Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 3
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Fog
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.07.2020, 10:23 | czytano: 4548

Mieszkańcy DPS-ów w Zaskalu i Rabce-Zdroju nadal muszą pozostać w izolacji

Fot. Piotr Kuczaj

Nie wszystkim pensjonariuszom domów pomocy społecznej w Zaskalu i w Rabce-Zdroju podobają się zakazy obowiązujące związane z koronawirusem. Pensjonariuszom nie podoba się przede wszystkim wprowadzony w lutym zakaz odwiedzin i brak możliwości wychodzenia poza teren ośrodka.

Telefonicznie skarżą się na obostrzenia w nowotarskim starostwie i w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Od paru miesięcy wraz z wprowadzeniem „lockdownu” mieszkańcy obu ośrodków zostali całkowicie odizolowani od świata. Nie mogą odwiedzać ich bliskie osoby, sami podopieczni nie mogą opuszczać terenu placówki. Dyrektorzy obu domów wyjaśniają, że tak restrykcyjne przepisy są jedynym sposobem, by nie zawlec patogenu do obiektów, gdzie przebywa po kilkadziesiąt starszych i schorowanych osób, znajdujących się w grupie ogromnego ryzyka. I choć były plany, żeby obostrzenia złagodzić, to dziś, gdy na Podhalu znowu odnotowywany jest wzrost zachorowań, zrezygnowano z nich.

- Możliwością są oczywiście kontakty drogą telefoniczną, albo za pomocą Internetu i komunikatorów. Z tego korzystali nasi podopieczni i nadal korzystają często - przypominają szefowie podhalańskich DPS-ów.

Tomasz Obrusik, dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Rabce- Zdroju, którego to pensjonariusz miał się poskarżyć właśnie antywirusowe zakazy, zapewnia, że na razie nie zgodzi się, aby pensjonariusze samodzielnie opuszczali teren placówki. Jak wyjaśnia, ze względu na swój turystyczny charakter Rabki, samo wyjście do miasta stanowi ogromne zagrożenie przyniesienia wirusa do placówki.

- Jestem za bardzo ostrożnym złagodzeniem dotychczasowych zasad – wyjaśnia dyrektor Obrusik. – Wiemy przecież, co się stało w kilku placówkach, takich jak nasza również na terenie Małopolski. Wirus błyskawicznie się tam
rozprzestrzenił.

- W Domu Pomocy Społecznej "Smrek" w Zaskalu w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia polegające na zakazie odwiedzin podopiecznych oraz opuszczania przez nich placówki. Stan taki będzie trwał do czasu wygaszenia ognisk epidemii w powiecie nowotarskim i tatrzańskim oraz wydania stosowanych rekomendacji przez służby Wojewody Małopolskiego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego - informuje Marcin Jagła.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
pracownik DPS07:17, 29 lipca 2020
jaNek czytaj ze zrozumieniem nie zarazili się tylko mają zakaz opuszczania placówki,takitam robimy wyszystko by nie przyniść wirusa z zewnątrz pozdrawiam
jaNek15:12, 28 lipca 2020
Jakim cudem się zarazili mieszkając w ośrodku ?
takitam.12:14, 28 lipca 2020
oczywiscie obsluga tez nie opuszcza terenu osrodka. no, zeby nie przyniesc czegos z zewnatrz...
Gość11:43, 28 lipca 2020
Gratulacje dla bezmozgowcow zaraz będzie płacz i zgrzytanie zębami
kabaret10:43, 28 lipca 2020
wiem wiem , zus wydaje duze kwoty na emerytury i cos z tym trzeba zrobic.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij