Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 3
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 99
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.05.2020, 12:53 | czytano: 1925

Władze województwa przyznały ratownikom wodnym wsparcie finansowe

arch. Podhale24

Samorząd województwa przeznaczył dla ratowników wodnych w Małopolsce dotacje w wys. 450 tys. zł. Środki otrzymało m. in. WPR w Nowym Targu.

Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ratownictwa wodnego w 2020 roku. Do konkursu złożono dziewięć ofert. Każda spełniła wymogi formalne. Komisja konkursowa zarekomendowała ZWM udzielenie dotacji na wykonanie wszystkich zadań.

Wsparcie finansowe otrzymały: krakowski WOPR (82 tys. zł), sądecki WOPR (72 tys. zł), Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu (42 tys. zł), gorlicki WOPR (61 tys. zł), miejski WOPR w Chrzanowie (54 tys. zł), miejski WOPR w Oświęcimiu (50 tys. zł), Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych (25 tys. zł), Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach (34 tys. zł), Oddział Rejonowy w Olkuszu Śląskiego WOPR (30 tys. zł).

- W związku z pandemią koronawirusa wiele osób w te wakacje zdecyduje się spędzić urlop w kraju, głównie wypoczywając nad wodą. Dlatego wspieranie działań ratowników wodnych jest niezbędne dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa Małopolan i turystów, planujących pobyt w naszym regionie - tłumaczy wicemarszałek Łukasz Smółka.

A marszałek Witold Kozłowski przypomina, że w tym roku z budżetu Małopolski na pomoc ratownikom wodnym i górskim przeznaczono łącznie 1,2 mln zł.

Przyznane dotacje zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych na obszarach wodnych oraz szkolenia poprzez pełnienie dyżurów ratowniczych, zakup sprzętu i ekwipunku osobistego ratowników oraz podnoszenie ich kwalifikacji.

s/
najnowsze informacje
komentarze
panikarz16:33, 15 maja 2020
W jeziorach,rzekach,morzem ryby mogą być nosicielami wirusa grypy? A komary?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij