Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clouds
13°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.07.2020, 09:28 | czytano: 2508

Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w Zakopanem i jednego w Nowym Targu

zdj. Podhale24

Małopolskie szpitale sieciowe dostaną na swoje funkcjonowanie dodatkowo ponad 26,5 mln zł. Dotyczy to także szpitali podhalańskich. Chodzi o Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu oraz Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego, Samodzielny Publiczny Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr. Sokołowskiego i Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem.

Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydowały, że od tego miesiąca o 3 proc. zwiększy się wycena świadczeń udzielanych przez placówki należące do tzw. sieci szpitali. Zarządzenia prezesa NFZ Adama Niedzielskiego w tej sprawie zostały już podpisane. W ich efekcie szpitale sieciowe w całej Polsce na leczenie pacjentów dostaną dodatkowo 302 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszu zapasowego NFZ.

Do Małopolski z tej kwoty trafi ponad 26,5 mln zł. Z dodatkowej puli Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w ramach comiesięcznego ryczałtu zapłaci regionalnym placówkom więcej za chorych przyjmowanych m.in. na oddziałach ortopedii, kardiologii czy interny. Obecnie trwają analizy dotyczące podziału dodatkowych środków pomiędzy szpitale należące do sieci szpitali w naszym regionie.

Nowe wyceny obowiązują od 1 lipca, czyli w tym samym czasie, gdy wzrosła kwota bazowa wynikająca z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych.

- Lipcowa podwyżka to już kolejny zastrzyk finansowy dla placówek, które odpowiadają za leczenie pacjentów w naszym regionie. W lutym i marcu do Małopolskiego OW NFZ trafiły dodatkowe środki, dzięki którym zwiększyły się m.in. ryczałty małopolskich szpitali sieciowych. Pula przeznaczona na ich funkcjonowanie wzrosła wówczas o blisko 68 mln zł – do 2 097, 3 mln zł. Większe pieniądze trafiły również do części ambulatoryjnych poradni specjalistycznych. Wyższe kontrakty dostały przychodnie kardiologiczne, endokrynologiczne, urazowo-ortopedyczne oraz neurologiczne. Łącznie na sfinansowanie ich pracy przeznaczono dodatkowo ok. 50 mln zł - informuje Iwona Krzywda z Małopolskiego OW NFZ w Krakowie.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Ginekolog14:30, 4 lipca 2020
Wreszcie dostanę większy konkrakt
Zakopian08:15, 4 lipca 2020
A nie szpital PDRODZENIE
opiekunka10:00, 3 lipca 2020
A co z Domami Pomocy Społecznej, gdzie te obiecane pieniądze bo my ich nie widzimy????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij