Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Jabłonka i okolice
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Mist
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.05.2020, 18:00 | czytano: 3870

Spotkanie z wykonawcą S7 Lubień - Naprawa. Będą pieniądze dla protestujących podwykonawców

Kierownictwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie spotkało się z przedstawicielami konsorcjum IDS-BUD i ALTIS HOLDING, które jest wykonawcą budowanego odcinka S7 Lubień – Naprawa. Chodzi o protest podwykonawców, którzy domagają się pieniędzy za wykonane prace.

GDDKiA poinformowała po spotkaniu, iż ustalono, że wykonawca podpisze umowę przekazu, która pozwoli GDDKiA na przyspieszenie wypłat należnych wynagrodzeń bezpośrednio podwykonawcom. Dotyczy to pieniędzy nie zapłaconych przez wykonawcę. Rozmawiano także o kontynuacji budowy zgodnie z harmonogramem.

Spotkanie GDDKiA z przedstawicielami konsorcjum IDS-BUD i ALTIS HOLDING dotyczyło należności, których domagają się podwykonawcy wykonujący roboty i świadczący usługi na budowie S7 Lubień – Naprawa. Wykonawca zalega im z zapłatą wynagrodzeń. Do GDDKiA zgłosili się także podwykonawcy, którzy nie mieli potwierdzeń od wykonawcy, że prace zostały zrealizowane.

W trakcie spotkania obydwie strony potwierdziły wzajemnie, że deklarują zawarcie dwustronnego porozumienia w sprawie bezpośredniego przekazu zaległych wynagrodzeń części podwykonawców, których prace potwierdzi IDS-BUD, z bieżących faktur wystawianych przez wykonawcę. Ustalono, że IDS-BUD podpisze umowę przekazu i dostarczy dokument do Oddziału GDDKiA w Krakowie 27 maja br. Natomiast GDDKiA do 28 maja br. przekaże IDS-BUD listę pozostałych wniosków podwykonawców, usługodawców i dostawców z kwotami spornymi. Wykonawca ma w tej kwestii zająć stanowisko do 2 czerwca br. Wszystkie te ustalenia pozwolą na przyspieszenie należnych wypłat bezpośrednio przez GDDKiA.

Poruszono także kwestię prowadzenia budowy przez wykonawcę, który zobowiązał się do przedłożenia dodatkowych opracowań w zakresie badań sejsmicznych, prowadzonych w rejonie podpory estakady zagrożonej osuwiskiem i przedstawienia harmonogramu dalszej budowy obiektu.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Jimbo22:25, 28 maja 2020
Do Kolarzyk. Odcinek Skomielna Biała- Chabówka budowała włoska firma Salini. I na tym odcinku fruwały prawie co dzień drony i przejeżdżali dziennikarze. A odcinek Lubień - Naprawa cieszył się spokojem i pobłażliwością Generalnej Dyrekcji. Proszę zatem się więcej uwagi poświęcać temu co się pisze.
Kolarzyk20:43, 28 maja 2020
do Jimbo. Mylisz pojęcia gdyż włoski wykonawca to astaldi i oni budują odcinek z tunelem Skomielna naprawa i tam były problemy
Jimbo18:36, 28 maja 2020
A pamiętacie jak psy wieszali na włoskim wykonawcy drogi Skomielna Biała-Chabówka. Jednak od września drogą jeździmy. A polsko- ukraiński holding paprze się z robotą do tej pory i końca nie widać. Jakże inne traktowanie tych dwóch podmiotów. W styczniu jeszcze był artykuł, że włosi nie wykonali jeszcze punktu obsługi pasażerów, natomiast na polsko- ukraińskim odcinku praca podobno była w stanie wrzenia. No i wykipiała.
elo546502:08, 28 maja 2020
W necie jest, że Warbud stawiał Czajke.
Kałowiec21:01, 27 maja 2020
Czy to prawda, że ta firma budowała oczyszczalnie Czajka w Warszawie? Nie mam więcej pytań?
Esbek20:43, 27 maja 2020
Osuwisko osuwiskiem, ale mam wrazenie ze prace praktycznie ustaly na calym odcinku i malo co sie tam dzieje...
antyświatło20:18, 27 maja 2020
Te badania to chyba do końca życia ...mojego życia będą badać
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij