Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-6°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Mist
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 88
Clouds
-5°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2020, 09:45 | czytano: 6460

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Arch. KPP Nowy Targ

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Nowy Targ, podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu nowotarscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowy Targ. Na miejscu ustalili, że 39-latek od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, a kiedy pijany wracał do domu wszczynał awantury, wyzywał i groził pozbawieniem życia swojej żonie i dzieciom. Gehenna rodziny trwała od ponad roku.

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał zarzut znęcania, a prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Zniesmaczona09:52, 13 czerwca 2020
Niemożliwe, przecież Podhale najświętszym regionem w Polsce. Sami katolicy... hipokryci.
ja13:59, 2 czerwca 2020
Moja gehenna trwa już kilkanaście lat . Szkoda ,że sąd się nie przyczynił do ukarania znęcającego się psychicznie nad rodziną .:(:(
Robol15:53, 1 czerwca 2020
Brak pieniędzy? To brać się do roboty. Ja nie zbieram na drodze tylko zasuwam.
Kryska14:20, 1 czerwca 2020
Brak pieniędzy? a alkohol jest za darmo?
klio13:01, 1 czerwca 2020
...gołąbek pokoju...piszesz bzdury.W Polsce brakuje rąk do pracy,więc każdy może sobie robotę znaleść albo wyjechać zagranicę.Młody i zdrowy 39 letni nie znajdzie pracy?Na wódkę ma a Ty opowiadasz o jakiejś biedzie w kraju.Nikt nie powinien się obawiać takiego boksera tylko zgłaszać dziada i karać mendę.
Baba Jaga10:45, 1 czerwca 2020
polecam sprzątanie swojej miejscowości przez całe lato. Będzie miał lepszą nauczkę niż pobyt w więzieniu.
Gołąbek pokoju10:39, 1 czerwca 2020
Nie usprawiedliwiam jego zachowania, ale brak pieniędzy, brak perspektyw, szara przyszłość bez możliwości poprawy i ucieczka w alkohol. To jest Polska właśnie. Niestety jest duże prawdopodobieństwo że jego dzieci też takie będą, bo założę się że jego ojciec też miał taki charakter.
STAŚ10:34, 1 czerwca 2020
Może przemyśli sprawę !!!
Ktos10:21, 1 czerwca 2020
Za znęcanie się nad zwierzęciem dostają większe wyroki
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij