Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Fog
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2020, 12:45 | czytano: 5777

Ogromna popularność #GaszynChallange na Podhalu. Pompki robią strażacy, policjanci, a nawet wójt Czarnego Dunajca i ksiądz z Orawy

Z szerokim odzewem w powiatach nowotarskim i tatrzańskim spotkała się akcja charytatywna #GaszynChallange. Polega ona na tym, że osoby nominowane przyjmują wyzwanie, robią pompki i wpłacają pieniądze na rzecz Wojtusia z województwa łódzkiego, który choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

Najpierw prym wiedli strażacy z naszego regionu. Większość jednostek OSP przyjęła wzywanie. Pompki robili strażacy m.in. z Raby Wyżnej, Szaflar, Małego Cichego, Trybsza, Poronina, Nowego Targu, Zubrzycy Górnej czy Krościenka nad Dunajcem i wielu innych jednostek.Wyzwanie przyjęli też policjanci z Zakopanego, a potem nominowali kolegów z Nowego Targu. Tu również wyzwanie zostało przyjęte.

Do akcji włączyli się urzędnicy. Pompki wraz z pracownikami robił wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski oraz pracownicy Urzędu Gminy w Jabłonce.

Do wyzwania dołączyli też m.in. piłkarze:

'

I parafia z Zubrzycy Dolnej:Ostatecznie udało się zebrać ponad milion złotych na pomoc dla chłopca, ale akcja trwa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc innym dzieciom.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Kucyk10:11, 14 czerwca 2020
Do Gmina Czarny Dunajec. Pani w czerwonej sukience ściemnia
MORCIN Z RATŁOWA23:23, 12 czerwca 2020
Czy ktoś obserwuje tego "WÓJTA" z Czarnego Dunajca? Wójt, który, żeby powiedzieć trzy zdania musi mieć karteczkę. Kim jest taki człowiek??? MORCIN CHYBA :D
Orawianka15:48, 12 czerwca 2020
Zapominacie o wielu organizacjach i instytucjach. O Sołtysach i radach sołeckich, m.in. z Lipnicy Malej i Zubrzycy Dolnej oraz o Księżach, Ksiądz z Zubrzycy Dolnej bije rekordy popularności - dajcie ich tutaj też!!!!
Ehhh12:52, 12 czerwca 2020
No zaje!@#$

Respiratory, które miał kupić rząd za 200 baniek wyparowały, ale Ty się obywatelu zrzucaj. Po raz kolejny. Akcja wspaniała, ale to nie tak powinno być, że w państwie pieniądze znikają nie wiadomo na co, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo komu, a my się musimy co chwilę dokładać na leczenie naszych obywateli.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij