Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
13°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.06.2020, 12:27 | czytano: 4717

Miliony dla podhalańskich szpitali (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Jestem głęboko wdzięczny za wysiłek i ofiarność tysięcy pracowników małopolskiej służby zdrowia. Zapewniam, że jako samorząd województwa robimy wszystko, by wesprzeć was w każdy możliwy sposób - mówił Witold Kozłowski. Marszałek przekazał dziś na ręce przedstawicieli szpitali pierwsze czeki na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do walki z pandemią.

Spotkanie połączone z oficjalnym przekazaniem czeków w ramach projektu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny odbyło się w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Małopolska przeznaczyła na walkę z koronawirusem i jego negatywnymi skutkami niemal miliard złotych. Pieniądze na łagodzenie skutków pandemii pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa. - Zarząd województwa uruchomił w tamach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet socjalny i edukacyjny, natomiast trzeci - to pakiet rozwoju - wymienia marszałek Kozłowski, dodają, że "angażowane są niebagatelne środki, w sumie to około miliarda zł na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki".

Na bezpośrednie leczenie chorych i ratowanie życia Małopolska przeznaczyła 190 mln. Pieniądze te w ramach projektu MTA - Pakiet Medyczny zostały skierowane na zakup wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej. Wachlarz zakupów jest szeroki od środków ochrony osobistej przez respiratory, po karetki. W sumie dla małopolskich szpitali kupiono 50 nowoczesnych, w pełni wyposażonych karetek.

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym marszałek przekazał pierwszy zestaw czeków. Zarząd województwa małopolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem kwotą ponad 2 mln na zakup dwóch karetek, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej. Również nowotarski szpital zakupić ma m. in. dwie karetki. Otrzymał na ten cel ok. 2,6 mln. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. S. Jasińskiego w Zakopanem za ponad 570 tys. kupić ma sprzęt medyczny i środki ochrony indywidualnej. Dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej przeznaczono ponad 1,7 mln na zakup karetki i innego sprzętu medycznego.

Z rąk marszałka czeki odebrali - Marek Wierzba dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im, Jana Pawła II, dr Józef Fortuna dyrektor ds. lecznictwa placówki w Suchej Beskidzkiej, Dariusz Grzywnowicz dyr. szpitala Wojewódzkiego w Zakopanem i Paweł Miskowski koordynator Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Zakopanem.

- Jestem głęboko wdzięczny za wysiłek i ofiarność tysięcy pracowników małopolskiej służby zdrowia. Zapewniam, że jako samorząd województwa robimy wszystko, by wesprzeć was w każdy możliwy sposób. Niech te czeki i tak bardzo dziś potrzebny sprzęt oraz specjalistyczne wyposażenie będą tego kolejnym dowodem - podsumował Witold Kozłowski.

Pieniądze i czeki w ramach Pakietu Medycznego MTA trafią do 46 partnerów z Małopolski.

opr. s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Mariusz16:32, 21 czerwca 2020
Dwa miesiące mieliście gdzieś sxpital. Nic nie było a teraz pieniądze rozdajecie przed wyborami. Kupowanie wyborców! Za nasze pieniądze. Jak trzeba dawać na szpital bo są braki to dyrekcję trzeba wymienić
Konkurs08:45, 21 czerwca 2020
Kogo brakuje na zdjęciach?
prawy i sprawiedliwy18:35, 19 czerwca 2020
A co z tym instruktorem narciarstwa co handlował maseczkami? Dobre informacje miał co nie? Gdzie są służby?
Ja bym nie dał rady15:58, 19 czerwca 2020
Ja tak patrzę na pana marszałka i widzę, że ten jego wieki trud pracy dla województwa całkiem mu służy. Im więcej pracuje dla naszego dobra, tym jest ładniejszy.
ss14:30, 19 czerwca 2020
Dodrukowali przeszło sto miliardów bez pokrycia to cóż to jest rozdawać,
Przedwyborczy14:09, 19 czerwca 2020
Kwestia czasu jak znowu zaczniemy dostawać wypłaty miesięczne w milionach Ministerstwo już za worki które kosztowały 70 groszy płaci po 120 złotych nie wspomnę o respiratorach od handlarza bronią gdzie przepłacają trzy krotnie
turysta z plecakiem13:35, 19 czerwca 2020
AHA Obiecanki cacanki .--------------
Miecio13:27, 19 czerwca 2020
Pieniądze od wyimaginowanej wspólnoty...... Dyrektrorzy z nadania PiS powinni tych pieniędzy nie przyjmować ????
leming doskonały12:37, 19 czerwca 2020
Qwa - o czym ten człowiek mówi - NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ PANDEMII - używanie określeń "epidemia - pandemia" przez rządzących i środki masowego przekazu jest celowe, bo wywołać w społeczeństwie lęk, strach, bo takich ludzi najlepiej jest zmanipulować, takim osobnikom można wmówić wszystko i przede wszystkim ograniczyć do maksimum ich prawa - wolność, tworząc z nich niewolników, którzy jak mawiał Premier Morawiecki " mają zap...ać za miskę ryżu" Dotarło ???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij