Czwartek, 05 sierpień 2021, Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
16°
Wiatr: 10.656 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
17°
Wiatr: 10.584 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
16°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
18°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
15°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 99 %
27.07.2020, 18:34 | czytano: 10113

Dlaczego nowotarski Rynek nie nadaje się na organizację wszystkich imprez? Urzędnik wytłumaczył

NOWY TARG. Podczas dzisiejszej sesji pojawił się wątek opisywanej przez nas sprawy odmowy zorganizowania na Rynku przez mieszkańców obchodów Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Jeden z radnych prosił, by Urząd Miasta "zweryfikował swoją decyzję". Stanowisko UM zadziwia, bo wbrew własnym argumentom Miasto zamierza samo zrobić to, czego odmawia mieszkańcom.

Przypomnijmy - Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć", która co roku przygotowuje obchody rocznic wydarzeń patriotycznych, zwróciła się do władz Miasta z prośbą o wydzierżawienie części płyty Rynku, by z powodu obowiązujących obostrzeń sanitarnych - "dać możliwość większej liczbie osób wzięcia udziału w uroczystościach". W planach było "postawienie szpitala polowego, kuchni, poczty powstańczej, organizacja koncertu pieśni powstańczych i krótkiej rekonstrukcji historycznej". Urząd Miasta ręką kierownika Referatu Sportu i Turystyki odpisał, że Rynek dobrym miejscem nie jest, bo hałas będzie przeszkadzał m. in. klientom kawiarenek.

"Jesteśmy powiązani z kosmosem i gołębiami"

W trakcie dzisiejszej sesji radny Paweł Liszka zapytał ile budżet miasta kosztowało zorganizowanie kilkudniowej imprezy z food trakami na Rynku oraz ile miasto na tym wydarzeniu zarobiło - m. in. za wynajęcie powierzchni głównego placu. Naczelnik Wydziału Promocji Katarzyna Put powiedziała, że "impreza była bez kosztów". - Nie było żadnej umowy dzierżawy, udostępniliśmy Rynek za darmo, a koszty za wykorzystaną energię elektryczną pokrył organizator - wyjaśniła.

- Na imprezę komercyjną Rynek był za darmo, a mieszkańcom chcącym zapłacić - odmówiono? Dlaczego stowarzyszenie nie uzyskało zgody? - dziwił się radny Paweł Liszka. W odpowiedzi wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek stwierdził, że te sprawy nie są powiązane. Wobec protestów radnego, powtórzył, że to nie ma związku z tym punktem sesji, czyli "sprawozdaniem burmistrza". - Patrząc na niebo to też jesteśmy powiązani z kosmosem i gołębiami - bronił swojego stanowiska wiceburmistrz. W tej sytuacji radny zapowiedział, że do sprawy wróci pod koniec sesji w "wolnych wnioskach".

Tak też się stało.

Godzina "W", czyli 1 sierpnia g. 17.00 nie pasuje do wizji korzystania z Rynku

Odpowiedzi radnemu udzielał Arkadiusz Szymczyk. - Miasto nie odmówiło realizacji wydarzenia, tylko wskazało inne miejsce, przy Kopcu Wolności, które było już było miejscem wielu wydarzeń związanych z inicjatywami patriotycznymi i samo ma charakter historyczny. Wybierając to miejsce braliśmy pod uwagę analizę całokształtu wydarzenia, a także porę dnia i czas zgłoszenia tego wydarzenia. Mówimy o sobocie w godzinach popołudniowych. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia patriotyczne odbywały najczęściej we wcześniejszych godzinach i jeżeli miały miejsce na Rynku - to była to właśnie taka wcześniejsza pora. Zwracam tu uwagę, że chodzi tu o wakacje, o sobotę po południu, kiedy Rynek generalnie tętni życiem i ruch jest oparty w dużej mierze o kawiarenki w Rynku - mówił urzędnik.

- Drugi fakt, jaki chciałbym podkreślić to samo zgłoszenie, które wpłynęło do zakładu zieleni 20 lipca. ZGZiR nam je przekazał 21 lipca i my zaczęliśmy analizę i 23 lipca przekazaliśmy informację do zakładu. Wspomniane przez pana radnego food tracki były ustalane z Urzędem Miasta dużo wcześniej - jakieś dwa, trzy miesiące. Więc proces pozwalał na określenie wielu różnych parametrów... Należy brać pod uwagę, że food traki, czy Jarmark Podhalański tak na prawdę to są innego rodzaju wydarzenia, niż patriotyczne które odbywały się w różnych miejscach miasta. Po dokonaniu analizy i czasu zgłoszenia Miasto zasugerowało Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji inne miejsce - gdzie często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia patriotyczne i nie można temu miejscu ujmować charakteru i podważać jego wartości historycznej - co inicjatorzy wydarzenia na forum medialnym - zrobili. Podważanie wartości tego miejsca, to niegodne podejście - dodał Arkadiusz Szymczyk.

Apel o zmianę decyzji

- To nie świadczy dobrze o władzach Miasta. Mieszkańcy wnioskowali o Rynek. Jak to wygląda, że zgadzamy się, żeby imprezy komercyjne odbywały się na Rynku, a inicjatywa wychodząca od mieszkańców, która nas nic nie kosztuje i podkreśla ważne wydarzenie historyczne - nie może się odbyć na Rynku? Wydaje mi się, że powinna być tu udzielona zgoda - odpowiedział radny Liszka.

Jak dodał "zasłanianie się tym, że zostało wskazane inne miejsce nie jest wytłumaczeniem".

- Pismo i wniosek mieszkańców dotyczył Rynku, a nie wskazania jakiegoś miejsca na zorganizowanie obchodów. Do tego się należy odnieść. Apeluję o zweryfikowanie tej decyzji i zastanowienia się, czy nie mogą się odbyć te obchody na Rynku. Tym bardziej, że chodzi o ważne wydarzenie historyczne, a w tym roku obchodzimy też stulecie Bitwy Warszawskiej - i tu moje pytania: czy Miasto planuje jakieś obchody z tym związane? Raz jeszcze proszę o zweryfikowanie decyzji, zwłaszcza - jak sam pan mówi - wtedy jest na Rynku dużo ludzi. O to chodzi, żeby dużo ludzi to zobaczyło, a dla dzieciaków to zawsze jest atrakcja i wydarzenie - przekonywał radny.

Miasto planuje swoją imprezę patriotyczną. Na Rynku.

Kierownik Szymczyk powtórzył swój argument o "dokonaniu głębokiej analizy, wzięcia pod uwagę różnych czynników, w tym pory dnia i dnia tygodnia i wskazania równie godnego miejsca do realizacji przedsięwzięcia". - A jeśli chodzi o obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, to może pani naczelnik odpowie - wskazał swoją szefową.

Okazało się, że impreza patriotyczna imprezie patriotycznej nie jest równa.

- Przygotowujemy się wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury do zrobienia wystawy i projekcji filmu na płycie Rynku. Szczegóły wkrótce będą na naszej stronie na FB i roześlemy informację do mediów - zapewniła Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji.

Dla przypomnienia, w tym roku 15 sierpnia także przypada w sobotę.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Spryciak20:02, 1 sierpnia 2020
jedno z Wielkich Dni Pamięci Naszego Narodu a tu jakiś biurwa to rozwala...dno!!!!...zapisać nazwisko, zapamiętać i wykreślić z Pamięci....
Plejada gwiasd09:47, 30 lipca 2020
W wydziałach promocji i referatów rozmaitych powinni założyć kabaret, mieli by dużą publikę mieszczan i ludów zza miedzy. Tytuł spektaklu: Kompetencje- impotencje. Cena biletu50 zł, miejsce - kultowe Muzeum Drukarstwa. Prowadzący - miejski konferansjer. Aktorzy - urzędnicy. Zapraszamy od września
Bartek07:30, 30 lipca 2020
Zachowanie urzędników zostanie zapamiętane.
Do pozostałych - do zobaczenia 1 sierpnia przy Krzyżu Katyńskim.
Brzynczyk19:31, 29 lipca 2020
Gdzie jest Karino? Czyżby parskał na sesji w pozycji siedzącej i para poszła w gwizdek?
maładiec13:42, 29 lipca 2020
Jak to mówią sprawa zaraz przyschnie i przyjdzie nam poczekać do następnej wtopy kierownika od sportu, kultury, turystyki, promocji i... spraw niemożliwych, czyli niczego. Etat jednak jest, pieniążki publiczne lecą niczym ciepła woda z kranu, to i jakieś pozory pracy trzeba zachować. Oczywiście z głęboką analizą dmuchanego powietrza. Nawiasem mówiąc czytaną na siedząco wypowiedź pan Szymczyk zaczerpnął chyba ze sztambucha młodego pioniera, który uczestniczył na wykładach WUML, a odnalazł ją w piwnicach byłego budynku PZPR, gdzie onegdaj pracował. Taka wicie rozumicie soczysta nowomowa, buahahah - brawo Wy!
Naleśnik13:32, 29 lipca 2020
Obchody powinny być na rynku ze względu na dystans społeczny to jedyne miejsce na taką imprezę. Ale miejscy urzędnicy tego nie rozumieją ani pan Arkadiusz ani pani Joanna ani Waldemar gołąb z kosmosu
Iza11:59, 29 lipca 2020
Do Tadeusz Morawa syn żołnierza AK, MO, WiN

Mam pytanie. Czy obchody zorganizowane 15 lipca pod Kopcem Niepodległości również nie powinny mieć wirtualnego charakteru z racji na sytuację kryzysową w jakiej obecnie się znajdujemy? Trzeba było zostać w domu.
senny marek11:23, 29 lipca 2020
O! i jest nasz Tadeusz Morawa syn żołnierza. Z panią Jadzią i panią Joanną pójdą ulicami pod rękę z flagą na piersi. Marzy mi i się to.
tylko referendum07:50, 29 lipca 2020
Pan burmistrz Watycha o motywacji zatrudnienia Arkadisuza Szymczyka wobec oskarżeń o kolesiostwo mówił tak:

"Był kandydatem na radnego z Naszego Miasta i już wtedy podchodziłem do niego, czy nie ma już dość dojazdów do Zakopanego i czy nie pomyślałby o pracy w Nowym Targu. Taką propozycję złożyłem mu już jakiś czas temu i ta myśl gdzieś dojrzewała. On w końcu dał się przekonać, te problemy komunikacyjne, dojazdy w sezonie rzeczywiście były uciążliwe. "

Więc nie dziwcie się, że człowiek który trafia do urzędu bo ma daleko do pracy strzela takie gafy i wykazuje się niekompetencją. Swoją drogą my podatnicy ciężko płacimy za kiepskie zarządzanie i rozbuchaną administrację. Watycha powinien zostać odwołany, on i jego słabi zastępcy no i dwór kolesiów!
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK-WiN07:21, 29 lipca 2020
Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, zachęcał, aby w tym roku korzystać z transmisji online obchodów. Chciałbym zwrócić się w tym miejscu z przesłaniem do młodych ludzi. Powstańcy warszawscy uczą nas, jak radzić sobie z najtrudniejszymi sytuacjami życiowymi. Dziś mamy sytuację kryzysową, dlatego też pierwszeństwo w uroczystościach powinni mieć powstańcy. Powinniśmy też spróbować uczcić te obchody, zachowując dystans społeczny ? mówił, zachęcając do korzystania z transmisji w internecie.
Wektor22:36, 28 lipca 2020
BRAWO.

Do ff, Wiarus, Avivat, Patriot: Popieram.

Czuje się totalnie zbudowany tymi wpisami. Dziękuje wszystkim Patriotom w Nowym Targu.
W odpowiednim czasie musimy przypomnieć tę potwarz. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM.
nowotarska jazda bez trzymanki22:25, 28 lipca 2020
Trzeba rzeczy nazwać po imieniu. To prywatny folwark pani Steg Iskrzyńskiej i nie ma większej przeszkody w realizacji sensownych pomysłów jak jej osobista niechęć do ludzi, którzy wychodzą z inicjatywą i wymagają od władzy kompetencji i rzetelności w urzędniczej pracy. Tak już pewnie ma, tylko szkoda, że nie ma odwagi powiedzieć tego otwarcie stosując jakieś głupkowate tłumaczenia i wciągając w to swoje bagno innych. Szkoda, że taka osoba odpowiada za kulturę i oświatę w mieście.

/.../
Bis21:52, 28 lipca 2020
Panie Szymczyk nie składał pan ślubowania urzędniczego w Nowym Targu, był pan działaczem PO więc niech pan się nie wypowiada o niegodnym podejściu. Szczególnie w sferze patriotyzmu. Poza tym pani Put na koniec pana zaorała.
Plastelina19:50, 28 lipca 2020
Zostawcie Arka w spokoju. Bardzo dobrze wywiązał się z powierzonego przez Grzegorza zadania. Miał walnę wziąć na siebie i nie dopuścić do zabrania głosu przez wiceburmistrz Joannę. Joanna Iskrzyńska Steg co widać na filmie z sesji, kilka razy wyciągała rękę po mikrofon a Arek skutecznie jej go nie dawał. Potem na siedząco odczytał ten głupiei tekst z kartki. Uchronił ją przed kolejnym procesem sądowym. Bo każde wystąpienie to albo ośmmieszenie, albo skandal,albo proces.Kierownik z pewnością dostanie nagrodę. Mieszkańcy dostali bana na obchody w rynku.
Do Patriot, którego trochę poniosło19:37, 28 lipca 2020
Pani Panie patriot, publiczne pomówienia niezgodne z prawdą są łamaniem prawa. A prawdą jest, że sromotną porażkę w nowosądeckim sądzie poniosła pani Jadwiga Nieckarz, więc nie powininien pan pani słuchać kolejnych kłamstw.
Konflikt który wywołała z Joanną Iskrzyńską- Steg i urzędem miasta nie przyniósł jej chwały lecz pośmiewisko.Po burzliwym przemowieniu Pani Sędzi po jej zapoznaniu się z materiałem procesowym, pani Jadwiga Nieckarz wyleciała z hukiem z sali sądowej razem ze swoim pełnomocnikiem z Warszawy i wycofała wszystkie swoje oskarżenia wobec Joanny Iskrzyńskiej 'Steg i miasta.Powinien więc pan pani wycofać swoje pomówienia ujęte w komentarzu i porozmawiać z panią Jadwigą bo ona fakty zna ale zamilkła, chyba ze wstydu.
Kwiczoł17:50, 28 lipca 2020
Arek kompromitacja na 100%. Jeśli masz odrobinę przyzwoitości i Cojones to podaj się do dymisji.
montypyton14:12, 28 lipca 2020
Kastek. Pod kopcem to robi pan Morawa , "miłośnik" Pani Jadwigi. Władza tzryma z Tadeuszem i z synami AK a Pani Jadwiga jest po drugiej stronie barykady ognia. Proste to jak... nie powiem co.
jurek13:45, 28 lipca 2020
decyzja włodarzy miasta małostkowa i nie dość że głupia to i niemądra,
red13:35, 28 lipca 2020
Mądry urzędnik nie podejmuje głupich decyzji.
MH13:14, 28 lipca 2020
@Kastek, pomyśl trochę. Są obostrzenia sanitarne, odstępy między ludźmi muszą być większe, nie powinni ludzie stać obok siebie. Dlatego organizatory chcieli to zrobić na Rynku, żeby było więcej miejsca. Teraz rozumiesz?
Kastek12:51, 28 lipca 2020
I dobrze bo Rynek w sobotę to nie miejsc na takie wydarzenia. Zawsze były przy Kopcu lub Pomniku i nagle Rynek ?
nie-urzednik12:44, 28 lipca 2020
Właśnie to urząd powinien zrobić swoją uroczystość koło lodowiska, obok "pomnika samowolki" na którym to złotymi zgłoskami wyryto imię i nazwisko pierwszego pryncypała urzędu - Grzegorza Watychy. No bo przecież nie gdzie indziej!
leming doskonały12:39, 28 lipca 2020
@Patriot
Piękne słowa ale z jednym Twoim twierdzeniem się nie zgadzam "... Rynek powinien być za pieniądze Stowarzyszenia Grupy Mieszkańców Pamięć i oddanej Pani Jadzi udostępniony bezwzględnie i niezwłocznie."
Nie za pieniądze, tylko ZA DARMO !!! bo jest to lekcja historii dla nas wszystkich.
takitam.12:32, 28 lipca 2020
"Urząd Miasta ręką kierownika Referatu Sportu i Turystyki odpisał, że Rynek dobrym miejscem nie jest, bo hałas będzie przeszkadzał m. in. klientom kawiarenek." - a jak roznego rodzaju artysci na rynku wystepuja, to ich halas mieszkancom rynku nie przeszkadza???
frazes12:28, 28 lipca 2020
Panie Waldemarze bo jest takie przysłowie filmowe a Pan lubi cytaty i przysłowia. "Gdyby..... umiała latać to latał by Pan jak gołębica"
spostrzegawczy12:21, 28 lipca 2020
~do Waclaw
Ale co ma przeczytać? To że urząd zrobił w przypadku pana Szymczyka klasyczne obejście przepisów prawa?
nieUBywatel11:55, 28 lipca 2020
Panie burmistrzu skąd wziąłeś takich ,,wspaniałych"współpracowników i to na eksponowane stanowiska,czy przypadkiem nie z łapanki?
Patriot11:50, 28 lipca 2020
Warto przypomnieć o czym mało kto wie co do Powstania Warszawskiego. Płk. Iranek Osmecki ps. "Makary" , które po upadku powstania prowadził pertraktacje z Niemcami jako emisariusz rządu londyńskiego był przeprowadzany przez zieloną granicę szlakiem kurierskim Szkoła przez Józefa Rapacza i Stanisława Jakubca z Raby Wyżnej. Oni też kilka miesięcy wcześniej przerzucali tym szlakiem jako jednego z pierwszych emisariuszy ppłk. dyplomowanego Augusta Fieldorfa Nila.
W powstaniu zginął por Eugeniusz Iwanicki ps. "Zbyszek", który z Edwardem Gótt Getyńskim tworzyli Dywizje Podhalańska w Konspiracji i wchodzili w skład piątki naczelnej Konfederacji Tatrzańskiej, której naczelnikiem był Augustyn Suski.
Włodarze miasta o tym nie wiedzą bo i skąd.
Choćby dlatego żeby im oddać HOŁD i przywrócić pamięć Rynek powinien być za pieniądze Stowarzyszenia Grupy Mieszkańców Pamięć i oddanej Pani Jadzi udostępniony bezwzględnie i niezwłocznie.

Pomimo licznych trudności ze strony pracowników Urzędu Miasta uroczystości odbędą się jak co roku obok Krzyża Katyńskiego.
Mam nadzieję, że prawdziwi miłośnicy historii wezmą udział w rocznicowych obchodach Powstania Warszawskiego. Zatrzymajmy się w zadumie i pomyślmy o wszystkim kiedy wybije GODZINA W.
somsiad11:48, 28 lipca 2020
Wiedziałem,że tak będzie. Przytulili Arka żeby mu dać na miejscu robotę a teraz go wystawiają na ostrzał. Szkoda chłopaka bo będzie za księżną Joannę Bęcki dostawał.
avivat11:29, 28 lipca 2020
Panie Szymczyk! Czy pan się słyszy? Jesteście wszyscy do wymiany! Tam gdzie żarcie zdrowe czy raczej niezdrowe (a najlepiej jeszcze z piwkiem może dla niektórych darmowym), to wynajmuje się powierzchnię bez kasy?! A tam gdzie nauka młodego pokolenia patriotyzmu i wspólne śpiewanie pieśni to co?! To nawet za kasę miasto tego nie zrobi? Wstyd, który powinien być nagłośniony w całej Polsce!
Smutny08:39, 28 lipca 2020
Mamy tak żałosnych urzędników że nie wiem czy się śmiać czy płakać.Jk dla mnie to ,,kolejna plaga egipska na N.T,,.Ludzie bez pomysłu i wizji!!!
Wiarus08:22, 28 lipca 2020
Twardogłowym miejskim urzędnikom należy przypomnieć, że Nowy Targ po Powstaniu Warszawskim i zniszczeniu stolicy był miejscem przystankowym dla kilkuset Warszawiaków. Gościły ich nowotarskie rodziny. Wówczas w trudnym czasie wojennym było je na to stać. Dziś władzy nie stać na godne upamiętnienie tego bohaterskiego czynu, a samą uroczystość próbuje się sprowadzić do poziomu pomnika upamiętniającego Grzegorza Watychę znajdującego się pod płotem przy obskurnym lodowisku. Wszystko to jednak nie wynika ze zwykłej głupoty tylko niechęci i zawiści jednej pani, która dawno powinna zostać odwołana. A pan Arkadiusz Szymczyk niech lepiej zajmie się kibicowaniem w tym swoim dwuosobowym referacie.
Ypsylon07:42, 28 lipca 2020
Pan Wojtaszek na sesji gubił się, denerwował i miotał , a ulubioną odpowiedzią na pytania radnych było - naczelnik odpowie. Rolą radnych jest zadawanie pytań a burmistrza odpowiadać. Pod warunkiem, że ma coś do powiedzenia. Jeśli się nie ma - to tylko kosmos pozostaje i gołębie.
Co do wypowiedzi pana Szymczyka to niestety z uwagi na brak jakiegokolwiek ładu i składu lepiej tego nie komentować. Ten urzędnik udowodnił, że ma problem z pisaniem. Okazuje się, że z logicznym myśleniem również. Nie wspominając o myśleniu przyczynowo-skutkowym. Bo tego brak jemu, jego przełożonym a przede wszystkim pani Joannie.
KTT06:57, 28 lipca 2020
Arkadiusz Wpadka Szymczyk jest największą pomyłką Watychy.
Burok23:47, 27 lipca 2020
Jak to bylo ? . Ksiądz wini Pana , Pan wini Księdza , a nam biednym zewsząd nędza
ff23:29, 27 lipca 2020
alik, bredzisz chłopcze. Stowarzyszenia chciało wynająć część rynku właśnie za pieniądze, ale urzędnicy wolą oddać za darmo rynek pod imprezę komercyjną czyli taką na której korzystający z placu jeszcze dostaje kase. Chodzi o te budy z jedzeniem co stały kilka dni na Rynku. Za darmo dostali i na tym jeszcze oni zarobili. Miasto nie dostało nic. A tu mieszkańcy chcieli zapłacić urzędowi żeby pieniądze poszły do wspólnej kasy miejskiej - to im zablokowali. To niepojęte. I jeszcze urząd zapowiada że 15 sierpnia sam zrobi na rynku wydarzenie patriotyczne. Nieprawdopodobne buractwo. Czemu sami nie zrobią tego na kopcu wolności jak to taka wspaniała lokalizacja dla patriotycznych wydarzeń?
alik23:05, 27 lipca 2020
Niedzielne koncerty w parku miejskim to SUPER SPRAWA. Przypomina, że można również iść na nieszpory.
A w sprawie 1 sierpnia coś mi się zdaje, że strony poszły w zaparte. I to smutne. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o "PIENIĄDZE" i oto cały problem.
Patriot22:52, 27 lipca 2020
Zrozumcie wreszcie, że nie chodzi w tym wszystkim o nic innego jak tylko osobisty uraz pani wice po poniesionej porażce w nowosądeckim sądzie z panią Jadzią. Sednem porażki pani Wice z Panią Jadzią było nie wywiązanie się z zobowiązań za organizowane patriotycznej uroczystości . Brak honoru i poczucia godności osobistej.
W innym mieście ktoś taki jak Pani Jadzia i PGRH ZP "Błyskawica" byli by docenieni za działania patriotyczne dla społeczności. Tu w królewskim mieście stali się widoczną konkurencją dla bezczynnych urzędasów i intruzem któremu należy szkodzić a w najlepszym wypadku przeszkadzać.

Rok rocznie Stowarzyszenie Nowotarska Grupa Mieszkańców Pamięć i Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych ZP "Błyskawica" bezinteresownie za własne fundusze organizują uroczystości poświęcone AK- 14.02, Żołnierzom Wyklętym -1.03, Mordu Katyńskiego i tragedii Smoleńskiej -11.04, śmierć rotmistrza Witolda Pileckiego -25.05, Powstanie Warszawskie - 1.08, powstanie PPP - 27.09, Rzęż Wołyńska - 11.07, . Organizują również uroczystości cykliczne np. Bitwa o Monte Kasino, Bitwa pod Wiedniem czy z okazji śmierci ks. Jerzego Popieuszki. W tym roku po raz pierwszy zorganizowali 80 Rocznicę Transportu Polaków do Auschwitz.
W Uroczystościach biorą udział rekonstruktorzy których jest w PGRH ZP 40 w tym 25 do 18 roku. Nie żądają pieniędzy ani pomocy tylko trochę patriotycznego zrozumienia dla tych 25 młodych zapalonych miłośników historii Podhala i Polski.
Proszę nie rozgrywajcie swoich osobistych spraw kosztem tej 25 młodych i 15 dorosłych rekonstruktorów, którzy co roku zaliczają około 100 imprez : rajdów, zlotów,parad militarnych, rekonstrukcji, inscenizacji, mszy, pogrzeby,prelekcje i wykłady, wystawy i sympozja oraz liczne uroczystości państwowe i okolicznościowe.
fan politycznej propagandy22:46, 27 lipca 2020
nasz rynek to piękne lądowisko dla helikopterów :)
Trębacz z miejskiej22:37, 27 lipca 2020
Brygada kryzys. Pani Joanna, pan Bolesław, pani Katarzyna i teraz dołącza pan Arkadiusz. Kulturalnie się robi w tym mieście, coraz bardziej. Pomyśleć że jeszcze 5 lat temu był poziom. Teraz? Dno i kilo mułu
pie-trek22:19, 27 lipca 2020
obywatel Zgryz pięknie napisane :) cała prawda :) To ta nowa jakość, którą wprowadziła nowa WŁADZA.
Wyrocznia22:09, 27 lipca 2020
Zachowanie Szymczyka aż mi zagotowało krew w żyłach. Czy on postradał rozum, czy może jest czyimś chłopcem na posyłki i musi takie bzdury wygadywać? Jest jeszcze jedna opcja /.../ strasznie go bolą oddolne ruchy patriotyczne. Miał być człowiekiem od sportu, to niech trzyma się twardo spraw związanych ze sportem!
Analityk22:09, 27 lipca 2020
Pan Szymczyk już jedno wydarzenie analizował i bronił na konferencji prasowej burmistrza organizacji za 80 tysiaków mistrzostw urzędników skarbowych. Teraz przeanalizował kolejne wydarzenie i znowu wtopa. Lepiej z nim nie będzie ale przynajmniej weselej.
lokej21:21, 27 lipca 2020
W niedzielne poppułudnie hałas dobiegajacy z parku bardzo uciążliwy i zakłócajacy niedzielny wypoczynek- wrzaski i monotonny uciążliwy hałas perkusji niosa się daleko poza miasto. Czy nie mozna tej "imprezy"-przenieść w ustronne miejsce.
......................
W parku muzyka kameralna, nastrojowa, a nie harmider.

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
Kolega21:14, 27 lipca 2020
Arek nie kompromituj się. Wkoczyłeś między wrony i kraczesz jak one
???20:57, 27 lipca 2020
Po prostu porażka Urzędu. Chyba Tylko interesuje urzędników niektórych wyżerka i nic więcej.
obywatel Zgryz20:41, 27 lipca 2020
Bełkot pana Szymczyka jest kwintesencją zarządzania i arogancji obecnej władzy. No i to chyba wyjątkowy moment, gdy urzędnik na siedząco odpowiada na pytanie radnego podczas sesji, przy pełnej aprobacie całego prezydium Rady. Takie nowe obyczaje w mieścinie, w której standardy i dobre wychowanie zamknięto szczelnie w burmistrzowskim biurku.
Pniok19:47, 27 lipca 2020
Panie Grzegorzu tak się kończy zatrudnianie kolesiów. Pewnie pan na urlopie przeciera oczy ze zdumienia co pana podwładni wyprawiają i jak pana kompromitują? Kto kolesiostwem wojuje od kolesiostwa ginie. A pan Wojtaszek to już nawet nie jest kosmos. Doktor Sztrosmajer mawiał do swojej pielęgniarki: że gdyby głupota mogła latać fruwałaby pani jak gołebica. I taki widzę związek kosmosu z gołębiami. Szok jakiś Matrix
mieliśmy rację19:46, 27 lipca 2020
Może niech pan Arkadiusz Szymczyk już zamilknie i przestanie kompromitować siebie i urząd.
Pani Sabina Palka stanęła w jego obronie na początku jego pracy w UM pisząc, żeby dać chłopu szansę wykazania się. No to się właśnie wykazał.
Piszę w imieniu tych, którzy wtedy przestrzegali, że obsadzanie kogoś na stanowisku kierownika od spraw sportu osobą, o której powiedział burmsitrz Grzegorz Watycha że jego zaletą jest bycie kibicem sportowym to skandal - mieliśmy rację.
Waclaw19:16, 27 lipca 2020
Bryk poczytaj ustawę o samorządzie. Polecam.
Bryk19:05, 27 lipca 2020
Pan Szymczyk trafił do urzędu ze sztabu wyborczego Watychy. Nazywanie go urzędnikiem jest nadinterpretacją. Czy brał udział w konkursie na stanowisko urzędnicze? Nie! Tłumaczenie P. Szymczyka bezsensowne, szkoda, że za jego plecami schowała się Joanna Iskrzyńska Steg w randze wiceburmistrza. Ale mamy urzędniczą klasę bez klasy.
Magda18:45, 27 lipca 2020
szpital polowy się przyda, korona jest to skorzystamy. A dyrektorem kto będzie?
ol18:39, 27 lipca 2020
Żle się dzieje,jak radni z mieszkańcami nie mogą się dogadać.Będzie tak jak w Gdańsku,a to my im płacimy ,z naszych podatków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij