Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.08.2020, 11:05 | czytano: 11556

Koronawirus: 7 nowych zakażeń na Podhalu

Sanepid poinformował w porannym raporcie o 5 nowych przypadkach w powiecie tatrzańskim i 2 w powiecie nowotarskim. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 78 osób w Małopolsce.

To 34 kobiety i 44 mężczyzn, w wieku od roku do 76 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (18 osób), powiatu oświęcimskiego (9 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego, gorlickiego, nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego, myślenickiego, tarnowskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3846 osób.

Źródło: WSSE Kraków, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
goral00:25, 6 sierpnia 2020
okolo tygodnia temu w Berlinie byl protest ludzi przeciwko obostrzeniom na mniemanego koronaswirusa. Niemcy sie budza ale nam daleko do tego widze.....w tv mowili ze bylo okolo 120 tys. ludzi a tak naprawde okolo 2 mln.....
ciekawy08:18, 5 sierpnia 2020
@Król
"To i tak wątpię żeby któryś z nich zaryzykował swój autorytet i licencje dla złamanego grosza." - i tu się mylisz czego najlepszymi przykładami są wypowiedzi Min.Zdr. Pana Szumowskiego, czy wirusologa prof. Guta, którzy wielokrotnie zmieniali i jeszcze zmienią zdanie na temat "pandemii" - myślisz, że robią to za darmo ???/.../ Zresztą nawiązał do tego procederu Poseł Braun w swoim wystąpieniu z mównicy sejmowej.
"Jeśli 99% ludzi na tej planecie którzy zajmują się ochroną zdrowia nas wszystkich uważają że choroba istnieje to tak jest... i żaden Zdzisiek , Zenek i Ziutek z Facebooka tego nie zmienią" Nikt nie twierdzi, że wirusa nie ma i że choroba nie istnieje, - zarówno wirus jak i choroby przez niego wywołane są z nami od dziesiątków lat - to jest tylko pańska opinia, natomiast wg opinii specjalistów światowej sławy - wirusologów, epidemiologów, lekarzy - których opinie są zawarte w tej książce, nie podlegają żadnej negacji i "iluzja" tu nie ma nic do rzeczy, bo liczą się tylko fakty, skrzętnie przez rządzących skrywane. Polecam tę książkę - wielu ludziom ona otworzy oczy.
Wielkie cuda00:55, 5 sierpnia 2020
Ciekawy jak tą twoją książkę drukowali w Chinach to się wywracali ze śmiechu przy taśmie.
pp21:28, 4 sierpnia 2020
Do tlc : poziom twojego komentarza jest równy zeru,a poziom miłości do bliźniego to mniej niż zero...Taki poziom miłości bliźniego nie przystoi b. zagorzałemu katolikowi, mówię o zajadłości i nienawiści w komentarzu...
Król20:43, 4 sierpnia 2020
@ciekawy
Nawet jeśli lekarze dostają kasę za wpisanie Covid19 w akt zgonu.
To i tak wątpię żeby któryś z nich zaryzykował swój autorytet i licencje dla złamanego grosza. Oni i tak zarabiają bardzo dobrze..
Poza tym Polska to tylko 1 z ponad 200 krajów gdzie ta choroba wystąpiła. Chcesz mi powiedzieć że w każdym kraju na świecie są identyczne zasady opłacania lekarzy?

Jeśli 99% ludzi na tej planecie którzy zajmują się ochroną zdrowia nas wszystkich uważają że choroba istnieje to tak jest... i żaden Zdzisiek , Zenek i Ziutek z Facebooka tego nie zmienią
Przy okazji ktoś napisze książkę że choroby nie ma i wielu ludzi takich jak Ty kupi ją tylko po to żeby być pewnym swoich iluzji.
Zarobią na Tobie kasę albo i Ty sam na tym zarabiasz.
ciekawy14:55, 4 sierpnia 2020
@król
Jak za wpis do aktu zgonu - zmarł na covid19 - lekarz, szpital dostają kasę, to mnie trochę dziwi, że TYLKO 700k ludzi, bo wg patologów, zgonów z powody covid19 jest mniej jak 1/100 tego co napisałeś, a to jest "mała kropla w morzu."
ZUSek12:34, 4 sierpnia 2020
To jest wirus stworzony tak żeby wykończyć starych i chorych. To taka legalna eutanazja.
Maksymilian12:03, 4 sierpnia 2020
Jeszcze tylko brakuje kolejnych zakażeń w kościołach. Niektórzy proboszczowie np. w G. UDAJĄ ślepych, gdzie co trzeci " WIERNY"??? nie ma założonej maseczki.
król10:36, 4 sierpnia 2020
Na całej planecie ta choroba zabiła blisko 700k ludzi. Mimo to znajdą się jacyś mądrale, eksperci którzy ograniczają świat do własnych czterech liter i swojego otoczenia. Poziom głupoty tych ludzi którzy twierdzą że wirusa nie ma dorównuje poziomowi ich szczęścia.
szukający prawdy08:44, 4 sierpnia 2020
@Lekarz
Nikt nie twierdzi, że nie ma wirusów, ba są z nami od dziesięcioleci, ale mam pytanie, - czy istnieje w medycynie określenie "choroba bezobjawowa" i kiedy ono zostało wprowadzone ??? Każdy wirus "atakuje po cichu narządy" - nawet pospolitej grypy, która na potrzeby polityczne zmieniła nazwę na covid-19
przewidujacy08:14, 4 sierpnia 2020
czy was to nie zastanawia dlaczego ksieza mowia ze to jest falszywa pandemia , bo obawiaja sie ze ludzie przestana do kosciola przychodzic i tacy nie bedzie , tu sie czlowiek nie liczy tylko kasa.
Campbell08:12, 4 sierpnia 2020
Zaraz, zaraz, nie czytałem książki i parafia ks. Paśko jest mi obca, ale czy to znaczy że ktoś sugeruje, że wirusa nie ma? Może ktoś się wypowie o co chodzi. Ciekawe to.
Lekarz23:38, 3 sierpnia 2020
Mówią że nie ma wirusa do puki się nie zarażą. Nawet bezobjawowo wirus jest groźny bo atakuje po cichu narządy.
ciekawy22:47, 3 sierpnia 2020
@Rufio
Kup sobie młotek i walnij się w swój ... łeb. Nie czytałeś polecanej przez Posła Brauna z mównicy sejmowej i ks Paśko książki "Fałszywa pandemia" a wypowiadasz się co do treści twierdząc, że jest to książka kłamliwa. Trzeba byś skończonym ignorantem by używać takich stwierdzeń i podważać opinie - twierdzenia wybitnych światowej sławy specjalistów - wirusologów, epidemiologów i lekarzy, które są zawarte w tej książce. Jakim trzeba być ... by twierdzić, że wypowiedzi w/w specjalistów są nie wiarygodne. Widać, że jesteś zmanipulowanym i wystraszonym człowiekiem. Zamień telewizor na mózg a będziesz zdrowszy
Tlc19:13, 3 sierpnia 2020
Do PP .hahahhahahahahaahhahah
Proszę przestan już się ośmieszać i kompromitować .Idz zamknij się w bunkrze i z niego nie wychodź i nie wydawaj pieniędzy na maska tylko na psychiatrę
Rufio18:33, 3 sierpnia 2020
Ks. Pasko może sobie twierdzić różne dziwne rzeczy na temat epidemii, ale nie jest żadnym znawcą i autorytetem w tej dziedzinie, więc nie trzeba go traktować poważnie. To, że poleca jakąś książeczkę w której coś tam wyczytał, też o niczym nie świadczy. Można znaleźć mnóstwo kłamliwych książek. Jak ktoś bedzie chciał to sobie znajdzie książkę o tym że mleko jest białym zabójcą, że telefony komórkowe zabijają wywołując raka, że ziemia jest płaska, że lądowanie na księżycu to mistyfikacja, że religie to efekt wizyty kosmitów, a Stary Testament ma pełno wizji kontaktów z zielonymi ludzikami, że światem rządzi tajny żydowski rząd. Bardzo "poważne" książki i mnóstwo ludzi je kupiło. Ale z wiarygodnością nie mają nic wspólnego. Ksiądz powinien się sto razy zastanowić co mówi do ludzi, bo wielu może przez takie słowa ( i odsyłanie do głupich książek) ucierpieć.

"Panie, i komu tu wierzyć, Paśko mówi że ta cała epidemia to oszustwo, a w telewizji ciągle gadają że ludzie chorują i umierają i trzeba się pilnować i masek używać. To co ja mam robić. " Tak do mnie mówił niedawno mechanik. A ilu uwierzyło księdzu i przestało nosić maseczki i przejmować się zarażeniem ? Oby nie miał nikogo na sumieniu.
Na szczęście nie wszyscy są tacy - w starym kościele sam słyszałem jak ksiądz mówił aby nosić maseczki bo to wyraz miłości bliżniego. Jeżeli ktoś jest nosicielem i o tym nie wie, to uchroni kogoś innego przed zarażeniem i byc może ciężką chorobą. W nowym kościele wczoraj na wieczornej mszy prawie wszyscy w maseczkach, kilka tygodni wcześniej też jeden z księży prosił o ich stosowanie.
Widać że są różne miejsca w kościele, a głupota nie omija żadnej profesji.

A w danych sanepidu brakuje istotnej informacji - ile badań wykonano ? bo co innego gdy wykryto 5 zakażeń przy 100 badaniach, a co innego gdy te 5 wykryto przy 10 000. I jakie było źrodło zakażeń - czyli od czego/kogo trzymać się z daleka, albo gdzie naprawdę mocno uważać.
pp15:57, 3 sierpnia 2020
Do szusera :Będzie bardziej podejrzane jeżeli prob.Paśko się zarazi i "poczęstuje" tym świństwem swoich parafian!!! Albo jakiś parafianin coś przyniesie do kościoła... A ludzi pełny kościół bez maseczek i z wodą w kropielnicach!!! a na tych nielicznych co mają maseczki patrzy się jak na kosmitów!!! Wtedy się okaże w pełnej krasie ta fałszywa pandemia...!!!Kim trzeba być żeby tak robić ludziom "wodę z mózgu"...???A wirus wkoło "tańczy i śpiewa"...I tylko czekać na skutki takiego nawoływania...Książkę można kupić...ale lepiej te pieniądze zaiwestować w dobrej jakości maseczki i je nosić !
Mieszkanka Czerwiennego13:50, 3 sierpnia 2020
Ja to jestem ciekawa, dlaczego organizatorzy wesel na których gościł koronawirus nie podają do wiadomości sanepidu całej listy gości.
szuser12:22, 3 sierpnia 2020
To wszystko jest bardzo podejrzane , jak stwierdził wczoraj proboszcz Henryk Paśko. Lekarze i władza kłamią ludzi.
Proszę sobie przeczytać książkę "Fałszywa Pandemia," jest do zamówienia w parafii św.Jadwigi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij