Środa, 05 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Nowy Targ i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
15°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Clouds
18°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.07.2020, 18:21 | czytano: 7673

Miasto będzie rekwirować porzucone hulajnogi

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem

Zakopane chce się rozprawić z kontrowersyjną działalnością. Porzucane, zostawiane gdzie popadnie na terenie miasta hulajnogi stają się anty-reklamą Zakopanego.

Jakiś czas temu na terenie Zakopanego pojawiły się elektryczne hulajnogi. Parkowane są one w sposób przypadkowy, utrudniając poruszanie się pieszym, a także często zagrażając bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu.

- Przypominamy, że na terenie Parku Kulturowego wprowadzony został zakaz prowadzenia działalności usługowej i handlowej poza lokalem z nielicznymi wyjątkami. Wypożyczenie hulajnogi na terenie parku nie stanowi takiego wyjątku - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Zakopanem. - Ponadto na terenie parku obowiązuje zakaz lokalizowania wszelkiego rodzaju tablic, napisów, ogłoszeń reklamowych i innych znaków. Na każdej hulajnodze znajduje się informacja reklamowa niosąca przekaz marketingowy. Narusza to obowiązujące zasady, a zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, przedmioty które służą łamaniu zapisów parku, ulec mogą przepadkowi.

Z tego też powodu miasto zapowiada, że służby miejskie będą rekwirować wszystkie tego typu pojazdy pozostawione na terenie Parku Kulturowego Krupówki.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Podhalanin14:36, 9 lipca 2020
W Warszawie z hulajnogami nie ma problemu tak samo w Krakowie a w Zakopanym to ciągle ze wszystkim mają problem co kolwiek by zrobić zazdrość i pycha górali Zakopiańskich
Ja tylko przejazdem11:09, 9 lipca 2020
Przydałoby się tym, którzy porzucają te hulajnogi gdzie popadnie, minimum empatii dla innych - to poważnie niebezpieczeństwo dla niewidomych i niedowidzących, poważne utrudnienie dla ludzi o ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się i wreszcie pułapka na ty, którzy akurat spojrzeli gdzie indziej.
A problem się znaczeni zmniejsza, kiedy dostawca hulajnóg wymusza dodatkową opłatę za pozostawienie hulajnogi nie tak, jak należy
Joanna09:16, 9 lipca 2020
żule nikomu na Krupówkach z Urzędu nie przeszkadzają, pseudo maskotki też, ale hulajnogi przeszkadzają? Zenek to jest antyreklama a nie hulajnogi.....
ww08:22, 9 lipca 2020
i super-prawo trza respektowac
Zenobiusz00:05, 9 lipca 2020
Tak jest na całym świecie,Dorula byłeś kany ?
henio_benio22:50, 8 lipca 2020
Byłem w Los Angeles niedawno i jest to widok powszechny w US. Wydaje mi się, że tak jest na całym świecie, nikomu to raczej nie przeszkadza. Czyżby u nas musi być zawsze inaczej ?
wg22:24, 8 lipca 2020
Jak malowałem dach i chciałem postawić drabinę na chodniku to musiałem zgłosić i zapłacić za zajęcie pasa drogowego. To hulajnogi (działalność gospodarcza na własnoąci miejskiej) też chyba powinna podlegać opłatom.
monika19:05, 8 lipca 2020
świetna decyzja
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij