Poniedziałek, 14 czerwiec 2021, Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Szczawnica i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
16°
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 19.08 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 11.556 km/h Wilgotność: 89 %
29.07.2020, 11:54 | czytano: 4191

Nowe autobusy dla nowotarskiego MZK (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Cztery Solarisy wprost z fabryki w Bolechowie pod Poznaniem dotarły na plac manewrowy Miejskiego Zakładu Komunikacji. To jedne z najnowocześniejszych pojazdów w swojej klasie. Jeden kosztuje ponad 1,1 mln zł.

To kolejny element realizowanego projektu pn. "Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gmin Nowy Targ i Szaflary". 85 procent kosztów zakupu pokryło unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego na lata 2014 - 2020.

Jak mówiono podczas ostatniej sesji, Miejski Zakład Komunikacji szczególnie mocno odczuł skutki ogłoszenia pandemii. Przychody MZK za I półrocze 2020 r. były niższe o 369 tys. zł - to spadek o 35% w stosunku do roku 2019. - Odnotowaliśmy znaczne spadki przychodów, ale i spadła cena oleju napędowego. Staramy się ciąć wydatki, ograniczyliśmy kursy w kwietniu i maju do 50 procent obowiązującego wówczas rozkładu jazdy. Obecnie jest rozkład obsługiwany w 80 procentach. Koszty w znacznym stopniu zostały ograniczone. Na szczęście mieliśmy zapasy w magazynie części zamiennych - tłumaczył Robert Chowaniec. Przyjazd do Nowego Targu czterech nowych autobusów, dyrektor MZK określił jako "zastrzyk dla zakładu" - Gotowość i sprawność techniczna autobusów się nam poprawi - podkreślił.

Nowe pojazdy to "dwunastometrowce" - trzy Urbino 12 i jeden Low Entry 12. Są przystosowane do przewozu nawet 90 osób, niskopodłogowe, trzydrzwiowe, przystosowane do podróży osób z ograniczoną sprawnością ruchową, wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, klimatyzację sterowaną automatycznie, biletomaty z możliwością płacenia kartą, system liczenia pasażerów.

Na pytanie kiedy autobusy wyjadą na trasy, dyrektor odpowiada: - Trwa proces rejestracji pojazdów. Dzisiaj dokumenty trafiły do starostwa powiatowego. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu.

Docelowo będą obsługiwać linie nr 1, 2, 3, 5 i 10 - wyjeżdżające poza Miasto.

W przekazaniu pojazdów uczestniczyli przedstawiciele fabryki - kierownik projektu i nadzorująca cały etap produkcji Marta Dukarska oraz Rafał Zajas, Dyrektor Sprzedaży na Polskę Południową.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
z12:55, 30 lipca 2020
Panie Chowaniec to jak to było z tą przekładką tablic rejestracyjnych. Coś pan powie?
Ktos09:26, 30 lipca 2020
Autobusy za ponad milion złotych sztuka a kierowcy którzy będą nimi jeździć zarabiają niewiele wiecej od najniższej krajowej.
f/x22:43, 29 lipca 2020
Tak szczerze co to ma kosztowac przeszło 1 milion zl ?? Jakas paranoja Dokąd brniemy? Dla zwyklego śmiertelnika to cos abstrakcyjnego .
Tylko referendum17:58, 29 lipca 2020
Panie Wojtaszek to pan nadzoruje unijny program i to pan wiedział o wyjeździe autobusu na rejestracjach innego. A może to pan wymyślił tę maskaradę po swoim wystąpieniu na sesji dla odwrócenia uwagi od swojej porażki? Czy wiceburmistrz powinien odpowiedzieć za tę nonszalancję i brak poszanowania prawa?
Góral miejski17:11, 29 lipca 2020
Panie burmistrzu jak już pan wróci z urlopu proszę sprawdzić czy prawdą jest że dyrektor Chowaniec polecił pracownikom przełożenie tablic do niezarejestrowanego pojazdu i wyjazd na drogi publiczne? Jeśli tak to przekroczył swoje uprawnienia, w sposób rażący naruszył obowiązki pracownicze, niedopełnił obowiązków służbowych, nakłaniał do popełnienia czynu karalnego,i spowodował zagrożenie w ruchu lądowym. Dyscyplinarka. Na od odchodne koniecznie niech pan zamówi mu kapelę góralską ze smętnym Krywaniu, Krywaniu
beret16:40, 29 lipca 2020
Low Entry na linie 6 !!!!
Kilofem i młotem16:38, 29 lipca 2020
Panie Chowaniec proszę o wyjaśnienia. Najlepiej na ulubionym przez pana FB. Jeśli podmianki tablic okaże się prawdą proszę się podać do dymisji. Tymczasem burmistrz powinien panu obniżyć o 35% wynagrodzenie bo o tyle są niższe wpływy.
Bingo13:52, 29 lipca 2020
"Na pytanie kiedy autobusy wyjadą na trasy, dyrektor odpowiada: - Trwa proces rejestracji pojazdów. Dzisiaj dokumenty trafiły do starostwa powiatowego. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu." mówi pan Chowaniec.
A potem przekłada rejestrację z innego autobusu i wyrusza w trasę? Gdzie my żyjemy? Wszystko pod okiem Policji /.../
KTT13:36, 29 lipca 2020
Super pan Chowaniec jeździł po mieście niezarejestrowanym autobusem. Nowa jakość. No ale czego się nie robi dla propagandy sukcesu. Czy poniesie konsekwencje? Panie Waldemarze od gołębi z kosmosu?
K.13:23, 29 lipca 2020
Robią wrażenie :)
burza październikowa13:12, 29 lipca 2020
Czy pan Chowaniec /.../ nie zna prawa , a może świadomie je łamie ? Nr rejestracyjny KNT CE78 należy do autobusu autosan nr boczny 439. Dane ze strony MZK A więc jakim prawem niezarejestrowany nowy solaris poruszał się po drodze publicznej i kto poniósł by odpowiedzialność w razie zdarzenia drogowego. Chyba rzeczywiście facet nie ma pojęcia co robi.Brak słów !Takie teraz standardy w mieście ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij