Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica i okolice
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.08.2020, 18:37 | czytano: 23089

Trudna sytuacja w nowotarskim szpitalu. Ognisko koronawirusa na oddziale neurologii

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Zarażony jest ordynator, osiem pielęgniarek, salowa i osoba z pomocy medycznej. - Ich stan nie wymaga hospitalizacji. Wszyscy oni przebywają na kwarantannie domowej - informuje Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego.

Oddział neurologiczny został zamknięty - nie są przyjmowaniu nowi pacjenci, a wszyscy, którzy przebywają tu na leczeniu, zostali już lub zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Testy przejdą również pacjenci oddziału rehabilitacji neurologicznej, którzy trafili na niego z oddziału neurologicznego. To w sumie sześć osób.

Dobra wiadomość jest taka, że po przerwie stopniowo wznawia działalność oddział wewnętrzny. - Nie mamy już na tym oddziale nikogo z pozytywnym wynikiem - mówi Marek Wierzba (na zdjęciu z lewej) i po raz kolejny apeluje do pacjentów, by nie ukrywali przed pracownikami szpitala, lekarzami i ratownikami medycznymi faktu zarażenia koronawirusem lub kontaktu z osobą zakażoną. Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu skierowała do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez rodzinę jednego z pacjentów. Okazało się, że bliscy zdawali sobie sprawę, że chory ma koronawirusa i świadomie nie poinformowali o tym lekarzy oddziału wewnętrznego, który - gdy prawda wyszła na jaw - musiał zostać zamknięty. - Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ukrywanie takiej informacji może doprowadzić do tego, że szpital przestanie pracować, a inni pacjenci, którzy potrzebują pomocy, nie otrzymają jej - przestrzega dyrektor.

r/
najnowsze informacje
komentarze
leming doskonały21:46, 12 sierpnia 2020
@mikmik
Rozumie Twoją ironię ale proszę o ARGUMENTY Ja swoje przedstawiłem, a jak mało to odsyłam do filmów z szpitali (zakaźnych) jednoimiennych, w których lekarze, jak i obsługa są w całych kombinezonach - jak myślisz, przed czym tak szczelnie się chronią, przecież mogliby być tylko w samych maseczkach - Czekam na Twoją oświeconą odpowiedź.
mikmik20:31, 12 sierpnia 2020
@aha, przecież leming, znany lekarz wirusolog, wykształcony na uniwersytecie google, z dodatkową specjalizacją na youtube, powiedział ci wyraźnie, ze wirus przenika przez skórę. Jeśli nie wierzysz temu specjaliście w jego argumenty, to zapewne nie potrafisz samodzielnie myślec. Tylko pan specjalista posiadł tą trudną sztukę i osoby, które się z nim zgadzają. Inni nie myślą i mają wyprane mózgi.
Mikron18:02, 12 sierpnia 2020
wywalcie wreszcie tego dyrektora bo dziala tylko na szkodę nas wszystkich. tylko NT nie potrafi poradzic sobie z niczym
leming doskonały15:36, 12 sierpnia 2020
@aha
Z covidiotami ciężko się dyskutuje - może jakieś ARGUMENTY a nie opowieści typu jedna pani drugiej pani ???
aha13:24, 12 sierpnia 2020
Leming doskonały... Covid przez skórę hahahaha - reszty nie trzeba czytać bo takie same głupoty jak to.
leming doskonały13:16, 12 sierpnia 2020
@M.Cz

Większych bzdur dawno nie czytałem - odsyłam do mojej wcześniejszej wypowiedzi.
Ala12:31, 12 sierpnia 2020
Czy lekarze pielęgniarki salowe nie robi się im testów ????
maxi880911:37, 12 sierpnia 2020
a dlaczego pan dyrektor ma maseczkę pod nosem ????? :P
weronika10:36, 12 sierpnia 2020
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie można odwiedzać ciężko chorych, sa samotni, zdani na siebie w szpitalach, w tych cięzkich chwilach... czy tak ma to wszystko wyglądać całe życie? ile lat? ludzie się wykończą przez to wszystko prędzej niż przez covid. bezobjawowo przechodzą czyli może mieć to każdy z nas. po co więc to wszystko?
M.Cz10:35, 12 sierpnia 2020
Do ŁUBUDUBU - najpierw zamknięty był oddział wewnętrzny z pododdziałem reumatologicznym, a teraz oddział neurologiczny, to już 2 oddział w tym szpitalu.
Do wszystkich "znawców, uczonych i wirusologów " zajmijcie się tym co umiecie, a nie szerzcie bzdur wyczytanych i powielanych w Internecie. Pojęcie"bezobjawowy" oznacza osobę z dodatnim wynikiem testów, która miała kontakt z chorym, ale sama, jeszcze nie ma objawów, a już zaraża. Osobiście znam kilka osób, które w chwili robienia testów nie miały objawów, te przyszły za kilka dni, a wyniki już były dodatnie. Jest też coś takiego , jak nosicielstwo. Osoba taka jest nosicielem wirusa , sama nie choruje, ale zaraża innych. To w takim obrazowym mega skrócie. Dlatego musimy nosić maseczki, bo to ja mogę być nosicielem, ja mogę zarażać, nie mając o tym pojęcia. Moja maseczka chroni Ciebie, żebym to ja nie zaraził Ciebie , Twoja maseczka chroni osobę, która jest obok Ciebie. Pielęgniarki i lekarze noszą maseczki , które chronią pacjenta, nie ich samych.Ich samych chronią specjalne kombinezony, które ubierają do kontaktu z chorym pacjentem. Niestety większość społeczeństwa nosi maski pod nosem lub nie nosi wcale, dlatego zaraża innych. U nas są sami egoisci i egocentrycy. Myślą o sobie. Pomyślcie w końcu o innych, że Twoja maseczka chroni starszą schorowaną kobietę, która musi zrobić zakupy. Twoja maseczka chroni sąsiada, który ma nowotwór, chroni czyjeś dziecko z białaczką, panią w kolejce, po przeszczepie..... Ludzie więcej empatii mniej egocentryzmu.
k10:09, 12 sierpnia 2020
dlaczego basen jest otwarty? 300 osób bez maseczek na zamkniętej przestrzeni w zaparowanym pomieszczeniu? Gdzie tu rozsądek i logika?
Patrol09:44, 12 sierpnia 2020
Każda osoba idąca na zabieg musi zrobić testy by przyjęli na oddział a tu się Nowy Targ bawi z wewnętrznego na neurologię a z neurologii na rehabilitację.. Ktoś tu ma dyplomy za: hmm.. Chyba jojka.
Mieczysław01:44, 12 sierpnia 2020
Czegoś tu nie rozumiem. Braun mówi że wirusa nie ma a jego towarzysze z Rosji mają na wirusa szczepionkę.
hahaha01:38, 12 sierpnia 2020
Jednak zawitał wirus na Podhale. Za dużo ludzi nie wierzy w wirusa a sieć 5G działa i już wie kto będzie chory.
Wyrocznia01:36, 12 sierpnia 2020
Gdyby o tym media i politycy tak nie trąbili, to nawet byśmy nie zauważyli, że jest jakaś pandemia - ot taka to straszna choroba. Naukowców i lekarzy, którzy wiedzą, że ludzi z osłabionym układem odporności, różnymi chorobami, a zwłaszcza starszych, może zabić nawet wirus powodujący zwykłe przeziębienie, ucisza się, a nawet wyrzuca z pracy. Nie wierzycie, że tak się działo do tej pory, że ludzie starsi umierali nawet po złapaniu przeziębienia? Macie internet, poszukajcie. Pozostaje tylko pytanie - czy to jest jakaś nowa odmiana koronowirusa, nie bardziej groźna od poprzednich, czy tylko dobrze wymyślony przekręt wąskiej grupy ludzi rządzącej światem?
leming doskonały23:51, 11 sierpnia 2020
@Władek

Taka mała analiza medyka z sieci: Koronawirus jest wielkości 0,1 mikrona, czyli 1000x mniejszy od grubości ludzkiego włosa. Maseczki ze szmaty w ogóle nie stanowią dla niego przeszkody. Przeciwpyłowe filtrują cząstki większe niż 2.5 mikrona (czyli są w stanie filtrować jedynie cząstki 25x większe od koronawirusa). Maseczki chirurgiczne wysokiej klasy są pod tym względem lepsze - potrafią filtrować cząstki 3x większe od koronawirusa, jednak nadal dla samego covida przeszkody nie stanowią. Do tego nie są szczelne. Pamiętaj, że oczy (spojówki), uszy i skóra również nie stanowią przeszkody dla wirusów. Jeśli chcesz być bezpieczny, to musisz mieć kombinezon epidemiologiczny i maskę z filtrem klasy militarnej bądź butlę z tlenem. Możesz tak ubrać swoją rodzinę i przemieszczać się w ten sposób po ulicy. Pamiętaj, że przed ściągnięciem kombinezonu powinieneś go zdezynfekować, a po zdjęciu wziąć natychmiast prysznic. Wtedy będziesz bezpieczny
Władek23:29, 11 sierpnia 2020
Maseczki służą do ograniczenia rozsiewania wirusa jak jesteśmy zakażeni. To jest profilaktyka, nosisz to dbasz o bezpieczeństwo i zdrowie innych. Ale maseczka pod nosem to bardzo zły przykład....
ważne pytanie23:12, 11 sierpnia 2020
Ciekawe czy sanepid zapanuje nad całą tą sytuacją covidową w Powiecie przed rozpoczęciem roku szkolnego? A może nasz powiat stanie się żółtą strefą bo jesteśmy na dobrej drodze.
panika22:49, 11 sierpnia 2020
Noo.Tak to jest jak w służbie zdrowia mamy coraz więcej lekarzy bez powołania tak jak posiadaczy prawo jazd niż kierowców.
Gość nt22:42, 11 sierpnia 2020
Brawo dla dyrektora za wzorowe noszenie maski. Jak to mówią przykład idzie z góry.
leming doskonały22:32, 11 sierpnia 2020
Włodzimierz Skalik z Konfederacji na konferencji prasowej w sejmie

"LICZBA ZAKAŻEŃ (W TV) - TO LICZBA POZYTYWNYCH TESTÓW RT-PCR - A NIE LICZBA CHORYCH / ZAKAŻONYCH.

Ponieważ test RT-PCR - zgodnie z zaleceniami jego twórcy, Karry'ego Mullis'a, laureata nagrody Nobla - jest przeznaczony do badań naukowych, nie diagnostycznych. Twórca, niestety zmarł w 2019 r. RiP

Literatura na ten temat jest obszerna.

Używany w diagnostyce ma za wiele wyników fałszywych-dodatnich. I już nie wspomnę o inwencji semantycznej "chory bezobjawowo".

Wczoraj były 843 wyniki pozytywne, 0 hospitalizacji, 13 zgonów - średnia wieku 74.8, większość miała choroby współistniejące."

Czy trzeba dodać coś więcej, poza tym, że testy są g... warte ??? ale covidianom a raczej covidiotom tego nie przetłumaczysz. Tresura wyprała mózgi i zrobiła swoje.
katar bezobjawowy :)))22:22, 11 sierpnia 2020
Jak to łatwo teraz medialnie na Świecie ludżmi manipulować czytając większość komentarzy.
Ela21:44, 11 sierpnia 2020
Cały ten covid jest chory
Anty coav21:30, 11 sierpnia 2020
Ludzie otwórzcie oczy !! Robią testy jest wirus - nie robią zachorowania widać tylko te wymagające pomocy lekarskiej ( wg różnych źródeł to pomiędzy 20 a 2 % populacji ) w zależności czy liczymy również te z utrata węchu i smaku , bo jeśli je wykluczamy to pomocy lekarskiej wymaga pomiędzy 2-7 % populacji . Więc jak nie przeprowadzano łapanek ulicznych to nie wyłapywano ok 80% populacji bez objawów . Ciekawe jak by wyglądała u nas statystyka na obecność przeciwciał , niestety nikt takiego przesiewowego badania nie wykona z jasnych przyczyn . Dziwnym trafem ten wirus jest najgroźniejszy dla pewnej grupy społecznej , dzięki temu pewne instytucje zaczynają świętować - czyżby nawet w jakiejś pseudo teorii bylo malutkie ziarnko prawdy ? Ten wirus jest i tego nie można negować tylko jest skierowany " specjalnie " dla pewnej grupy i w tym kierunku należy zapewniać ochronę , a nie zamykać wszystko wokół , prawdopodobnie do końca tygodnia będziemy już czerwona strefa i kilka tysięcy osób straci pracę
spod giewontu21:01, 11 sierpnia 2020
Skoro ten wirus bywa bezobjawowy, to ja też nie mam gwarancji, że jestem zdrowa. Widzę, że większość o tym, że jest zakażona dowiaduje się po zrobieniu testu. Rozsiewa się jak barszcz sosnowskiego więc chyba nieuchronnie wszyscy go przejdziemy.
Odporny20:42, 11 sierpnia 2020
@Mirek przecież kwarantanna to inaczej izolacja...

Tu mamy przykład jak te całe maseczki nas chronią. W szpitalach każda pielęgniarka/lekarz i pacjenci w maseczce, a mimo to zaraziły się :D
Łubudubu20:35, 11 sierpnia 2020
Ale jak to w końcu jest, zamknięta jest neurologia czy reumatologia .
Ktnt20:24, 11 sierpnia 2020
Jeżeli personel nosi maseczki itd, to wg mojej opinii zaraził się w większości na zewnątrz czyli w sklepach, galeriach, restauracjach gdzie prawie nikt nie zachowywał ostrożności np. Zakładając maseczkę, dotyczy również personelu medycznego, na podstawie własnych obserwacji ich zachowania poza szpitalem....
Mirek19:50, 11 sierpnia 2020
zakażona pielęgniarka na kwarantannie??? a nie powinna byc na izolacji? j chyba sobie Pan nie radzi panie wierzba. a środki macie? moze znowu musza łatać dziury byle czym
morawiecki i szumowski18:56, 11 sierpnia 2020
Nie panikować wirus jest w odwrocie
Maseczki nic nie dają
Falcon18:54, 11 sierpnia 2020
Oczywiście maseczka radośnie pod nosem szanownego pana dyrektora. Ręce opadają! To czego wymagać od zwykłych, prostych ludzi, kiedy dyrektor szpitala daje taki przykład. Żenada.
Marek18:54, 11 sierpnia 2020
Czy w tej miejscowości już robi się coś by nie było zakażeń?To nie tylko szpital jest ważny ale każdy człowiek co miał kontakt z tymi osobami i tu trzeba działać natychmiast a nie czekać na kolejne ogniska zapalne
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij