Poniedziałek, 26 październik 2020, Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 27.36 km/h Wilgotność: 3
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 99
Clouds
12°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.05.2020, 12:31 | czytano: 6737

Udawali kierowców, chcąc uniknąć kwarantanny

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Straż graniczna z Zakopanego zatrzymała na przejściu granicznym w Chyżnem dwóch Polaków, którzy okazali, jak się okazało, fikcyjne umowy o pracę. Chcieli po wjeździe do kraju uniknąć kwarantanny. Kwarantanny nie uniknęli, podobnie jak mandatów.

Dwaj mężczyźni (29 i 39 lat) na co dzień pracowali w Austrii, jednak chcąc odwiedzić rodziny i wjechać do Polski bez kwarantanny kupili po 80 euro fikcyjne umowy o pracę w charakterze kierowcy.

- Sytuacja miała miejsce w czasie, kiedy obowiązywały przepisy zwalniające z kwarantanny jedynie osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe, zarobkowe w Polsce albo w kraju sąsiednim. Mężczyźni, którzy pracowali w innym kraju niż sąsiedni, chcieli zostać zwolnieni z kwarantanny, jako kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego - informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Co ciekawe, po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż jeden z mężczyzn rzekomo pracujący jako kierowca zawodowy … nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami. Mężczyźni nie uniknęli kwarantanny, a dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

Przypominamy, że od 16 maja z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP - stanowiącą granicę wewnętrzną - w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Źródło: KOSG, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Z okolic Krościenka22:15, 20 maja 2020
@swój
A Tobie nikt jeszcze nie powiedział że od soboty ze wszystkich krajów UE mogą przyjeżdżać pracownicy
i NIE MIEĆ KWARANTANNY???
Wystarczy że na granicy pokażą zaświadczenie że pracują w jednym z krajów Unii Europejskiej. To znaczy że nie tylko z krajów z którymi sąsiadujemy. Coś powtórzyć dla lepszego zrozumienia?
zły22:05, 20 maja 2020
Pewnie mama wytłumaczyła w końcu temu ,,ciekawemu przypadkowi,,co z tymi głupimi....aleś głupi że nie rozumiesz.
Już nigdy u Niemca21:20, 20 maja 2020
Dobre jest to zamknięcie granic i kwarantanna. Przynajmniej Niemcy płaczą że nie ma kto zbierać szparagów a to mnie bardzo cieszy.
zły18:38, 20 maja 2020
@ciekawy przypadek.Na tarczkach(abstrakcja dla Ciebie?)jeżdziłem dwadzieścia dwa lata na cyfrowym ,,tacho,, jeżdżę od siedmiu.Teraz możesz pytać o czas pracy kierowcy,,znawco,,.Słucham.
Optymista16:55, 20 maja 2020
@ciekawy przypadek
Wszędzie piszą że przyjeżdżają z zagranicy z lewymi papierami i zamiast siedzieć na kwarantannie to się pałętają dlatego też ludzie twojego pokroju (myślenia) powinni się schować do schronów przeciw atomowych, ubranych w OP1 i czekać na szczepionkę albo na koniec pandemii i wierzyć, że inne choróbsko nie przylezie.
Zacznij myśleć pozytywnie a nie szukaj zagrożenia.
ciekawy przypadek15:49, 20 maja 2020
@zły
Tak się sklada że nie muszę pytać.Dla ciebie tacho z pewnością jest abstrakcją,tyle w temacie znawco.
zły15:35, 20 maja 2020
@ciekawy przypadek.Kupili papiery że pracują w charakterze kierowcy a nie prawo jazdy i uprawnienia np. karta do ,,tacho,,. Mamy się spytaj jak to jest w końcu z tymi głupimi...
alik14:12, 20 maja 2020
No cóż, "Bozia" wszystkim dała rozum, ale nie wszystkim tyle samo i najwyższej jakości.
ciekawy przypadek13:48, 20 maja 2020
@zły
Chory chyba ty jesteś pisząc takie bzdety.
@swój
Przecież zdobycie uprawnień do prowadzenia ciężarówki to pikuś,rzekomo bezmózgi jeżdżą zestawami 40-to tonowymi a tu się okazuje,ze kupili sobie papiery.Jak to w końcu jest z tymi głupimi...?
swój13:23, 20 maja 2020
A mało to takich w powiecie nowotarskim. Poszukajcie w okolicach Krościenka. Pracują w Innych krajach, nie sąsiadujących z Polską, a lewe zaświadczenia mają.
zły13:13, 20 maja 2020
Nakazy bezprawnie wprowadzone są chore a nie ludzie(są wyjątki w tym temacie). To tylko grypa(była,jest i będzie )teraz nazywana inaczej i panika świadomie wywołana przez jakichś ,,pupków,, na świecie w jakimś celu(interesie). Dla czego z grypą,przeziębieniami ta panika ? Bo są całkowicie wyleczalna.A gdyby z rakiem tak powalczyć? Wydać tyle środków jak na to przeziębienie? ,,Pupki,, wywołacie następną panikę...raka żeby był całkowicie wyleczalny jak grypa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij