Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
30.08.2020, 19:13 | czytano: 6395

Nowe miejsca parkingowe obok dworca kolejowego

zdj. Podhale24

NOWY TARG. W rejonie dworca kolejowego trwają prace przy budowie dodatkowych kilkudziesięciu miejsc parkingowych. - Myślimy o zwiększeniu popularności tego węzła przesiadkowego - mówi Grzegorz Watycha.

- Chcemy sprostać oczekiwaniom osób, które zechcą skorzystać z kolei, dojazdu do Zakopanego - także do pracy, bo wielu korzysta z Podhalańskiej Kolei Regionalnej. To dla nich powstaną nowe miejsca postojowe w systemie "zaprojektuj i wybuduj" na odcinku pomiędzy drogą, a torami - wyjaśnia.

Wykonawca uzyskał zgodę na odstępstwa, a to była zawiła procedura, uzyskał pozwolenia na budowę i do końca roku inwestycja będzie gotowa.


- Jak kolej wróci po kolejnej po-wakacyjnej przerwie, będziemy promować taki rodzaj transportu, by zostawić samochód przy dworcu i dalej jechać pociągiem, albo na dwóch kółkach, bo na dworcu będzie w drodze przetargu ogłoszony konkurs na dzierżawcę serwisu i wypożyczalni rowerów. Czyli dalej można też podróżować rowerem. Można będzie też przyjechać do Nowego Targu z Zakopanego, pożyczyć rower i zwiedzać Podhale z dwóch kółek, korzystając z przepięknych ścieżek rowerowych - dodaje burmistrz.


Teren już wykarczowano, wyrównano i utwardzono. Wybieranie ziemi sprawiło, że zapadł się częściowo - niedawno wyremontowany chodnik. W tej sytuacji został on rozebrany i będzie po wzmocnieniu - układany na nowo.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Kierowca11:20, 1 września 2020
Miejsca postojowe wzdłuż jezdni zostały przeniesione ze strony torów kolejowych pod chodnik przy płocie stadionu, ale oświetlenie uliczne pozostało po tej samej stronie. Skutek jest taki, że mamy doskonale oświetlone miejsca postojowe i słabo oświetloną jezdnię. Gratulacje dla urzędników za pogorszenie bezpieczeństwa na świeżo wyremontowanej ulicy. Ciekawe, jak będzie wyglądało oświetlenie nowego parkingu, bo ten naprzeciwko budynku dworca tonie w ciemnościach. Ktoś chyba ma problemy z myśleniem.
pyt20:41, 31 sierpnia 2020
Super, robimy dobrze tym, którzy jadą do Zakopanego i zostawią auto zamiast tym, którzy do tego miasta przyjeżdżają. Co zrobiono dla tych drugich? Autobus MZK raz na ruski rok?
łukasz08:22, 31 sierpnia 2020
Park & Ride to bardzo dobry pomysł. Panie burmistrzu dziękujemy za nowy budynek dworca.
zniesmaczony08:05, 31 sierpnia 2020
Oddany z wielką fetą dworzec nie posiada podstawowego udogodnienia dla niepełnosprawnych. Aby dostać się na peron trzeba pokonać schody, które nie mają żadnej rampy dla wózków a tym bardziej dla bagażu. Winda, która jest zamontowana nie działa. Tragedia, tak się dba o osoby niepełnosprawne w Nowym Targu!!!!!!!!
Tylko referendum19:57, 30 sierpnia 2020
Kolejny inwestycyjny ?sukces? inżyniera leśnictwa. Zapadł się chodnik dopiero co wykonany. Watychę to najwyraźniej cieszy?
ski19:36, 30 sierpnia 2020
sraty taty nie obok dworca kolejowego tylko na przeciwko stadionu piłkarskiego i taki jest cel jego powstania
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij