Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Jabłonka i okolice
Mist
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 2
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 91
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2020, 17:40 | czytano: 7228

Napadli na kobietę - już siedzą w areszcie

zdj. KPP w Nowym Targu

NOWY TARG. Policjanci z Komendy Powiatowej zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek wieczorem w Nowym Targu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

- W piątek wieczorem poszkodowana kobieta wsiadła do swojego samochodu. Nagle dwóch mężczyzn podeszło do pojazdu, otworzyli drzwi, doprowadzili ją do stanu bezbronności, używając wobec niej gazu i zabrali plecak z pieniędzmi. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli - relacjonują funkcjonariusze.

Policjanci szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mężczyźni. Pierwszy z nich, 55-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany we wtorek rano. Mężczyzna działał w recydywie, był wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko życiu, a w ubiegłym roku opuścił zakład karny. Następnego dnia policjanci zatrzymali drugiego napastnika. 30-latek z gminy Jabłonka został zatrzymany w Lasku, kiedy jechał samochodem. 30-latek również w przeszłości był karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo mężczyzna kierował oplem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.


Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju (art.280 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 30-latek odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk) podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 3 lata.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
klio08:10, 13 czerwca 2020
...j23...też tak myślę.Za PO dobrze się miała mafia pruszkowska ,nawet bandziorów powypuszczali.Teraz jest lepiej ale nie do końca,dobrze się mają niektórzy politycy i kasta sędziowska,nawet nami rządzą ci do których mamy zarzuty.Idzie to jakoś opornie aby ich wszystkich rozliczyć.
ian.07:16, 13 czerwca 2020
do J23 POPIERAM g*** prawoi tyle... szkoda slow..
spostrzegawczy20:56, 12 czerwca 2020
Guma i wąskie drzwi! Dość cyrtolenia się z recydywą patologiczną
lb19:12, 12 czerwca 2020
w recydywie powinny byc chyba inne kary?
j2318:20, 12 czerwca 2020
Zmienić to prawo, za rozbój nie od 2 ale od 12 lat do dożywocia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij