Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.07.2020, 12:41 | czytano: 1503

Aplikacja "Moje Odpady" w gminie Lipnica Wielka

Od 1 lipca gmina Lipnica Wielka jako jedna z pierwszych w województwie małopolskim wdrożyła innowacyjną, darmową aplikację mobilną dla mieszkańców „Moje Odpady-Harmonogram wywozu odpadów".

- Jej naczelnym zadaniem jest ułatwienie dostępu do harmonogramu wywozu odpadów komunalnych. Zastała ona wprowadzona z myślą o nowoczesnych zdobyczach techniki w celu zastosowania postępowej alternatywy do tradycyjnych form przekazywania informacji lokalnej społeczności. Gmina sięgając po nowoczesne technologie, chce podnieść świadomość ekologiczną oraz zachęcić mieszkańców do odpowiedniego segregowania odpadów. Aplikację można ją pobrać na telefon, smartfon czy tablet działający w oparciu o system Android i iOS - wyjaśnia wójt Mateusz Lichosyt.

Za pomocą aplikacji można poznać bieżące terminy odbioru śmieci, otrzymywać powiadomienia, w celu przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu odpadów. Na dzień przed odbiorem aplikacja wysyła wiadomość SMS o rodzaju frakcji, który jest odbierany w dany dzień. Dzięki tej funkcji znika konieczność bieżącego śledzenia terminarza.

To także możliwość uzyskania informacji na temat punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, dowiedzenia się między innymi: w jakich godzinach jest czynny dany punkt oraz jakie odpady komunalne są tam przyjmowane. Za jej pomocą można też zgłosić nielegalne wysypisko - wystarczy zrobić zdjęcie oraz użyć bieżącej lokalizacji do określenia miejsca. Powiadomienia zostają anonimowe i automatycznie są przesyłane do lokalnej obsługi komunalnej.

Aplikacja pozwala na przesłanie informacji o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach.

- Dzięki aplikacji można podnieść poziom swojej wiedzy na temat segregacji odpadów. ”Moje odpady” dysponuje słownikiem odpadowym, dzięki któremu można sprawdzić jak poprawnie segregować i wrzucać odpady do poszczególnych pojemników, a także poznać nowinki ekologiczne, które wyświetlane są po potrząśnięciu urządzeniem - dodaje wójt Lipnicy Wielkiej.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Gorol19:42, 16 lipca 2020
U nos w gminie kcielime kupić ino to kostowalo 50 tysyncy
mirek17:23, 16 lipca 2020
ile za taką aplikację zapłaciła gmina ???
lukasz13:38, 16 lipca 2020
super - zróbcie taką na nowy targ
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij