Wtorek, 26 maj 2020, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 84
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.05.2020, 13:00 | czytano: 5141

Spór o zakupy pracowników ZGK w sklepie żony wicewójta. Wójt: "Rozmawiałem z zastępcą, jest zakaz"

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach, którym kieruje zastępca wójta Krzysztof Górecki, robili potrzebne zakupy w sklepie należącym do jego żony. Mają teraz zakaz, a sprawę nagłośnił podczas sesji Rady Gminy Czorsztyn jeden z radnych.

- Czy prawdą jest, że większość, a teraz praktycznie już wszystkie zakupy Zakładu Gospodarki Komunalnej, dokonywane są w sklepie na terenie miejscowości Krośnica, który jest własnością małżonki pana zastępcy - zapytał wprost radny Krzysztof Szczurek podczas sesji Rady Gminy Czorsztyn.

W Krośnicy żona wicewójta prowadzi sklep z materiałami budowlanymi. - Odpowiem panu radnemu dyplomatycznie, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie - odparł wicewójt Krzysztof Górecki. - Jeśli ma pan osoby, które tak mówią, proszę podać je z imienia i nazwiska, to pójdziemy na drogę sądową. Nie może tak być, że ktoś panu powie jakąś bajkę, a pan później przekazuje to na radzie gminy.

- Ja tylko chcę odpowiedzi czy to prawda, czy zakupy są wykonywane tylko w tym jednym sklepie - doprecyzował radny.

- Jeśli chodzi o zakupy, to zakupy są wykonywane przez pracowników, gdy są awarie - jeżeli nie ma czegoś w Kluszkowcach, w Mizernej i nie ma w Nowym Targu. Można faktury sprawdzić, to zdarza się sporadycznie i są to kwoty minimalne - 100, 200 czy 300 zł. Większe kwoty się nie pojawiają. Po ostatniej interwencji pracownicy dostali zakaz pojawiania się w moim sklepie i za każdą "pierdułką" będą jeździć do Nowego Targu - stwierdził wicewójt.

- Mam informację, że całe ogrodzenie robione przy placu zabaw w Maniowach, cały materiał był kupowany w sklepie na Krośnicy - drążył temat radny. - Pan mówi, że to kwestia 200-300 zł, a takie ogrodzenie to kwestia kilku tysięcy złotych.

Wicewójt potwierdził, że to prawda, ale nie odniósł się szczegółowo do sprawy zakupu ogrodzenia.

Zdaniem radnego Szczurka, takie zachowanie może być niezgodne z przepisami Ustawy o pracownikach samorządowych, które mówią, że działalność pracowników samorządowych nie może budzić podejrzeń o "stronniczość i interesowność". - A tu mamy właśnie sytuację, że wysyła się pracowników w to miejsce, bo ktoś ma w tym interes. To jest własnie nie w porządku - mówił radny Szczurek.

Ostatecznie radni zdecydowali, że sprawę zbada Komisja Rewizyjna. Ma się ona odbyć 26 maja.

- Była moja rozmowa w tej sprawie z zastępcą, nie będziemy tu, bo jest kolizja, takich zakupów wykonywać. Komisja niech sprawdzić, ile było wszystkiego kupione. Ale czasami trzeba po drobną rzecz jechać i bywa, że najbliżej jest tam. Ale ze względów formalnych, trzeba będzie jechać do Nowego Targu, albo do Krościenka - dodał na koniec wójt Tadeusz Wach, odnosząc się do całej sprawy.

Na jeszcze jedno pytanie, czy podczas wizyt w sklepie pracownicy ZGK zabierają "przy okazji" też worki ze śmieciami, zastępca zapewnił, że małżonka ma podpisaną w tej sprawie umowę z Empolem.

r/
najnowsze informacje
komentarze
OSP15:38, 22 maja 2020
Cos czuję że to nie koniec niespodzianek w wykonaniu wice .wójta . Czekamy na rozwój sytuacjii.
miejscowy22:57, 21 maja 2020
he,he,he, a co mi już tam, pensjonat na Stylchynie już jest. I kto by się spodziewał.
virus17:48, 21 maja 2020
Wynika z tego, że to nie radny wykrył sprawę bo jak mówi zastępca ?Po ostatniej interwencji pracownicy dostali zakaz pojawiania się w moim sklepie? Kto interweniował ? Kiedy ? Wójt też wiedział o sprawie skoro mówi ?Była moja rozmowa w tej sprawie z zastępcą, nie będziemy tu, bo jest kolizja, takich zakupów wykonywać? Jak długo trwał proceder ? Wójt nie chciał tego sam zbadać ? Czy wynikiem tej wiedzy przez wójta jest tylko stwierdzenie ?nie będziemy takich zakupów wykonywać? ? Radny mając zgłoszenia od mieszkańców musiał wyjaśnić sprawę bo inaczej zostałby posądzony o kolesiostwo. Tak jak rzetelnie musi przeprowadzić kontrolę komisja rewizyjna aby nie była posądzona o to, że sprawę zamiotła pod dywan bo ktoś może nasłać wtedy różne organy kontrolne. Jaki będzie finał sprawy: e tam ? nic się wielkiego nie stało ? Zwolnienie zastępcy ? Przekazanie sprawy do prokuratury ? Bo tu jednak nie chodzi tylko o drobne zakupy za 100-300 zł ale też zakup materiału na ogrodzenie i mam wątpliwości że decyzję o tym gdzie zrobić zakupy podjęli pracownicy ZGK. A to, że do takich sytuacji nie powinno dochodzić to już wiadomo. Inaczej wójtowie nie zakazywaliby dalszych zakupów.
Transparentny16:08, 21 maja 2020
Radny Szczurek jest odpowiednią osobom do badania spraw tego typu . Lata doświadczeń w zbieraniu dowodów i formułowanie zarzutów daje mu mandat do tego typu działań . Nawiasem mówiąc ma świadomość że bez dowodów nie wysówa się takich zarzutów. Panie radny dziękuję za pokazanie misji dla społeczeństwa.
alik15:51, 21 maja 2020
dyplomacji to u Pana Góreckiego długo by szukać. Pewnych pierdułek to nie ma nawet w Nowym Targu. "A to było ino roz."
rozbawiona14:36, 21 maja 2020
@zdziwiony
czyli okłamywanie społeczeństwa i nadużywanie pełnionej funkcji - w tym wypadku dbanie o interes żony, jest wg Ciebie dobre, a już upomnienie takiej osoby przez radnego jest złe? czyli jeśli złodziej kradnie Ci z ogródka to jest dobre, ale jak już powiesz kto to był to Ty jesteś zły??
Wesoły Romek14:12, 21 maja 2020
Drobne zakupy co jakiś czas i kwota robi się bardziej okrągła. No ale co poradzić jak reszta sklepów budowlanych tak słabo wyposażona.
Czarna13:43, 21 maja 2020
Coś mi się wydaje że tam nie takie kwiatki jeszcze wyjdą w tej gminie....
Trzykropka13:18, 21 maja 2020
Pierdółkę, nie pierdułkę. Bo pierdoły.
zdziwiony13:09, 21 maja 2020
Wszędzie ci radni się tylko gryzą,szczują jeden na drugiego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij