Środa, 05 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Zakopane i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
15°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Clouds
18°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2020, 15:09 | czytano: 23665

Sanepid zarządził kwarantanne dla kilkudziesięciu osób z Podhala

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Sanepid zdecydował o kierowaniu na obowiązkową kwarantanne ok. 60 osób, które uczestniczyły w pogrzebie Zofii Karpiel - Bułecki.

To przede wszystkim członkowie najbliższej rodziny Ciotki Bułeckuli.

Liczba ta może ulec zmianie, bowiem wciąż trwają badania osób, które zgodnie z apelem Sanepidu - zaczęły się zgłaszać do szpitala celem pobrania wymazu. Chodzi o uczestników pogrzebu oraz stypy. Wyniki testów znane mają być za kilka dni.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Wektor23:56, 14 lipca 2020
Do Stąd:

Moż bardziej żeczowo???

Do Warto posłuchać!:

Ty jesteś omnibusem, czy Łysekiem z pokładu idy.
Byrko12:48, 13 lipca 2020
Ale paranoja!
Stąd15:37, 11 lipca 2020
Do Warto posłuchać!
"... tylko wystarczy ruszyć mózgiem", "Kto kumaty to kuma..." - proszę więc zastosować się do swoich własnych słów, wykorzystać mózg oraz zdolność "kumania", przeczytać mój tekst jeszcze raz i postarać się go zrozumieć - jest w nim mowa o BRAKU empatii i życzliwości ze strony komentujących w stosunku do innych znajdujących się w niełatwej sytuacji, w tym wypadku w chorobie lub zagrożeniu tą chorobą oraz w stosunku do osób w jakikolwiek sposób (służba zdrowia, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych i inni) zaangażowanych w niesienie pomocy. Tak trudno to zrozumieć? Jeśli nigdy Pan/Pani nie doświadczył/a poważnej choroby (ja i moi bliscy mamy nieco inne, dosyć przykre doświadczenia w tym względzie), stresu z nią związanego, pobytu w izolacji, pod respiratorem i innymi medycznymi urządzeniami, bezradności i zdania na życzliwość i pomoc innych - to jest Pan/Pani szczęściarzem, proszę się tym cieszyć i mieć nadzieję, że to Pana/Panią nie spotka, a w razie gdyby, to otrzyma Pan/Pani prawdziwe, życzliwe i profesjonalne wsparcie, a nie pseudo - naukowe i pseudo - medyczne porady typu: "nie dajcie się zwariować", to "problem bardzo wyolbrzymiony", itd.
A co do "Gdyby było tak źle, ogłosiliby stan wyjątkowy" - a niby kto miałby to zrobić??? - Ten rząd, któremu zależy tylko na utrzymaniu władzy, a nie na ludziach - "Patrząc na działania rządu to wszystko się kupy nie trzyma" - Pana/Pani słowa, ten rząd, który zatrudnia ministra, o którym sam Pan/Pani pisze - "Nawet minister zachowuje się niepoważnie i zmienia zdanie na zawołanie." To teraz moja prośba - proszę ruszyć głową zgodnie z zasadami logiki. Wiedza i nauka w niczym Panu/Pani nie zaszkodzą, ich brak może. Dzięki za pozdrowienia i życzenia. Odwzajemniam je.
jaga215:14, 11 lipca 2020
@ Wektor . Musi umrzeć ileś tam raczej siebie nie brałeś pod uwagę. Wszystko przed nami , wirusa nie powinno być a jest
Warto posłuchać!13:24, 11 lipca 2020
@Stąd
Nikt nie chce się wymądrzać, ale nie uważasz, że problem jest nie trochę, ale bardzo wyolbrzymiony?!
Nie można ludziom zdrowym ograniczać ich swobód obywatelskich opierając się na nie wiadomo skąd pochodzących informacjach. Nawet minister zachowuje się niepoważnie i zmienia zdanie na zawołanie. To normalne?!
Jednego dnia wolno, drugiego nie wolno
Patrząc na działania rządu to wszystko się kupy nie trzyma. Tu nie trzeba być jakimś uczonym czy doktorem czy profesorem, tylko wystarczy ruszyć mózgiem

Gdyby było tak źle, ogłosiliby stan wyjątkowy.
Kto kumaty to kuma, a kto nie, to choćby mu wiedzę do głowy łopatą wbijano i tak nie załapie :)

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku i wszystkim zdrowia życzę i nie dajcie się zwariować :)
Fifarafa13:22, 11 lipca 2020
Do Ludzie błagam myślcie - ja dobrze wiem co zrozumiałam a najbardziej mnir wkur****inteligenci, którzy mówią mi jak mam myśleć i jak rozumieć!!!! Jak dla mnie to ty zacznij myśleć...skoro pisze, że rząd i kościół dobiera się nam do macic a ty mi piszesz, że nie zrozumialas/es.
LUDZIE BŁAGAM - MYŚLCIE !!!!!!!!!11:44, 11 lipca 2020
@Fifarafa
Nie zrozumiałeś/aś
Mam dość durnych wiadomości, każdy normalny człowiek wie, że:
NIE MA ŻADNEJ PANDEMII !!!
(co nie znaczy, że wirusa w ogóle nie ma)
Ludzie nasłuchają i naoglądają się wiadomości w TV, a ci robią im wodę z mózgu.
Teraz jak zamkną szkoły od września, to dopiero będzie się im łatwo sterowało tłumem analfabetów. Poziom nauczania z roku na rok był coraz gorszy i.................. najlepiej je teraz zamknąć. Nie mogliby zamknąć bez powodu, a pandemia daje im do tego "prawo" . Będzie coraz głupsze bezmyślne społeczeństwo, którym będą mogli sterować.
nil11:01, 11 lipca 2020
Trza było badać ludzi przed stypą a nie po, to by się żaden wirus nie rozniósł.
Fifarafa10:51, 11 lipca 2020
Do Urojona pandemia :a co sanepidowi do tego?! Wystarczy, że politycy i kościół dopier**** się do naszych macic a ty jeszcze chcesz sanepid w to mieszać?!
Stąd09:37, 11 lipca 2020
Z pewnością wszystkie przemądre komentarze, mądrzejsze od wiedzy zdobywanej z trudem, latami przez epidemiologów i wirusologów, są bardzo "pomocne" w tej trudnej sytuacji - zapewniają osoby, które są zarażone, chore, przebywające w izolacji w szpitalu czy w domu i te, które w niepewności i zapewne obawie czekają na wyniki badań lub jeszcze na samo badanie, o "ogromnej życzliwości i wsparciu" ze strony komentujących. Również osoby - personel medyczny, pracownicy stacji sanitarno - epidemiologicznych, które służą realną pomocą chorym, zarażonym, oczekującym na badanie czy na wyniki badań, czują z całą pewnością tę "życzliwość i docenienie" ich wysiłków na rzecz innych ze strony komentatorów. Oto kolejny dowód na co najmniej dwie sprawy: 1. Polak (jak w tych dowcipach o Polakach, Niemcach, Amerykanach i Rosjanach), dziwnym trafem jest zawsze najmądrzejszy i to w absolutnie każdej dziedzinie. 2. W piekle (w schematycznej jego wizji) jedynie przy polskim kotle nie potrzeba strażnika pilnującego, by "lokatorzy" kotła nie próbowali z niego wyjść - nikt się z "polskiego kociołka" nie wydostanie, już rodacy o to zadbają ściągając potencjalnego uciekiniera w dół.
Przykre, że zwykła ludzka życzliwość i umiejętność empatii przegrywają z przemądrzałością.
UROJONA PANDEMIA !!!!06:01, 11 lipca 2020
Może sanepid zajmie się nienarodzonymi dziećmi, które codziennie są zabijane !!!
A nie pompuje sztucznej pandemii, której nie ma
Choroba bezobjawowa ?!?! - Cóż to jest bezobjawowa??!?!?

Ktoś wymyślił durne hasło i jest powielane na potęgę!!!!

Jak może być choroba bezobjawowa?!
PO PROSTU NIE MA ŻADNEJ CHOROBY!!!!!!!!!!!!
plandemia23:02, 10 lipca 2020
rozumie ze sanepid bedzie utrzymywac tych ludzi,placic im rachunki
Wektor22:37, 10 lipca 2020
Na końcu napisałem, cytuje; "Na dzień dzisiejszy, nie ma sensu więcej o tym
pisać:(". Dlatego właśnie postanowiłem napisać coś zupełnie innego do adwersarza
z nadzieją, że zrozumie aluzje, co do toku jego rozumowania, ale nadwyraźniej
nie odniosło to skutku. Temat pandemii mnie nudzi, ponieważ jest komiksowy i
niekonstruktywny, aby o nim pisać, zajmować się nim. Przerzucanie się racjami,
które nie mają uzasadnienia naukowego i logicznego, nie mają sensu. AMEN.
leming doskonały22:24, 10 lipca 2020
@Dr.Edke
Ja żyję w świecie realnym - tu i teraz i mam się dobrze - to Ty żyjesz w świecie wymyślonym przez polityków, w lęku, strachu, bo takie osoby są najbardziej podatne na manipulację a co za tym idzie można im ograniczyć wolność - narzucić tok myślenia, czego Ty jesteś najlepszym przykładem. "Jeśli zrezygnujesz z wolności na rzecz bezpieczeństwa, nie będziesz miał żadnej z tych rzeczy"
korona ściema22:20, 10 lipca 2020
zgadzam się z "leming doskonały", dlaczego na wiecach nie ma żadnych zarażeń, ludzie stoją obok siebie bez maseczek, a tylko niby na weselach się zarażają, na pogrzebie i innych tym podobnych imprezach. Jestem zirytowany że ludzie są tak naiwni i wierzą w tę ściemę...
z Podhala...22:16, 10 lipca 2020
Colombo , mos racje , no ta zaraza moze siye łozyjść PO całym Podholu ...
Wystarczy nie głosować na ŚCIEKI Z WISŁY...
leming doskonały22:14, 10 lipca 2020
@Ja tylko przejazdem
Tak - wykrzyczałem prawdę, której Ty nie chcesz widzieć i nie akceptujesz, ba - odnoszę się do faktów wypowiadanych przez lekarzy, specjalistów - ekspertów wirusologów - epidemiologów, którzy głośno mówią, że nie ma żadnej pandemii poza wrzawą medialną - strachem, lękiem nakręcanym przez środki masowego przekazu - wszystkie. Jeżeli nie widzisz faktów - rzeczy oczywistych, to może znaczyć tylko jedno, że jesteś przestraszonym, zmanipulowanym człowiekiem, schowanym za maseczką i czekającym na panaceum - szczepionkę, lekarstwo p/covid, które będzie tak skuteczne jak szczepionki p/grypie. Otwórz oczy - przestań się bać, zacznij racjonalnie myśleć a gwarantuję Ci, że będziesz zdrowszy.
Ja tylko przejazdem22:02, 10 lipca 2020
@tak na marginesie
To jest tak, jak chłop wejdzie do baru i wmiesza się w dyskusję, która toczy się od jakiegoś czasu.
Takich nikt nie lubi...
leming doskonały22:01, 10 lipca 2020
@Wektor
Większych bredni dawno nie czytałem - wpierw piszesz - prognozujesz, że musi umrzeć 5000 Podhalan na covid, twierdząc, że rozsądek umarł i nie wiadomo, kiedy ponownie się narodzi, potem coś pleciesz o "sekcie czerwonego odkupienia" twierdząc, że to komunizm, socjalizm zmodyfikowany, potem znów coś o tolerancji - czy ktoś coś rozumie z Twojej wypowiedzi ??? - bo dla mnie to stek bzdur - " ni przypiąć, ni przyłatać"
Dr.Edke21:42, 10 lipca 2020
@leming doskonaly
Sądzę że tobie nic już nie pomoże,ani najlepszy znachor...Zyj sobie w tym swoim wyimaginowanym świecie.
Wicher21:27, 10 lipca 2020
Widać komu jest potrzebny sanepid :) cały te cyrk wyreżyserowany przez masonów i media to ściema której nie wymyśliłby nawet Goebbels ! Ludziska otwórzcie ślepia !!!
Sanepid21:07, 10 lipca 2020
Natychmiast przebadać Trzaskowskiego ! Był i miał kontakt z tymi ludźmi. I dalej , przebadać wszystkich co po tym wydarzeniu mieli kontakt z p. Trzaskowskim.I natychmiast zarządzić kwarantannę dla tych nieszczęśników .
Przestroga20:54, 10 lipca 2020
I to się może powtórzyć na innych zgromadzeniach. Imprezy podobno do 150 osób, czy to jest przestrzegane? chyba nie, wójtowie, burmistrzowie muszą pilnować imprez, bo są za to odpowiedzialni
tak na marginesie20:52, 10 lipca 2020
@Ja tylko przejazdem
Urwałeś się człowieku ni z gruchy ni z pietruchy, i brednie to Ty wypisujesz ;)
Nie było i nie ma żadnej pandemii, wirus jest tak, jak inne wirusy. Lekarze całego świata przerywają zmowę milczenia !!!!!
Niektórzy dyrektorzy szpitali w wiadomościach usłyszeli, że w ich szpitalu jest wirus, którego tak naprawdę nie ma w ich szpitalu.
Ktoś sieje panikę strasząc ludzi, a Ci jak stado baranów wierzą w TV-BOGA :)
zenek20:52, 10 lipca 2020
Zauważyć można, że panicznie boją się tylko wyborcy PIS I PO wirusa, którego nie ma :)
Pozdrowienia dla przestraszonych :)
Wektor20:23, 10 lipca 2020
Do leming doskonały:

Lewactwo w odmianie dzisiejszej, czyli SEKTA CZERWONEGO ODKUPIENIA, to komunizm, socjalizm
zmodyfikowany. Kluczowe jest tu słowo tolerancja, które jest na sztandarach tej sekty.
Tolerancja jest papierkiem lakmusowym w ocenie tej czerwonej ośmiornicy, która znowu
zagraża Polsce. I jak się okazuje nie tylko Polsce, wystarczy włączyć telewizornie.
Krótko mówiąc, czym jest tolerancja jedno kierunkowa?
TOLERANCJA JEDNO KIERUNKOWA to nic innego jak, NIE TOLERUJEMY WAS, ale WY TOLERUJCIE NAS,
bo my TAK CHCEMY. To jak dziecko, które płacze i wije się na podłodze w sklepie, żądając
od rodzica, aby mu kupiła kolejną zabawkę, BO CHCE.
Abel19:59, 10 lipca 2020
Proponuję wykonc testy pracownikom sanepidu natychmiast
Ja tylko przejazdem19:52, 10 lipca 2020
@leming doskonaly
Brednie wykrzykiwane głośno (wielkie litery w postach) pozostają bredniami, tyle tylko, że głośnymi.
Nie odnosisz się do faktów, któŕe są dla Ciebie niewygodne. Podstawowym błęde. Twojego rozumowania jest fakt, że sądzisz, że świat jest dokładnie taki jak twoje podworko tylko nieco większy. Mylisz się, świat inny...
leming doskonały19:11, 10 lipca 2020
@Wektor

Przestań oglądać tv - wszystkie i straszyć ludzi , że z powodu covid na Podhalu umrze 5000 ludzi. Puknij się w czoło nim następnym razem napiszesz tego typu bzdury. Od połowy marca do dzisiaj, jeszcze nikt na Podhalu, Orawie, Spiszu z powodu tej "choroby" nie umarł i raczej nie umrze, bo plandemii NIE BYŁO i NIE MA, czego dowodzą spotkania wyborcze kandydatów na prezydenta, na których NIKT WŁĄCZNIE Z KANDYDATAMI NIE PRZESTRZEGA USTAWY EPIDEMICZNEJ - mówi Ci to coś ??? czy dalej wierzysz w tą "straszną chorobę". Zacznij myśleć racjonalnie a będziesz zdrowszy.
wiesniak18:11, 10 lipca 2020
to se muzykancio pograli
Ja17:55, 10 lipca 2020
Do Colombo

Masz problem - spróbuj to leczyć
...16:56, 10 lipca 2020
zamknąć sanepid
Wektor15:49, 10 lipca 2020
Na Podhalu musi umrzeć 5000 tys. osób na COVID-19, wtedy rzeczowo można będzie o tym
rozmawiać. Oczywiście nikomu nie życzę, ale rozsądek umarł i niewiadomo, kiedy ponownie
się narodzi. To znaczy, wiadomo, ale człowiek zawsze mądry po szkodzie. AMEN.
Na dzień dzisiejszy, nie ma sensu więcej o tym pisać:(.
Colombo15:37, 10 lipca 2020
A ten kandydat z POżal się Bożej łaski, który niedawno był w ich progach to też POwinien zrobić test, bo może roznosić to świństwo PO całej Polsce.
Janosik15:34, 10 lipca 2020
Brawo Zakopane, jak zwykle musicie wszystko robić z wielką pompą, niech widzą kto był i co jadł na stypie! Wystarczyło zrobić mały, skromny pogrzeb, myślę że Ciotecka by się nie obraziła. Teraz będziemy mieć wylęgarnie wirusa.
+15:27, 10 lipca 2020
Kilka dni ...

Good luck and have fun
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij