Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.05.2020, 12:37 | czytano: 5026

Policja zlikwidowała rozlewnie nielegalnej „śliwowicy”

zdj. KPP w Zakopanem

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 58-latka i jego córkę, którzy oferowali turystom alkohol, reklamowany, jako "śliwowica" oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zlikwidowali rozlewnię podejrzanego trunku. Mężczyzna i jego córka usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat w więzieniu.


- Tatrzańscy policjanci od kilku tygodni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem zajmowali się sprawą wyrobu i sprzedaży „śliwowicy”. Podejmowane przez śledczych działania doprowadziły do wytypowania i zatrzymania podejrzanego o tą działalność, 58-letniego mieszkańca Zakopanego i jego 28-letniej córki. Gdy w miniony wtorek policjanci wkroczyli z nakazem prokuratora na posesję 58-latka odkryli miejsce, gdzie w skandalicznych warunkach rozlewano „pseudośliwowicę” - informuje asp.szt. Roman Wieczorek.


Policjanci zarekwirowali 105 gotowych do sprzedaży butelek z zawartością najprawdopodobniej skażonego spirytusu oraz środki chemiczne, barwniki i aromaty smakowe. Zatrzymali również butelki, nakrętki, etykiety, lak i inne akcesoria służące do tego procederu.

Podczas przeszukania znaleziono także ponad 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 52 kg gotowego tytoniu do produkcji papierosów.


- 58-letni mieszkaniec Zakopanego oraz jego 28-letnia córka odpowiedzą teraz za wytwarzanie i handel nielegalnym alkoholem. W wyniku ich działalności Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z jednoczesnym zakazem opuszczania kraju. Za ten czyn grozi im teraz do pięciu lat w więzieniu - dodaje rzecznik KPP w Zakopanem i przestrzega wszystkich przed zakupem takiego trunku. Zazwyczaj jest to samodzielnie odkażany spirytus, do którego są dodawane aromaty chemiczne. Spożywanie takich trunków może zagrażać życiu i zdrowiu.

s/ zdj. KPP w Zakopanem
najnowsze informacje
komentarze
rynkowy12:29, 23 maja 2020
kolejna rodzinna firma upadla...szkoda
jlgljkhg22:22, 22 maja 2020
jak by robili prawdziwa śliwowicę tylko na lewo to rozumiałbym czemu ich tu żałujecie... ale to był jakiś sztuczny syf
Franek Teleranek21:52, 22 maja 2020
Kompletny absurd, zamiast wspierać drobnych, lokalnych przedsiębiorców to sądem straszą... Tarcza antykryzysowa powinna mieć inny wymiar...
misiek z gór18:01, 22 maja 2020
do bimber ; jaki to napój alkoholowy jak tylko dolewali spirytus denaturat ,i barwnik to berbelucha a nie śliwowica ,trucizna ,bimber najpierw fermentuje zacier ,a póżniej się destyluje ,jak nie znasz się to się nie ekscytuj ,pozdrawiam /
Jim Beam16:18, 22 maja 2020
Taki jeden kartonik bym przytulił...
KkK15:23, 22 maja 2020
Tatuś zawsze powtarzał: Córko nie pędź tak szybko...
bimber15:06, 22 maja 2020
Gdy by to robili tradycyjnie,wielka szkoda żal.Ale jak z spirytusu z niewiadomego pochodzenia,barwnikami to do ciupy i poić ich własnymi ,,przetworami,,. Krótkie dożywocie.
Bimber14:57, 22 maja 2020
Takie dobre jak ja lubie bimber wlasnej roboty a nie to dziadostwo z polki sklepowej nic nie zagraza zyciu ani zdrowiu to w sklepach jest ch.....wo cale zycie pije bimerek i jestem zdrowy kaca niema glowa nie boli jak po sklepowej /.../
korawir13:29, 22 maja 2020
ale szkoda,dobre by było jako środek do okażania wirusa
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij