Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Nowy Targ i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Rain
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 71
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.05.2020, 12:24 | czytano: 4137

Remont drogi Krościenko - Szczawnica. Roboty potrwają do września

Trwa przebudowa drogi z Krościenka do Szczawnicy. Remont obejmuje w sumie 3 kilometrowy odcinek: w Krościenku – odcinek ulicy Kozłeczyzna o długości 1,57 km (za mostem w kierunku przystani flisackiej), a w Szczawnicy – odcinek ulicy Głównej o długości 1,46 km (od Biedronki do skrzyżowania z ulicą Pienińską).

Zakres inwestycji jest szeroki, natomiast większość prac prowadzonych jest na drodze w Krościenku. Wzdłuż ulicy Kozłeczyzna powstaną lewo i prawostronne chodniki, a jezdnia zostanie poszerzona. Przebudowie ulegnie ścieżka rowerowa, zjazdy indywidualne i publiczne. Powstanie zatoka postojowa oraz nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych z wyspami azylu. W ramach zadania wyremontowany zostanie most nad potokiem Kozłeckim. Rozbudowa obejmie budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Inwestycja obejmie przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę istniejących przepustów wraz z zabezpieczeniem skarp oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu. W ciągu drogi zostaną wybudowane specjalne przepusty oraz ogrodzenia zbierająco-naprowadzające dla migrujących płazów.







W Szczawnicy na odcinku ulicy Głównej zostanie przebudowane oświetlenie uliczne. Wzdłuż pasa drogowego pojawiają się słupki, a droga zostanie wzbogacona o nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD z Ochotnicy Dolnej, natomiast jej wartość sięga 11 mln złotych. Termin zakończenia prac to wrzesień tego roku.

r/ PZD Nowy Targ, zdj. PZD i Joanna Dziubińska
najnowsze informacje
komentarze
Załamana16:55, 13 maja 2020
Świetna wiadomość - aż wracać do pracy się chce, chyba trzeba skuter kupić :) moze jakieś doplaty do straty czasu w korkach? :) zima łagodna była to się nie dało robić bo i po co - lepiej niech w lecie stoją sobie ludzie w korkach a coooo
Malychlopek11:28, 13 maja 2020
Co te osły robiły przez zimę która była ciepła i bezśnieżna teraz jak sezon się zaczyna biorą się za robotę paranoja
Goral22:53, 12 maja 2020
Solidna firma w Ochotnicy też most ostatnio remontowali cos wspaniałego
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij