Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Nowy Targ i okolice
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Fog
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.08.2020, 12:25 | czytano: 14894

22 nowe przypadki zachorowań na koronawirusa na Podhalu

Sanepid podał najnowsze dane na temat zachorowań na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w Małopolsce SARS-CoV-2 stwierdzono u kolejnych 150 osób. 22 nowe przypadki są w powiecie nowotarskim. W sąsiednim - tatrzańskim - nie odnotowano nowych zachorowań.

Ogółem w Małopolsce w ciągu ostatniej doby zachorowało 76 kobiet i 74 mężczyzn, w wieku od 2 do 83 lat, z Krakowa (46 osób), powiatu nowosądeckiego (24 osoby), nowotarskiego (22 osoby), Nowego Sącza (11 osób), powiatu krakowskiego (8 osób), wielickiego (6 osób), powiatów oświęcimskiego i myślenickiego (po 5 osób), wadowickiego i gorlickiego (po 4 osoby), limanowskiego i brzeskiego (po 3 osoby), suskiego, dąbrowskiego i olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego, bocheńskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5407 osób.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu podaje, że najwięcej chorych na COVID-19 jest w tej chwili w gminie Nowy Targ. Według aktualnych danych mamy tu obecnie 54 zarażonych. 36 jest w Nowym Targu, 35 w gminie Łapsze Niżne, a 31 w mieście i gminie Rabka-Zdrój.Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem nie podaje takich danych.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Slayer09:21, 17 sierpnia 2020
@Wikcia
Co do ustawy o bezkarności , to cokolwiek myślę o pośle Braunie, to należą się mu podziękowania.
Slayer08:56, 17 sierpnia 2020
@Wikcia
Zwracam honor. Nie zauważyłem że obowiązek noszenia maseczek reguluje rozporządzenie. Byłem przekonany (nie wiem dlaczego - może dlatego że tak powinno być to zrobione), że to było wprowadzone ustawą o zmianie ustawy. Mea culpa. Niemniej jednak uważam, że noszenie jakichkolwiek okryć ust i nosa, zmniejsza ryzyko bezpośredniego zarażenia innych osób przez nas i namawiam do tego, bo to naprawdę niewiele kosztuje, okrycia można zrobić sobie samemu.
Wikcia22:39, 16 sierpnia 2020
@Slayer
"Wow:) Ja nie zadawałem pytania tylko prosiłem Ciebie, abyś się zastanowiła. I rewelacyjnie wywiazałaś się z zadania. [...] i po to ma maseczkę, by nie zainfekować pacjenta na stole operacyjnym wydychanym przez siebie powietrzem [...]. Ale ale jak? Przecież nie ma dowodów że w czymkolwiek są pomocne?"
Zacznij człowieku wreszcie racjonalnie myśleć i nie porównuj specjalistycznej maseczki chirurgicznej, do szmatki jaką ludzie na siebie zakładają. W tym przypadku są dowody, że można "pole operacyjne" podczas zabiegu zainfekować - na ten temat napisano już tomy. Niemniej - dalej Cię mam za rozgarniętego człowieka, chociaż coraz częściej nachodzą mnie wątpliwości.
Wikcia16:59, 16 sierpnia 2020
@Slayer

"Nie musisz wierzyć w stosowność noszenia zakrycia twarzy i nosa, ale na szczęście musisz to robić i możesz sobie szczekać do woli jaki to zniewolony jesteś. Dura lex sed lex."

NIKT NIC NIE MUSI - piszesz bzdury jakich dano nie czytałam. Nie może być tak, że byle minister wydaje rozporządzenie - jest aktem prawnym niższej rangi - i "swoją decyzją" podważa Ustawę Zasadniczą - czytaj KONSTYTUCJE, AKT NAJWYŻSZEJ RANGI - która GWARANTUJE OBYWATELOM pewne PRAWA - bo takie ma widzimisię. Ty sobie to rozporządzenie i maseczki wsadź ..... wiesz gdzie.
Każdy Sąd unieważni karę za brak maseczki, czego już mieliśmy przykłady - teraz czekam na postanowienie Sądu Administracyjnego na bezprawne decyzje administracyjne, które wydaje Sanepid. Zadaj sobie pytanie - dlaczego PiS chciał przeforsować w sejmie ustawę znoszącą odpowiedzialność urzędniczą, za podejmowane decyzje - dotarło covidianie ???
Leyna Kowid11:32, 16 sierpnia 2020
Chodzi teraz o to, żeby jak najszybciej (przed jesienią) jak najwięcej osób miało styczność z tym wirusem, żeby w sezonie grypowym 2020/2021 nie trzeba było na nowo szukać po świecie respiratorów.
Optymista09:47, 16 sierpnia 2020
@Slayer; jesteś za obowiązkiem noszenia maseczek przez wszystkich bo ktoś "mądry" to nakazał by nie zarażać innych na utratę zdrowia. A czy wziąłeś pod uwagę to że noszący maseczki narażają się sami na utratę zdrowia związaną z grzybicą płuc i innymi pokrewnymi chorobami. Chcesz chodzić w maseczce to se chodź, kupuj atestowane zmieniaj w odpowiednim czasie i zastanów się co zrobić z tą górą śmieci którą produkujesz. Jesteś osobą zapewne majętną i uzależnioną od sugestii innych mówiąc to delikatnie albo jesteś producentem maseczek.
pracodawca08:24, 16 sierpnia 2020
Sprzedali kraj za osiągnięcie głupoty jaką nas karmią ,
Slayer00:56, 16 sierpnia 2020
@Wikcia
Wow:) Ja nie zadawałem pytania tylko prosiłem Ciebie, abyś się zastanowiła. I rewelacyjnie wywiazałaś się z zadania. [...] i po to ma maseczkę, by nie zainfekować pacjenta na stole operacyjnym wydychanym przez siebie powietrzem [...]. Ale ale jak? Przecież nie ma dowodów że w czymkolwiek są pomocne?
Wikcia nasze maski działają tak samo! Chronią innych przed nami, nie nas! Chociaż nas pośrednio bo nie dotykamy się wtedy tak często w okolicach błon śluzowych.
A i jeszcze Cię zaskoczę: mam prawo wymagać od innych aby nosili maski czy Ci się to podoba czy nie
Na tematy spiskowe nie będe dyskutował.
Pozdrawiam i również zdrowia życzę :)
Wikcia23:29, 15 sierpnia 2020
@Slayer
" Zastanów się dlaczego chirurdzy operują w maskach."
Ty z "medycznym przygotowaniem - wiedzą", zadajesz tak durne pytanie ???
Toż laik wie, że chirurg pracuje - operuje - nad otwartą raną (polem operacyjnym) pacjenta i po to ma maseczkę, by nie zainfekować pacjenta na stole operacyjnym wydychanym przez siebie powietrzem, ba są przypadki, że maseczka chroni chirurga przed "rozbryzgiem" krwi pacjenta. Bywa, że niejednokrotnie sala operacyjna jest "zalana - spryskana" krwią pacjenta, wszystko zależy od rodzaju zabiegu i specjalizacji chirurgicznej.

"P.S inteligentni ludzie z otwartym umysłem potrafią zmienić zdanie, tak jak to zrobił minister Szumowski."

Nie ośmieszaj się - skoro jest PROFESOREM MEDYCYNY, to powinien posiadać elementarną - podstawową wiedzę i w tej dziedzinie. Dodam mu do "towarzystwa" by nie był sam z tą "zmianą zdania" (typowe działanie na zlecenie polityczne) wypowiedź Głównego Inspektora Sanitarnego Pana Pinkasa - który jest fachowcem w tej dziedzinie a o dziwo, (na zlecenie polityczne) też zmienił zdanie. A teraz najlepsze - zarówno Minister Zdrowia, jak i Główny Inspektor Sanitarny MAJĄ SZTAB SPECJALISTÓW DORADCÓW, to czemu z Ich wiedzy (za coś biorą pieniądze) nie skorzystali - powiem więcej, Oni skorzystali w 100 %, tylko na zamówienie polityczne zmienili zdanie, po to, żeby zmanipulować takich znawców jak Ty. Chcesz chodzić w maseczce - Twoja sprawa, ale nie masz prawa zmuszać innych, by robili to samo - zobaczymy, (na jesień, wiosnę - okres grypy) kto na tym lepiej wyjdzie.
Życzę Ci dużo zdrowia , słonecznej niedzieli i kolejnych dni - bez maseczki, bo pandemii NIE BYŁO, pandemii NIE MA ale jest książka "Fałszywa pandemia", którą Tobie i innym covidianom polecam.
Slayer23:19, 15 sierpnia 2020
@Optymista
Dlaczego miałbym odmówić całkowicie jazdy? Będę jechał wolniej, na oponach zimowych w taki sposób aby nikogo nie narazić na utratę zdrowia lub życia, ale usługę wykonam. Nikt nie każe Ci nie spotykać się z ludźmi, nie robić zakupów, nie chodzić do kina czy na wesela. Wolno Ci to wszstko (nie w przypadku kwarantanny), ale wiedz że możesz ograniczyć potencjalne rozsiewanie wirusa poprzez noszenie maski. Rozumiesz czy nie? Nie musisz wierzyć w stosowność noszenia zakrycia twarzy i nosa, ale na szczęście musisz to robić i możesz sobie szczekać do woli jaki to zniewolony jesteś. Dura lex sed lex.
Slayer21:39, 15 sierpnia 2020
@Wikcia
Kolejny fale news z Twojej strony. W Amsterdamie maski obowiązują OBECNIE nawet pieszych i rowerzystów. W Rotterdamie także jest obowiązek noszenia maseczek ale nie wiem jakie są wytyczne. W Czechach w całym kraju przywrócono obowiązek noszenia masek na imprezach zamkniętych powyżej 100 osób a w kraju morawsko-śląskim także w sklepach restauracjach. Tego poseł Braun nie powiedział? Dlaczego nie zweryfikujesz tego co piszesz, tylko się osmieszasz? Nie wstyd Ci?
P.S inteligentni ludzie z otwartym umysłem potrafią zmienić zdanie, tak jak to zrobił minister Szumowski. Zastanów się dlaczego chirurdzy operują w maskach.
Pozdrawiam
Optymista20:55, 15 sierpnia 2020
@Slayer masz rację. Powiedzmy że jesteś kierowcą autobusu, droga jest pokryta śniegiem a ty do pasażerów "ja was nie zabiorę bo nie będę was narażał na utratę zdrowia albo życia. Odwracam teraz Twoje ostanie zdanie i zdaj sobie sprawę, do czego się możesz przyczynić.
Ja Tobie nie karzę chodzić w masce więc Ty i tobie podobni nie próbujcie nakazywać chodzić w maskach innym
arnika20:55, 15 sierpnia 2020
Termy Bukowina niech uważają, bo nic się nie ukryje.
wszystkieolewypodhala19:56, 15 sierpnia 2020
Po weekendzie będzie czerwono... Ale ludzie i tak to mają gdzieś. Policjo i mandatów nie widać
Ciekawe19:33, 15 sierpnia 2020
Bardzo dziwne bo jak dzwonię do sanepidu to podobno laboratoria mają awarie i od 11 sierpnia nie ma wyników
Sonia19:17, 15 sierpnia 2020
Marek w Nowym Targu jest ZERO turystów. To sami się zarażają w powiecie nowotarskim po weselach itp.
Niewazne18:59, 15 sierpnia 2020
W Zakopane tuszuja wyniki ,wszystko dla turystyki .
Wikcia17:48, 15 sierpnia 2020
@Slayer
"Jeśli poprzez zakrywanie ust i nosa mogę kogoś nie zarazić (nie wiem czy nie zarażam) i nie narazić go na konsekwencje, to będę zakrywał, bo nic mi to nie powoduje"
Heh następny zmanipulowany covidian.
Toć PROFESOR MEDYCYNY MINISTER ZDROWIA Łukasz Szumowski powiedział wyraźnie i dosadnie"maseczki w niczym nie pomagają, przed niczym nie chronią, nie wiem po co ludzie je noszą" Czyżbyś podważał kompetencje PROFESORA MEDYCYNY ??? W Czechach, Holandii maseczek od dawna nie noszą, bo NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW NAUKOWYCH, że w czymkolwiek są pomocne.
Jednak YouTube do czegoś się przydaje - Gorąco polecam najlepszą wypowiedź Pana Posła Brauna z sejmowej mównicy - wpisz na YouToube - "Stan wojenny w outsourcingu". Braun wygarnął wszystko!
a ponadto książkę "Fałszywa pandemia"
Ozdrowieniec17:09, 15 sierpnia 2020
Życzę tym niedowiarkom oby Covid 19 przechodzili bezobjawowo. Bo jak nie to się przekonają co to jest covid19 którego tak lekceważą.
Slayer15:48, 15 sierpnia 2020
@Optymista
Do zakrywania dolnych otworów wydalnicznych już dawno produkują i wszyscy stosują i jakoś nikt się temu nie sprzeciwia. Inne organizmy tego nie noszą, tylko człowiek. My jako istoty potrafimy myśleć, mamy świadomość i mamy możliwość wyciągać wnioski, uczyć się i zapamiętywać. Jeśli poprzez zakrywanie ust i nosa mogę kogoś nie zarazić (nie wiem czy nie zarażam) i nie narazić go na konsekwencje, to będę zakrywał, bo nic mi to nie powoduje. Odwróć teraz moje ostanie zdanie i zdaj sobie sprawę, do czego się możesz przyczynić nie nosząc śmieci do zakrywania górnych otworów wdechowo-wydechowych.
Marek15:47, 15 sierpnia 2020
Nie ma co się dziwić bo tysiące samochodów codziennie jedzie na Podhale,jak nie było turystów to nie było zarażonych i to się dopiero rozwija
Simion14:28, 15 sierpnia 2020
Za miesiąc w większości miast w Polsce będą komunikaty:
[osoby przebywające w Zakopanym oraz okolicach proszone są o kontakt z miejscowym Sanepidem]
Mirek14:26, 15 sierpnia 2020
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem nie podaje takich danych.
A PSSE Zakopane liczyć chyba nie umie skoro takiej statystyki nie ma.
R_M13:37, 15 sierpnia 2020
Zakażonych przybywa lawinowo, a na jarmarku tysiące ludzi chodża jakby nigdy nic, bez maseczek i w ścisku. Idealna wylęgarnia dla patogenu.
Roman12:59, 15 sierpnia 2020
Nic się nie martwcie będzie i w powiecie KTT tylko skończą się wakacje , bo jak wygonić teraz turystów
Optymista12:40, 15 sierpnia 2020
I co to zmienia. Nic. Jedni sieją panikę inni się panice poddają a jeszcze inni mają to gdzieś.
Ludzie są częścią tego ekosystemu ale inne organizmy również. Niestety tylko człowiek nie szanuje ziemi a teraz jeszcze produkuje śmieci do zakrywania górnych otworów wdechowo-wydechowych.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij