groszy do złotówki, a przecież to spółka utrzymuje całą targowicę. Ale jak widzę dzień bez hejtu dniem straconym. Zamiast się cieszyć, że się ludziom chce ulżyć, to lepiej pluć na wszystkich wokół. Załatwcie sobie niektórzy Państwo grubsze maseczki, bo jad przecieka:)
Paragon15:06, 1 maja 2020
Szara strefa chce być jeszcze bardziej szara
Czytelnik Podhale14:10, 1 maja 2020
Jacy biedni. Do tej pory to charytatywnie stali i sprzedawali , żeby się kupujący cieszyli. Może zrobimy im zrzutkę . Na jarmarku paragonu nie dostaniesz.
targowiec11:56, 1 maja 2020
Opłaty za tak piękny plac targowy jak ma Nowy Targ to jest kropelka w morzu . Panie Burmistrzu proszę podnieść opłaty razy trzy bo te są zbyt niskie .
Tandeciarz09:59, 1 maja 2020
Burmistrzu proszę w tym przypadku ani grosza, ani grosza.
stw09:54, 1 maja 2020
To ja pokornie proszę o zwolnienie z podatku od nieruchomości. Bardzo, bardzo uniżenie proszę Panów Radnych i Burmistrza.
Udziałowiec09:51, 1 maja 2020
Gminie są potrzebne pieniądze żeby mogła sponsorować prywatną inwistycje w Gorcach czyli Bramę Gorc
STAŚ09:38, 1 maja 2020
do Wojtek

Język polski posiada wiele zamienników. Z tym proszę to, lekka przesada.

Tak na marginesie, kupcy są motorem napędowym tej branży. Dla nich parę złotych, robi różnicę !!!
Powodzenia, warto rozmawiać !!!
wieśniak09:17, 1 maja 2020
Parę groszy miastu nie dadzą, ale jak pod stołem dają kokosy ..... to jest dobrze?
miejscowy.08:52, 1 maja 2020
Nowotarskim kupcom wiecznie źle. Zawsze problemy. Jak jarmarki były gigantyczne to wszystkich mieli w poszanowaniu. Ceny z kosmosu, bo przecież musieli zarobić. Trzymali plac to trzeba płacić.
piotrek08:43, 1 maja 2020
pan Roman to niech nie wali ściemy , i pisze to co mu dyktują pryncypały - bo akurat we jego branży lewizna ma się znakomicie ...
Wojtek08:41, 1 maja 2020
Tu jest ważne słowo "proszą",a nie domagamy się, i przez to łatwiej pozytywnie zareagować !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij