Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clear
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 36
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.07.2020, 10:37 | czytano: 10422

Koronawirus - siedem nowych przypadków w podhalańskich powiatach

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 22 kobiety i 21 mężczyzn, w wieku od 15 do 76 lat. W tej grupie jest 5 osób z powiatu tatrzańskiego i 2 z nowotarskiego. Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 9 do 71 lat, z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, suskiego, nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, wielickiego, olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1419 ozdrowieńców.

Zmarła jedna osoba. To 80-letni mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
medyk10:02, 20 lipca 2020
Sączek do płuc, padłem. Wodę możesz ściągać jeżeli gromadzi się w jamie opłucnowej, w ARDS płyn jest w pęcherzykach płucnych, których człowiek ma kilka milionów, w dodatku musiałbyś je wszystkie poprzebijac próbując odbarczyc z nich płyn. Pobyt na oddziale pulmonologicznym a wiedza medyczna to dwie różne sprawy. Ja ze swojej strony kończę dyskusję, bo widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz. Życzę zdrowia i dużo rozsadku oraz pokory.
kalkulator - leming doskonaly13:50, 18 lipca 2020
@heheszki
do kompletu dopisz jeszcze xyz, optymista, medyk, baciok,qwerty, burok, gorol itd itp.
heheszki13:19, 18 lipca 2020
Uwaga do @@Leming doskonały i kalkulator - zdecyduj się człowieku na jeden podpis. Rozmowa samego ze sobą to też objaw choroby.

Prosty program/nakładka pokazuje że piszesz z tego samego urządzenia. Masz ludzi za idiotów?
kalkulator13:06, 18 lipca 2020
@medyk
A słyszałeś o czymś takim jak sączek, albo "ściąganie" strzykawą wody z płuc ??? - wiem co mówię, bo kilka miesięcy na oddziale pulmonologicznym przeleżałem i mam wiedzę w tym temacie, - żeby "łykać" Twoje "rewelacje" Symptomy, które przypisujesz słynnemu "covidowi" jak ulał pasują do grypy, na którą ludzie umierali i będą umierać. Mam świadomość, że jestem w grupie wysokiego ryzyka ale ze względów zdrowotnych maseczki nie nosiłem i nie będę nosił, bo pandemii nie było i nie ma i o dziwo nic mi nie dolega. Rządowej jak i Twojej propagandy nie kupuję, ba rząd powoli wycofuje się ze swoich decyzji znosząc kolejne restrykcje a jak to ktoś powiedział, kozłem ofiarnym zostanie Pan Szumowski.
medyk11:22, 16 lipca 2020
Do @Optymista, kalkulator
Jeśli bezpośrednią przyczyną zgonu był ARDS spowodowany COVID-19, dla osób nie w temacie taka osoba po prostu się udusi bo w płucach ma pełno wody, to tak przyczyną jest COVID.
Jeśli zmarła z wykrwawienia, zawału serca, urazu to nie, przyczyną nie jest COVID-19.
Według mnie media zrobiły chcąc uspokoić ludzi, że osoby umierające na COVID-19 często chorują też na inne choroby zrobiły społeczeństwu straszna krzywdę, bo ludzie to interpretują w drugą stronę i jest podstawą do szerzenia teorii spiskowych. Chętnych niedowiarków zapraszam na wolontariat do szpitala zakaźnego, skoro to taki "niegroźny wirus" to nie powinniście się obawiać zakażenia :)
Smutne, że żyjemy w czasach, gdzie trzeba tłumaczyć takie oczywiste sprawy.
kalkulator22:15, 15 lipca 2020
@medyk
a jak ktoś miał gruźlicę, sarkoidozę,grzybicę płuc, nowotwór płuc, 30-40 lat palenia papierosów i wiele innych chorób układu oddechowego lub złapał na starość alergię, to co ??? - wszystko idzie pod covid ???
kasandra21:47, 15 lipca 2020
Pewnikiem wirusa przywlekli z Warszawy na wiec wyborczy,
Optymista21:26, 15 lipca 2020
@medyk
Osoba chora na tą "straszną chorobę"w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła kończynę i się wykrwawiła.
Pytanie: Na co zmarła ?
Odpowiedź; Na COVID-19
medyk18:50, 15 lipca 2020
Do @Gy
Nie potrzeba sekcji zwłok, żeby stwierdzić, że przyczyną zgonu był COVID-19. Śmierć następuje w wyniku rozwoju ciężkiej niewydolności oddechowej w wyniku ARDS, wystarczą badania obrazowe, żeby to rozpoznać ;)
Zaniepokojony18:16, 15 lipca 2020
A dlaczego nikt nie mówi o przypadku pracownika gminy Szaflary? Gmina normalnie pracuje, a podejrzenie zakażenia osoba miała już kilka dni temu... Pracownicy mają rodziny (mężowie i żony też pracują w innych miejscach i potencjalnie dalej roznoszą wirusa), spotykają się z innymi, a sanepid czeka aż pracownik poda listę osób, z którymi miał kontakt... Ten apel kierowany jest do sanepidu lub władz gminy, aby podjęli jakieś działa i przebadali pracowników! Oczywiście nikt nie piętnuje zakażonego, bo może to spotkać każdego z nas.
antyświatło17:01, 15 lipca 2020
Do trohę to dziwne
To chyba dobrze że ludzie poszli na wybory czy źle bo nie ogarniam Twojego toku rozumowania
Gy13:35, 15 lipca 2020
Przed wyborami premier mówił nie bójcie się wirusa wirus nie groźny idźmy wszyscy na wybory a po wyborach co siedźmy znów w domu ! Dość tej propagandy. Choroba która nie ma objawów haha
leming doskonały12:37, 15 lipca 2020
Skąd wiadomo, że przyczyną zgonu 80 letniej osoby był COVID-19 a nie choroby, na które ta osoba chorowała, skoro nie przeprowadzono sekcji zwłok??? - bo o tym w komunikacie ani zdania. Czyli wszyscy umierają na covid-19 a inne choroby nie istnieją??? Tak się robi ludzi w bambuko, nakręcając przy okazji spiralę strachu i ręcznie manipulując statystykami kto na co umarł.
Skarabeusz12:11, 15 lipca 2020
To już jest nudne. Kto się jeszcze tym interesuje?
Trochę to dziwne.11:32, 15 lipca 2020
Teraz ujawniają. Przecież te wszystkie zarażenia były przed wyborami. Co, nie wolno było podawać, ludzie by nie poszli na wybory. To jest dopiero polityka i gdzie jest prawda, ta właściwa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij