Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Czarny Dunajec i okolice
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 90
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 68
Clear
17°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 84
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.05.2020, 09:15 | czytano: 1393

Oszczędne wydatki i obniżenie stawek podatków w Poroninie

PORONIN. Zamrożenia płac i nagród w Urzędzie Gminy i w jednostkach organizacyjnych, redukcja wydatków na imprezy kulturalne i sportowe oraz zadania oświatowe, obniżenie opłat i podatków, a także weryfikacja planów inwestycyjnych - to decyzje radnych Gminy Poronin w ramach działań antykryzysowych.

Podczas sesji podjęte zostały decyzje dotyczące podatków i opłat, w tym obniżenie opłat z tytułu dzierżaw nieruchomości gminnych, przedłużenie terminów rat podatków od nieruchomości, a w II i III etapie zwolnienie z podatku i umarzanie zaległości podatkowych, wydłużanie terminów płatności i zwolnienia z podatku rolnego i leśnego, obniżenie stawek podatku od środków transportowych, całkowite zniesienie opłaty targowej, obniżenie o 60% opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych i obniżenie o 50% opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Jak przypomina samorząd - "gospodarka Gminy Poronin w dużej mierze opiera się na turystyce, która tworzy systemem naczyń powiązanych i mocno oddziałuje także na inne branże. Skutki kryzysu dotyczą zatem różnych dziedzin gospodarki. Ważne jest podejmowanie działań solidarnie". Dlatego zdecydowano o zamrożeniu płac i nagród w Urzędzie Gminy i w jednostkach organizacyjnych Gminy, redukcji wydatków na imprezy kulturalne i sportowe, a także na zadania oświatowe, weryfikacji planów inwestycyjnych Gminy Poronin na rok bieżący i najbliższe lata.

Działania ochronne podzielone zostaną na etapy. Szczegóły na stronie Urzędu Gminy.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
pwd00:00, 2 maja 2020
A w Nowym Targu cisza.
ludek11:54, 1 maja 2020
nie widze zadnej wzmianki o opłatach koncesyjnych ,i o miesiącu marcu od kiedy to sie zaczeło z zamykaniem gospodarki
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij