Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Szczawnica i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-3°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-1°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Snow
-4°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.06.2020, 09:42 | czytano: 4626

Przedsiębiorcy piszą do burmistrza: "Utrzymanie zatrudnienia bez pomocy samorządu może okazać się niemożliwe"

arch. Podhale24

NOWY TARG. "Za wszelką cenę chcielibyśmy utrzymać zatrudnienie naszych pracowników na dotychczasowym poziomie, co bez pomocy państwa i samorządu (w zakresie podatku od nieruchomości) może okazać się niemożliwe" - piszą nowotarscy przedsiębiorcy w piśmie do burmistrza, wnioskując jednocześnie o zwolnienie ich z płacenia podatku do końca roku.

Pod pismem podpisało się 27 przedsiębiorców - to między innymi przedstawiciele spółki Nowa Targowica, właściciele znanych piekarni, pizzerni, zakładów kuśnierskich i garbarskich, osoby prowadzące działalność gospodarczą w rejonie ulic Ludźmierskiej, Królowej Jadwigi, Krakowskiej, Ceramicznej, Al. Tysiąclecia, Waksmundzkiej, Grela, Kolejowej, Składowej, czy Długiej.

Zwrócili się oni do Grzegorza Watychy z prośbą o zwolnienie ich z podatku od nieruchomości, albo udzielenie 90% upustu - na nieruchomości, w których prowadzą działalność - "co najmniej na okres od marca do grudnia br. - podobnie jak uczyniły to inne samorządy".

Wnioskują, by Grzegorz Watycha podjął "w tym zakresie inicjatywę uchwałodawczą, aby postulowane zwolnienie wdrożyła w życie Rada Miasta Nowy Targ".

Argumentują swój wniosek tak: "Z uwagi na stan epidemii nasza działalność gospodarcza licząc rok do roku w stosunku miesięcy marzec 2019 i marzec 2020,kwiecień i maj jak i aktualnie przynosi straty, bądź pozostaje na ich pograniczu, którym z uwagi na załamanie rynku nie sposób sprostać. Z uwagi na stan epidemii brak jest klientów - odbiorców naszych towarów czy usług i jak dotychczas nic nie wskazuje aby ten stan miał ulec poprawie. Za wszelką cenę chcielibyśmy utrzymać zatrudnienie naszych pracowników na dotychczasowym poziomie, co bez pomocy państwa i samorządu (w zakresie podatku od nieruchomości może okazać się niemożliwe, w sytuacji wciąż trwającej epidemii, a co finalnie może doprowadzić do zwolnień ludzi z pracy i zaprzestaniem czy poważnym ograniczeniem wykonywania działalności gospodarczej, do prowadzenia której nie sposób wciąż dokładać, w szczególności gdy nasze skromne oszczędności są na wykończeniu lub też musimy się zadłużać."

Pismo do burmistrza kończą zapewnieniem, że do czasu wystąpienia stanu epidemii nigdy nie zalegali z należnym podatkiem od nieruchomości.

s/
najnowsze informacje
komentarze
jdg21:16, 22 czerwca 2020
Podatek od nieruchomości to promil kosztów prowadzenia biznesu, i jego umorzenie/zmniejszenie to żadna pomoc dla pojedynczego przedsiębiorcy. Natomiast dla miasta to istotne źródło dochodów, więc o co tu naprawdę chodzi? Jak dla mnie, te żądania to działanie na szkodę własnego miasta!
A tym, którym się wydaje, że płacą dużo przypominam, że ów podatek jest proporcjonalny do rozmiaru firmy i nominalnie dużo płacą ci, których na to stać.
Przyszły Burmistrz.14:47, 21 czerwca 2020
Wstydu nie macie krwiopijcy.
Zacznijcie wystawiać paragony i przestańcie płacić na lewo.
Wtedy pomyślimy.
Nowotarzan22:36, 20 czerwca 2020
Nie, nie o jeszcze raz nie! Naciągacze
nie wstyd ?13:24, 20 czerwca 2020
Chcą wycyckać i państwo i prezydenta i burmistrza jeszcze , a od siębie nic . Wstydziliby się te dziady . Najbogatsi , a udają największych dziadów. To jest tak - biedny nie pójdzie , bo go wstyd się przyznać ,że mu brak czegoś , a ci bez żadnych skrupułów zgarną bezwstydnie wszystko i jeszcze przyjdą na koniec roku do burmistrza by im podatek umorzył. Nie wstyd ?
Czarna13:23, 20 czerwca 2020
Również uważam ze należy się taka pomoc od miasta przedsiębiorcom co pomimo ciężkiej sytuacji utrzymują miejsca pracy. Jednorazowa bezzwrotna pożyczka 5000? Starcza na etat za 1 miesiąc za 1 pracownika i to nie w całości . Koszty zusu i podatku od pracowników są ogromne. Ci co siedzą na posadach i nie są przedsiębiorcami nie zrozumieją tego. Myślą ze tylko jest przychód ale nie rozróżniają już przychodu od dochodu. Skoro miasto stać w tak ciężkiej sytuacji na koncert z aut za który pewnie płaci ciężkie nasze pieniądze właśnie z podatków przedsiębiorców to chyba może na ten ciężki czas odpuścić podatek od nieruchomości . Dzięki temu więcej pracodawców utrzyma miejsca pracy mieszkańców
Powiatu nowotarskiego.
k09:44, 20 czerwca 2020
Te tzw. bezzwrotne pożyczki trzeba będzie rozliczać co do złotówki a jak nie do oddać kasę z odsetkami. W zależności od profilu firmy bardzo dokładnie jest opisane co można odliczać. Tak naprawdę to pomoc trafi jak zwykle do tych co jej potrzebują najmniej. Do dużych zakładów pracy i to oni przetrwają kryzys. Te tarcze to dobrze wyglądają tylko w telewizji a nie w realu.
jadzia09:30, 20 czerwca 2020
@PL ale żeby skorzystać to trzeba wypełniać wnioski itd A tu uchwala wejdzie w życie i masz zwolnienie.. @ Michał nie zapominaj że to działa w dwie strony, przedsiebiorcy bez pracowników którzy budują ich majątki tez nie istnieją, przecież żaden z nich nie stanie za 5 kasami, nie rozładuje towaru itd. @ radny może zrezygnuje Pan ze swojej diety??
PL18:37, 19 czerwca 2020
Podobno PiS dał wam 80 miliardów na ratowanie miejsc pracy i dadzą jeszcze z 200 miliardów hihihi .To co mało? A może ktoś tu kłamie?Głosujecie dalej na propagandę sukcesu to będzie dobrobyt jak w Afryce.
michał17:00, 19 czerwca 2020
do wszystkich tych co plują na przedsiębiorców-----zobaczymy jak będziecie płakać jak zaczniecie tracić miejsca pracy,a przy takich rządach to nie pytanie czy tylko kiedy -----serdecznie pozdrawiam
Okrzyk16:59, 19 czerwca 2020
@A zamiast godnie zapłacić mieszkańcom to wolą zatrudniać obcokrajowców ( nie mam nic przeciwko obcokrajowcom ) . Dziwne!!! Nasi mieszkańcy muszą wyjeżdżać za granicę bo kto za to wynagrodzenie co nasi przedsiębiorcy płacą przeżyje??? A teraz wszyscy wykorzystuja pandemie żeby jeszcze zarobić nie płacąc podatków. Niektórzy przecież mieli wzmożoną ruch!!!
A16:08, 19 czerwca 2020
@Oburzony
No właśnie, ciekawe ileż to ci przedsiębiorcy mieszkańców Nowego Targu zatrudniają, że Miasto ma im pomagać
poseł15:08, 19 czerwca 2020
Nowa Targowica gościła posłów PiSu kilkukrotnie, co to się stało że teraz koledzy nie pomogli? Biedactwa te Nowotarskie firmy, gołębie z rynku się w wami podzielą:)
Sąsiad15:03, 19 czerwca 2020
Ci z ulicy Długiej to naprawdę strasznie biedni hehehe
przedsiębiorcy14:29, 19 czerwca 2020
czas wyciągnąć wnioski i taczki i jeśli burmistrz po raz kolejny będzie miał nas w nosie zwyczajnie wywieźć go z urzędu
fiskus14:25, 19 czerwca 2020
Gdzie mozna dowiedziec sie jakie to firmy potrzebuja pomocy?Chetnie bym popatrzyl jacy oni sa biedni.
z miasta13:23, 19 czerwca 2020
a ja jestem małym przetsiębiorcą z 2 pracownikami i ani mi w głowie prosić o umorzenie..bo jak? jedni dostaną bo wyskomlą a reszta będzie miała drożej bo bilans sie musi zgadzać .. niech burmistrz zwolni aroganckich urzędników ..to samo w starostwie i wystarczy...
radny12:10, 19 czerwca 2020
Mieszkańcu
to co zostało zostanie przez panią Joannę wydane i jeszcze trzeba będzie dołożyć. Ile pójdzie na samochodowy koncert Zenka? 200, 300 czy 400 tysięcy? Zabawa, bale i kolesiostwo. Tyle w temacie
Oburzony11:15, 19 czerwca 2020
Bezzwrotne pożyczki były w Urzędzie Pracy na utrzymanie miejsc pracy dlatego chyba Przedsiebiorcy adres pomylili. Piszą jakby nie korzystali z postojowych, z PFR, ARP itd. Najgorzej jest teraz pracownikom a nie przedsiebiorcom a za nimi jakoś nikt się nie wstawi. Czesc naszych przedsiębiorców zatrudni obcokrajowców, więc dlaczego miasto ma wspierać kosztem wlasnych mieszkańców którym nie będzie za co drogi wybudowac itd. Od zawsze uczyli , że nawet firmy muszą trzymać na czarną godzinę
Normal11:07, 19 czerwca 2020
Absolutnie się nie zgadzam. A problem w tym że ceny i marże mają w Nowym Targu takie wysokie że większość kupuje przez internet !!!!!!!
Baca10:51, 19 czerwca 2020
Panie Burmistrzu zdecydowanie NIE.....
Przedsiębiorca10:42, 19 czerwca 2020
Piekarnia i Pizzeria? Nie wiem jaką trzeba być D.... żeby w okresie pandemia nie zarobić na tych produktach. Chyba trzeba zmienić branżę. Jestem właścicielem piekarni i pizzerii odnotowaliśmy największe obroty w naszej historii w tym okresie.
@10:27, 19 czerwca 2020
Bu ha ha ha. W jakim stopniu kryzys dotknął piekarzy? Przecież nikt chleba ludzie nie przestali jeść. A kuśnierze? Słów brak.To samo tyczy się Nowej Targowicy. Pizza w czasie korona ma się jeszcze lepiej jak przed . To widać po wydłużonym czasie oczekiwania na zamówienie. Trzeba nie mieć wstydu żeby chcieć żerować w takim momencie na reszcie mieszkańców. Może by tak opublikować tych 27 spryciarzy co to im się wydaje że płacić nie powinni ale np. podnajmującym opłatę naliczać to ich święte prawo !!! Pozdrawiam PSS Społem . Absolutnie NIE . Panie Burmistrzu.
Dariusz10:26, 19 czerwca 2020
No tak przedsiębiorcy nie płacić, a zwykłe szaraki płacić.
bułka z serem10:21, 19 czerwca 2020
A moze tym przedsiebiorca dac suchy prowiant do jedzenia bo bieda piszczy.
ANTY SOCIAL10:18, 19 czerwca 2020
Juz milionerzy płaczki lamentuja.Ja na miejscu burmistrza pokazalbym im gest Kozakiewicza.A na kontach kilka baniek a teraz uadaj biednych.
Besala10:00, 19 czerwca 2020
No to pozamiatane! Doradca burmistrza się wypowiedział w tej istotnej dla pracodawców i pracowników sprawie i pan burmistrz już nie musi problemu rozważać. Najważniejsze to zatrudnić kompetentnych doradców.
Kordian09:53, 19 czerwca 2020
No to panie Grzegorzu jak zwykle głowa w piasek i slogan na plakat że kocham i szanujem
Mieszkaniec09:51, 19 czerwca 2020
Wszystkie imprezy w 2020 roku zostały w zasadzie odwołane. W kasie zostało co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Nie widzę problemu, żeby te środki przeznaczyć na ratowanie miejsc pracy.

Chyba, że znowu coś wymyślą. Może koncert disco polo kosztował pół bańki?
Ciemniak09:47, 19 czerwca 2020
Panie burmistrzu ja jestem na nie!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij