Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Szczawnica i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
17°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 90
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 63
Clouds
16°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.08.2020, 14:04 | czytano: 3648

W pensjonatach i hotelach można już płacić bonami turystycznymi

zdj. arch. Andrzeja Guta Mostowego

Polskie Bony Turystyczne uruchomiono 1 sierpnia. W ciągu kilku pierwszych godzin wydanych zostało blisko 64 tys. bonów o wartości 55,5 mln zł. - W powiecie tatrzańskim jest ok. 7,5 tysiąca obiektów i podmiotów, którym można w ten sposób zapłacić za wakacyjny wypoczynek. Na Podhalu jest to ponad tysiąc miejsc - mówi Andrzej Gut Mostowy.

Nowy projekt społeczny, jakim są bony turystyczne nazwane "500+ dla Turystyki" był tematem zorganizowanej w Bustryku, w jednym z rodzinnych pensjonatów - konferencji prasowej.

- To wielki dzień dla polskiej turystyki i polskich rodzin. To przełomowy projekt na skalę europejską. Ponad 6 mln polskich dzieci zostało uprawnionych do dodatkowego świadczenia. Ustawa prezydenta z czerwca br. - w połowie lipca została ostatecznie podpisana i w ciągu kilku tygodni została zrealizowana. Jest to gigantyczne przedsięwzięcie: 6 mln beneficjentów i kilkadziesiąt tysięcy firm świadczących usługi. Dodatkowo bon turystyczny można wykorzystywać wielokrotnie i w różnych obiektach. Przygotowany został w wersji nowoczesnych kodów, które są wysyłane do beneficjentów sms-em lub mejlem. Jesteśmy dumni zarówno z charakteru społecznego tego projektu, jaki i charakteru stymulacji gospodarczej i jego nowoczesnego - mówił wiceminister rozwoju.

Polski Bon Turystyczny może być świadczony w tych obiektach, które znajdą się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej, czyli hotelach pensjonatach, obiektach agroturystycznych. Może być wykorzystany także przez organizacje pożytku publicznego, organizacje kościelne, sportowe czy harcerskie, a także biura podróży - co daje szansę na odebraniu usług w pakiecie: nocleg, przewodnik, spływ kajakiem, korzystanie ze stoku czy basenu.

Do programu zgłosiło się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat PBT. Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.


Podczas zorganizowanej w Bustryku konferencji prasowej, gospodyni spotkania - Monika Kowalczyk Rybka, właścicielka jednego z pensjonatów zapewniała, że samo rejestrowanie jest proste i zajmuje "dwie minutki". W poniedziałek w pensjonacie pojawić się mają pierwsi goście, którzy zadeklarowali płatność za usługi - bonem.

s/
najnowsze informacje
komentarze
0x0x13:03, 4 sierpnia 2020
Jak nie wstyd temu gościowi co sprzedał PKL na Kasprowy Wierch. Nie ma honoru
pensjonat10:10, 4 sierpnia 2020
Sranie w banie z takim bonem. Mam pensjonat, zarejestrowałem się do realizacji bonu. Już z rejestracją był kłopot, bo ten system zusu działa jak chce, a jak mu się nie chce to nie działa. Przyjechał gość z bonem, chcemy go wspólnie zrealizować, bo to dla niego pierwszy raz i dla mnie też. Próbuję się zalogować, systemowi chyba się nie chce, więc nie działa. Dajemy sobie spokój na kilka godzin. Próbujemy wieczorem. Zalogować się udało, systemowi się chciało. Ale znowu w innej dziedzinie mu się nie chciało, bo nie przyjmował tych kodów. Znowu odpuszczamy do następnego dnia. Tym razem w ogóle strona do płatności bonem się chciała otworzyć. W końcu gość zapłacił gotówką.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij