Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Szczawnica i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 2
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.08.2020, 16:11 | czytano: 5138

Groził swojej rodzinie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

57-latek z gminy Szaflary ledwo opuścił zakład karny, a już zaczął grozić swojej rodzinie. Szybko został zatrzymany i z powrotem wrócił do celi.

Mężczyzna od jakiegoś czasu przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się. Już następnego dnia pobytu na wolności, będąc pod wpływem alkoholu, groził swojej rodzinie pozbawieniem życia oraz spaleniem domu i zabudowań gospodarczych. W piątek w nocy wszczął awanturę domową. Po interwencji policji został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.

Już następnego dnia usłyszał zarzut kierowania gróźb. Aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Podejrzany zaledwie dwa dni cieszył się wolnością.

Zapewne był zaskoczony działaniem organów ścigania i nie spodziewał się, że tak szybko ponownie wróci do zakładu karnego, jednak musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za swoje czyny. Za kierowanie gróźb grozi kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat. 57-latek działał w recydywie, a kara w tym przypadku wzrasta do 3 lat pozbawienia wolności. - Tymczasem izolacja od rodziny i zastosowanie aresztu było w tej sytuacji najwłaściwszą decyzją, w innym przypadku mogłoby dojść do tragedii - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
klio12:43, 5 sierpnia 2020
Dziwne,że już w przeszłości były takie zajścia a sąd czy prokurator nie wydał zakazu zbliżania się do rodziny.Przecież taka ustawa istnieje i można było zapobiec ostatniemu wydarzeniu.Ale i tak dobrze,że się znalazł tam gdzie powinien i wyższy wyrok,bo recydywa.
goral20:42, 4 sierpnia 2020
do lagru z dziadem
tolek20:14, 4 sierpnia 2020
proponuję sprzątanie rowów przy zakopiance.
Obserwator17:33, 4 sierpnia 2020
Zamknąć , klucz wyrzucić i zapomnieć o takim półgłówku.
rab16:58, 4 sierpnia 2020
No i dobrze,zamknąć dziada aż nabierze rozumu.Żaden z niego pożytek dla rodziny,bo wódka ważniejsza.Wreszcie kobiety mają jakieś wyjście a nie tylko uciekanie z dziećmi z domu jak tylko zobaczyli obżartego chłopa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij